Telefon görüşmesi yapamayan veya almayan bir Samsung Galaxy A7 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Yeterli şebeke kapsama alanı yoksa veya geçici bir ağ sorunu olduğunda, telefon görüşmeleri yapamaz veya alamazsınız. Aynı durum, alıcı uçta, ağ bittiğinde veya aralıkta veya seçili ağ modu olmadığında bir hata olduğunda da gerçekleşebilir. Uçak modu, arama engelleme, çağrı yönlendirme ve diğer arama özellikleri, çağrıyı yaparken de sorunun temel nedeni olabilir. Bunlar, sorun giderme sırasında bakmayı düşünmeniz gereken başlıca faktörlerdir.

Size bazı girişler vermek için, Samsung Galaxy A7 2018 akıllı telefonunuzda telefon görüşmesi yapmakta veya almakta zorlandığınız zaman başvurmanız gereken birkaç basit çözüm buldum. Bunlar sadece genel çözümler olsa da, Android akıllı telefonlarda sorun arama ile uğraşan birkaç kişiye harikalar yapmışlar. İşte gerektiğinde, başvurmak için hızlı bir yol.

Sorun giderme işlemimize geçmeden önce, farklı bir soruna yönelik bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Sizinkiyle benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • Telefon görüşmeleri yapamayan / almayan Galaxy A7 2018 ile ilgili sorunlar nasıl giderilir
  • İlk çözüm: Telefon uygulamasını kapatın ve telefonunuzu yeniden başlatın.
  • İkinci çözüm: Uçak modunu tekrar açıp kapatır.
  • Üçüncü çözüm: Arama ayarlarını ve ilgili özellikleri yönetin.
  • Dördüncü çözüm: Ağ modları arasında geçiş yapın.
  • Beşinci çözüm: Galaxy A7 2018'inizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın.
  • Diğer seçenekler
   • Bizimle iletişime geçin
  • Son uygulamalar menüsünü / anahtarını başlatın. Çalışan uygulamaların önizleme listesi görüntülenir.
  • Telefon / Çevirici uygulamasına dokunun ve basılı tutun, ardından sağa kaydırın. Bunu yapmak, işlemin veya uygulamanın çalışmasını sonlandırır ve telefonunuzun dahili belleğinin bir kısmını boşaltır.
  • Alternatif olarak, Ayarlar-> Uygulama Yöneticisi -> Tüm uygulamalar-> bölümüne giderek Telefon / Çevirici uygulamasına gidebilirsiniz.
  • Uygulamaya dokunun, ardından işlemi sonlandırmak için Durmaya Zorla seçeneğine dokunun.
  • Önbellek dosyalarını telefon belleğinden boşaltmak için yazılım sıfırlama işlemini gerçekleştirin veya telefonunuzu birkaç saniye kapalı konuma getirin ve tekrar açın.

   İLGİLİ POSTLAR:

   • Samsung Galaxy A7'nizi (2017) “Ne yazık ki, telefon durdu” hatası ile nasıl giderebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A7 cep telefonunuzu "Ne yazık ki, Internet durdu" hatası görüntüleniyor nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A7'nizi “Ne yazık ki, Chrome durdu” hatasını gösteren bir hata nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A7'nizi (2017) artık Wi-Fi etkin noktaya bağlanamayacak şekilde nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

   İkinci çözüm: Uçak modunu tekrar açıp kapatır.

   Uçak Modu'nu veya Uçuş Modunu açmak, cihazınızdaki ağ servislerini yeniden başlatmanın başka bir yoludur. Etkinleştirildiğinde, Wi-Fi ve Bluetooth dahil olmak üzere arama, mesajlaşma ve veri ağı özellikleri otomatik olarak kapatılır. Bu hile, özellik kullanıma sunulduğundan beri birçok kişi tarafından kanıtlanmıştır. Bir atış vermek isterseniz, şu adımları izleyin:

   1. Ana ekrandan Uygulamalar'a dokunun.
   2. Ayarlar'a dokunun.
   3. Bağlantılar bölümünün altında Uçuş Modu veya Uçak Modu'na dokunun.
   4. Uçak Modunu yaklaşık 30 saniye açmak için kaydırıcıya dokunun.
   5. Geçen süreden sonra, Uçak Modunu kapatmak için kaydırıcıya tekrar dokunun.

   Bunu da merak edip etmediğini görmeye çalış. Aksi takdirde, diğer uygulanabilir çözümleri deneyin.

   Üçüncü çözüm: Arama ayarlarını ve ilgili özellikleri yönetin.

   Etkin olduğunda, gelen aramaların geçmesini engelleyen belirli özellikler vardır. Bu, arama engelleme ve arama aktarma özelliklerinin telefonunuzda etkin olup olmadığını kontrol etmeyi denedi. Gerekirse devre dışı bırakın veya kapatın, ardından bu özelliklerin kapalı olduğu çağrıları alıp alamayacağınızı görün.

