Telefon görüşmesi yapamayan veya alamayan bir Samsung Galaxy J2 Pro nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Arama sorunları, şebeke sorunları, hesap sorunları, geçersiz ayarlar, hatalı güncellemeler, SIM kart sorunları ve en kötü, telefondaki donanım hasarı gibi birçok farklı faktörden kaynaklanabilir. Bu, cihazınızda telefon görüşmesi yapmak veya almakta zorlanacağınız her durumda, bu faktörlerin her birine bakmanız gerektiğini gösterir. Bu gönderide, yeni Samsung Galaxy J2 Pro (2018) akıllı telefonda geçen aynı sorun var. Bu sorunla nasıl başa çıkacağınıza ilişkin daha fazla girdiye ihtiyacınız varsa daha fazla bilgi edinin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Arama yapamayan / alamayan Galaxy J2 Pro 2018 sorun giderme

Cihazınızda telefon görüşmesi yapmanıza veya almanıza engel olabilecek yazılım sorunlarını gidermeden önce, telefonunuzun iyi bir sinyal alıp almadığından emin olun. Sinyal göstergesi 1 ila 2 çubuk gösteriyorsa ve kararlıysa, iyisiniz demektir. Aksi takdirde, işlevlerin cihazınızda devam etmesini sağlamak için önce ağ sorunları ile ilgilenmeniz gerekir. Sinyal iyiyse, ancak Samsung Galaxy J2 Pro (2018) akıllı telefonunuzda hala telefon görüşmesi yapamıyorsanız veya alamıyorsanız, devam edin ve bu sonraki geçici çözümlerle sorun gidermeye başlayın.

İlk çözüm: Yumuşak bir sıfırlama / yeniden başlatma gerçekleştirin.

Yumuşak sıfırlama veya cihazın yeniden başlatılması, telefondaki diğer rasgele sorunlar arasında ortaya çıkarsa sorunu çözecektir. Bu, Telefon uygulamasının aksamasına ve amaçlandığı gibi çalışmamasına neden olabilecek küçük sistem hatalarını temizler. Galaxy J2 Pro 2018’inizde yumuşak bir sıfırlama şu şekilde yapılır:

  Menü seçenekleri ekranda görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basın. Kapat seçeneğini seçmek için üzerine dokunun, ardından onaylamak için Tamam öğesine dokunun. 30 saniye kadar bekleyin, ardından telefonunuzu tekrar açmak için Güç düğmesine tekrar basın. , Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini aynı anda yaklaşık 10 ila 20 saniye basılı tutarak zorla yeniden başlatma yapabilir ve ardından telefon yeniden başlatıldığında düğmeleri serbest bırakabilirsiniz.

Her iki yöntem de cihazınızın dahili belleğindeki hiçbir veriyi silmez, bu nedenle yedek oluşturmanızı gerektirmez.

İLGİLİ YAZILAR:

  Kendi kendine rastgele yeniden başlatan bir Samsung Galaxy J2 Pro 2018 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy J2 Pro 2018’inizde düzgün çalışmıyor, çökmeye devam eden Facebook uygulaması nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy J2 Pro nasıl düzeltilir Çok yavaş çalışan 2018 akıllı telefon [Sorun Giderme Kılavuzu] Açılmayacak Samsung Galaxy J2 Pro 2018 nasıl düzeltilir (kolay düzeltme) Metin mesajı gönderemeyen veya alamayan bir Samsung Galaxy J2 Pro 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir (SMS)

İkinci çözüm: Telefon uygulamasındaki önbelleği ve verileri temizleyin, ardından aramayı tekrar deneyin.

Telefonun belleğinde saklanan önbellek dosyaları, özellikle herhangi biri bozulduğunda suçlanabilir. Bunu devre dışı bırakmak için, aşağıdaki adımları uygulayarak Telefon uygulamasındaki önbelleği ve verileri temizlemeyi deneyin:

  Android Oreo platformunda çalışan cihazlar için Ayarlar-> Uygulamalar menüsüne veya Ayarlar-> Uygulamalar ve Bildirimler-> Uygulama bilgilerine gidin. Telefon uygulaması öğesini seçin. Bu, önbelleğe alınmış dosyaları Telefon uygulamasından siler.

Önbellek tamamen temizlenene kadar bekleyin ve ardından cihazınızı yeniden başlatın.

Üçüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırlayın / Tüm ayarları sıfırlayın.

Geçersiz ayarlar, özellikle telefonun şebeke işlevleriyle ilişkili seçenekler de telefon görüşmesi yapamamanızın veya alamamanızın ana nedeni olabilir. Bu ayarlar manuel veya otomatik olarak değiştirilebilir. Bazı yazılım güncellemeleri telefon ayarlarınızı otomatik olarak geçersiz kılabilir ve bu soruna neden olabilir. Bunu engellemek için, varsayılan değerleri geri yüklemek üzere ağ ayarlarını ve telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlayabilir ve ardından gerekli seçenekleri buna göre yeniden yapılandırabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Uygulamalar ekranını açmak için dokunun. Ayarlar’a gidin ve dokunun. Genel yönetim’i seçin. Sıfırla’ya dokunun. Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı seçin. Bu, ağ bağlantısı seçeneklerini ve ayarlarını varsayılan değerlerine sıfırlar. Herhangi bir veri ve kişisel bilgi silmeden sistem ayarlarını orijinal yapılandırmaya sıfırlamak için, bunun yerine Ayarları Sıfırla’yı seçin. Bilgileri onaylayın ve işlemi onaylamak için Ayarları iki kez Sıfırla’yı seçin.

Daha sonra yeni değişiklikleri uygulamak ve telefon sistemini yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından, zaten çalışıp çalışmadığını görmek için bir test çağrısı yapın.

Dördüncü çözüm: SIM kartı çıkarıp yeniden takın.

SIM kartta geçersiz SIM kart, SIM kart algılanmadı, SIM kart tanınmadı ve benzeri gibi bir hata mesajı görürseniz, SIM kartı çıkartıp yeniden takın. SIM kartın gevşek veya yerinden çıkmış olması nedeniyle cihazınız okuyamıyor olabilir. SIM kart sabitlendiğinde hücresel servisler yedeklenmeli ve çalışır durumda olmalıdır. İşte yapmanız gerekenler:

  Telefonunuzu tamamen kapatın. SIM kart yuvasını yavaşça dışarı çekin. SIM kartı tepsiden çıkarın. Görünür hasar belirtileri için kartı ve tepsiyi inceleyin.Her şey iyi görünüyorsa, SIM kartı tepsiye tekrar yerleştirin SIM kart tepsisini tekrar yuvasına itin.

Tepsi kilitli ve güvenli olduğunda, telefonunuzu açın ve cihazınızda artık telefon görüşmesi yapıp yapamayacağınızı öğrenmek için bir test araması yapmayı deneyin.

Beşinci çözüm: Fabrika verilerine sıfırlama / ana sıfırlama gerçekleştirin.

Yukarıdaki tüm prosedürleri ve diğer uygulanabilir geçici çözümleri uyguladıktan sonra sorun devam ederse, fabrika verilerine sıfırlama veya ana sıfırlama son çare olarak kabul edilebilir. Cihazınızın çağrıları işlemesini engellemiş olabilecek bazı karmaşık sistem hataları veya zorlu hatalar olabilir. Bu durumda, tam bir sistem sıfırlaması gerekli olacaktır. Bununla birlikte, telefonunuzun dahili belleğinde sakladığınız tüm verileri ve kişisel bilgileri sileceğini ve tüm ayarları fabrika varsayılanlarına geri yükleyeceğini hatırlatmak isteriz. Devam etmek isterseniz, tüm önemli dosyalarınızı yedekleyin ve ardından Galaxy J2 Pro 2018 akıllı telefonunuzda ana sıfırlama yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Uygulamalar menüsünü açın.Ayarlar’a dokunun.Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin.

Sıfırlama bitinceye ve telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. Daha sonra ilk kurulum işlemine devam edebilirsiniz.

Daha fazla yardım isteyin

Verilen çözümlerden hiçbiri sorunu çözemezse ve Samsung Galaxy J2 Pro (2018) akıllı telefonunuz hala telefon görüşmesi yapamıyor veya alamıyorsa, şebeke servis sağlayıcınıza veya operatörünüze başvurun. Hesap hizmetlerinizde, operatörünüzün sonunda çözülmesi gereken bazı sorunlar olabilir. SIM kartın arızalı olduğundan şüpheleniyorsanız, yeni bir SIM kartın da değiştirilmesini isteyebilirsiniz.

Alternatif olarak, cihazınızı yakındaki bir Samsung servis merkezine götürebilir ve olası donanım hasarı belirtileri için bir teknisyen tarafından teşhis ettirebilirsiniz. Yazılım sorunlarının yanı sıra, telefondaki hatalı bir bileşen de altta yatan nedenler arasındadır. Gerekirse, garanti için boşuna unutmayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy J2 Pro (2018) akıllı telefonunuzda SIM kart hatası yok nasıl düzeltilir (kolay adımlar) SD kartınız Samsung Galaxy J2 Pro 2018 tarafından algılanmazsa ne yapmalı (kolay adımlar) Samsung Galaxy J2 Pro 2018 donmuş gibi görünüyor, nasıl çözeceğiniz (kolay adımlar) Samsung Galaxy J2 Pro 2018, “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatasını göstermeye devam ediyor hatasıSamsung Galaxy J2 Pro 2018’i Black Screen of Death (kolay adımlar) ile nasıl düzeltebilirim? J2 Pro 2018 (kolay adımlar)