Telefon görüşmesi yapamayan veya alamayan Samsung Galaxy S10 Plus’ı onarın

Samsung Galaxy S10 Plus gibi üst seviye bir akıllı telefon telefon görüşmesi yapamıyor veya alamıyorsa, telefonun bir şebeke sorunu veya telefonla ilgili küçük bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Ağ sorunlarına gelince, onlar hakkında yapabileceğiniz çok şey var, ancak cihazınızla ilgili kesinlikle bir şeyler yapabilirsiniz ve bu yazının konusu budur.

Nedense telefon görüşmesi yapamayan veya alamayan Galaxy S10 Plus’ınızı sorun gidermede size yol göstereceğim. Muhtemel tüm nedenleri belirlemeye çalışacağız ve asıl konunun ne olduğunu bulana ve bu konuda bir şeyler yapana kadar birbiri ardına ekleyeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorundan rahatsızsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Galaxy S10 Plus telefon görüşmesi yapamıyor veya alamıyor

Arama yapabilmek ve cevaplayabilmek için telefonun en temel işlevlerinden biridir. Söylemeye gerek yok, herhangi bir cep telefonu, geçerli bir SIM kart takılmış olması ve telefonun kapsama alanı içinde olması gerektiği gibi ön koşullar yerine getirildiği sürece, kutudan çıkartabilir. Ancak bu problem yeni cihazınıza geldiğinden, düzeltmek için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Önce cihazınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuz bu sorundan önce geçmişte telefon görüşmesi yapabiliyor ya da alabilseydi, donanım yazılımıyla ilgili küçük bir sorun ya da bir aksaklık sonucu olabilirdi. Bununla birlikte, yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecek olan zorunlu yeniden başlatma. Bu genellikle çeşitli sorunlara neden olan küçük üretici yazılımı sorunlarını giderir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bundan sonra, herhangi bir telefon numarasını aramayı deneyin veya telefonunuzun hala telefon görüşmesi yapıp yapamayacağını görmek için kendi numaranızı arayın. Sorun devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Artı Ölüm Sayı Siyah Ekranı nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Telefonunuzun kısa mesaj gönderebildiğinden emin olun.

Bu sorun şebeke veya hesap sorunlarından kaynaklanıyorsa, cihazınız kısa mesaj gönderemez veya alamaz. Bu nedenle, yapmanız gereken bir sonraki şey, mesajın geçip geçmediğini ve telefonunuzun bunu alıp alamayacağını görmek için kendi numaranıza bir kısa mesaj göndermek. Mesaj gönderilmezse, sorun gerçekten ağda veya hesabınızda olabilir. Ancak, mesaj başarıyla iletilirse, sorun hesapla ilgili olabilir. Bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Servis sağlayıcınızı arayın

Şebeke veya hesabınızla ilgili meseleler söz konusu olduğunda, servis sağlayıcınız, şebeke servislerine ve hesabınıza erişebildiklerinden aramak için en iyi taraftır. Bir ağ sorunu ise, en azından hizmetinizi tekrar kazanabilmeniz için ne kadar süre beklemeniz gerektiği ve hesabınızla ilgili bir sorun varsa, telefonunuzun tekrar mükemmel bir şekilde çalışması için ne yapmanız gerektiğini bilmeniz tavsiye edilir.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus MMS gönderemez. İşte bunu düzeltmek için nasıl…

Dördüncü çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Servis sağlayıcınızı aramak sorunu çözmede yardımcı olmadıysa, ana sıfırlama işlemi size yardımcı olabilir. Cihazı varsayılan ayarlarına veya yapılandırmasına geri getirecektir. Bu sadece donanım yazılımıyla değil, donanımla ilgili bir sorunsa, sıfırlama işlemi sorunu çözebilir. Ancak, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyası oluşturulduğundan emin olun, çünkü hepsi silinecek. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece kilitlenmezsiniz. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, telefon görüşmeleri gönderemeyen veya alamayan Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızı tamir etmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus, “Maalesef, Ayarlar durdu” uyarısı gösteriyor Spotify Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyorSamsung Galaxy S10 Plus ‘nem algılandı’ uyarısını gösteriyor