   Arama engellemeyi kapatmak veya açmak için şu adımları izleyin:

   1. Telefon uygulamasını açın.
   2. Ardından, Menü simgesine veya sağ üst köşedeki ekrana veya üç dikey noktaya dokunun.
   3. Verilen seçeneklerden Ayarlar'a dokunun.
   4. Diğer ayarlara ilerleyin ve verilen seçeneklerden Çağrı Yönlendirme'ye dokunun.
   5. Gerekiyorsa, devre dışı bırakın ve ardından bir test çağrısı yapın.

   Çağrı yönlendirmeyi kapatmak veya açmak için şu adımları izleyin:

   1. Telefon uygulamasını açın.
   2. Ardından, Menü simgesine veya sağ üst köşedeki ekrana veya üç dikey noktaya dokunun.
   3. Verilen seçeneklerden Ayarlar'a dokunun.
   4. Diğer ayarlara ilerleyin ve verilen seçeneklerden Çağrı Engelleme'ye dokunun.
   5. Yine, gerekirse özelliği devre dışı bırakın, sonra kapalıyken bir test çağrısı yapın.

   Bu işe yaramazsa, bir sonraki olası çözümü deneyin.

   Dördüncü çözüm: Ağ modları arasında geçiş yapın.

   Sorunun seçilen ağ moduna atfedildiği, büyük olasılıkla geçersiz veya yanlış olduğu zamanlar vardır. Bunun sorununuza neden olmadığından emin olmak için, farklı bir ağ modunu değiştirmeyi veya değiştirmeyi deneyin. İşte nasıl:

   1. Parmağınızı Ana ekranın üst kenarından kaydırın.
   2. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine (tekerlek benzeri şekil) dokunun.
   3. Bağlantılar'a dokunun.
   4. Mobil ağlar'a gidin ve dokunun .
   5. Ağ modu'na dokunun .
   6. 4G, 3G, 2G (otomatik bağlantı) gibi kullanmak için diğer şebeke modunu değiştirmek ve seçmek için dokunun .
   7. Ana ekrana dönmek için Ana Ekran tuşuna basın, ardından arama işlevlerinin halihazırdaki ağ moduyla düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için bir test çağrısı yapın.

   Bireysel ağ moduna geçtikten sonra bir test araması yapmayı unutmayın, böylece çalışıp çalışmadığını bileceksiniz.

   Beşinci çözüm: Galaxy A7 2018'inizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın.

   Önceki ayarları değiştirmezseniz, o zaman bir ağ ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz. Bu, hatalı yapılandırmalar veya geçersiz ağ seçeneği seçimleri dahil olmak üzere mevcut ağ ayarlarınızı temizleyecektir. Süreçte Wi-Fi ağları ve Bluetooth bağlantıları da silinecektir. Devam etmek isterseniz, şu adımlara bakın:

   1. Ayarlar'a gidin.
   2. Genel yönetim'e dokunun .
   3. Sıfırla'ya dokunun.
   4. Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini belirleyin .
   5. İstenirse, telefon ekranınızın kilidini açmak için şifre / PIN kodunu girin.
   6. Daha sonra eylemi onaylamak için Ayarları sıfırla'ya dokunun.

   Sıfırlamadan sonra telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılmalıdır. Aksi takdirde, cihazınızı yeniden başlatmak veya yumuşak sıfırlamak için manuel olarak tetiklemeniz gerekir. Bu, herhangi bir yazılım hatalarını temizlemek ve aynı şekilde telefonunuzun sistem işlevlerini yenilemek için zorunludur. Yine, sorunun giderilip giderilmediğini görmek için daha sonra bir test çağrısı yapın.

   Sorun devam ederse daha fazla sorun gidermeyi seçebilirsiniz. Ve bir sonraki en iyi seçeneğiniz Galaxy A7 2018'inizde fabrika verilerine sıfırlama veya ana sıfırlama olacaktır. Bu, cihazınızdan böcekler ve kötü amaçlı yazılımlar da dahil olmak üzere her şeyi silecektir. Sadece tüm önemli verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi yedeklediğinizden emin olun, çünkü bunlar süreçte de silinir.

   Diğer seçenekler

   Sonunda geçerli tüm çözümleri tüketdikten sonra sorun devam ederse sorunu bildirmek için şebeke servis sağlayıcınıza başvurun. Bulunduğunuz yerde şebeke servislerini etkilemiş olabilecek devam eden kesintiler için onların kesinti panosunu kontrol etmelerini isteyebilirsiniz. Ayrıca, hesap durumunuzun ve hizmetlerin iyi durumda ve etkin olduğunu doğrulayın ve doğrulayın. Diğer arama sorunları özellikle giden telefon aramaları yapamamanız, operatörünüzün veya şebeke servis sağlayıcınız ile ilgili olmayan hesap sorunlarına bağlanır.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

   Ayrıca kontrol etmek isteyebileceğiniz mesajlar:

   • Samsung Galaxy A7'niz (2017) artık metin mesajı gönderip alamıyorsa ne yapmalısınız? [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Camera A7'yi (2017) “Camera failed” hatası göstermeye devam etmeden nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Ses, ses sorunu olmayan Samsung Galaxy A7 nasıl düzeltilir (adım adım kılavuz)
   • Samsung Galaxy A7 microSD Kart Rastgele Konu Çıkarılıyor & Diğer İlgili Sorunlar
   • Ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy A7'nizi (2017) nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu]