Telefon numaranızı android üzerinde saklamak nasıl

Android, kullanıcılarına istedikleri şeyi yapmalarını sağlayan platformdur. Android Smartphone tarafından mümkün olmayan neredeyse hiç çalışma yoktur. Bazen numarayı gizli olarak gösteren bir numaradan arama almış olmanız gerekir. Bu, bazı basit adımları izleyerek etkinleştirilecek bir özelliktir. Kesinlikle, diğer insanlardan gelenleri engellemek veya gizlemek için birçok sebep olabilir. Nedeni ne olursa olsun, niyetiniz iyi olursa, bazı adımlardan geçerek telefon numaranızı her zaman engelleyebilirsiniz. Bu arayan kimliği özelliğini etkinleştirmenin olası yolları aşağıda açıklanmıştır.

Ayrıca, android cihazınızda tarama geçmişini silmek isterseniz, işlemi öğrenmek için buraya tıklayın.

Windows'ta android SDK / ADB'yi nasıl kurabilirim?

Yöntem 1:

Öncelikle numaranızı engellemeyi öğrenmenize yardımcı olacak en iyi yöntemi tartışacağız. Bu, herhangi bir şeyi yüklemenizi veya indirmenizi gerektirmez. Android'in en son sürümlerinin çoğu, örneğin android kitkat 4.4 ve sonraki sürümleri, numaranızı engellemenize izin veren bir arama gizleme özelliği içerir. Yapmanız gereken şey özelliği etkinleştirmek ve alıcınızın kişisel numaranızı bilmesini kısıtlamaktır. Bu özelliği etkinleştirmenin yolu burada.

  • Ana ekrandan ayarlar uygulamasına gidin ve 'çağrı' seçeneğine dokunun.
  • 'Ek ayarlar' seçeneğine ve ardından 'arayan kimliği' seçeneğine basın.
  • Arayan kimliğine bastığınızda, size üç seçenek gösterecektir. Özelliği açmak için 'Numarayı gizle'nin yanındaki düğmeyi açın. Bir arama yaptığınızda, herkes numaranızı özel olarak görür.

görüntü kaynağı-www.ubergizmo.com

Ancak, bu yöntemin ana dezavantajı, özellik etkinleştirildiğinde, her alıcı numarayı aramalar ve metinler için özel olarak görecektir. Özel numaralardan gelen çağrıları görmezden gelmeyi tercih eden insanlar var, bu yüzden birisine önemli bir çağrı yaptığınız ve onu görmezden geldiği bir durum olabilir.

Ancak, yukarıda açıklandığı gibi aynı yöntemi uygulayarak gerekirse bu özellik devre dışı bırakılabilir. Sadece, son adım, 'numaramı göster' seçeneğinin yanındaki düğmeyi değiştirmeniz gerektiğinde farklıdır ve arama gizleme özelliği devre dışı bırakılır.

Yöntem 2:

Tek bir alıcı için numaranızı nasıl engellediğinizi merak ediyorsanız, ikinci yöntemi takip edin. Bu yöntem, kullanıcıların alıcı numarasına bir önek eklemesini gerektiren en kolay olanıdır ve alıcı bu sayıyı göremez.

Ülke numarasına ve taşıyıcıya göre değişen alıcı numarası öncesinde eklenecek bir kod bulunmaktadır. Çoğu durumda, kod * 67, # 37 # ve * 37 # şeklindedir. Hangisinin sizin için çalıştığını kontrol etmek için bunları tek tek kullanmayı deneyebilirsiniz. Örneğin, 6662212345 numaralı telefona bir arama yapmak isterseniz, aranan numara * 676662212345 olmalıdır. Yukarıdaki tüm numaralar sizin için çalışmazsa, operatörünüzü arayarak kodu almayı deneyin. Ayrıca, önce arayan kimliği engellendiyse, herhangi bir onay alamayacağınız gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için android telefondan alternatif numaranızı aramayı deneyin.

image source-techbeasts.com

Dolayısıyla, tek bir alıcı için telefon numaranızı nasıl gizleyeceğinizi öğrenmek isterseniz, bu yöntemi uygulayın ve numaranızın istediğiniz kişiye göstermesini engelleyin.

Yöntem 3:

Telefon numaranızın gizlenmesiyle ilgili üçüncü yöntem, kullanıcıların operatörleriyle iletişim kurmasını gerektirir. Arama gizleme özelliği taşıyıcı aracılığıyla etkinleştirilirse, kalıcı bir şey olur ve tüm alıcılar numaranızı özel olarak görür. Arayan kimliğini görüntülemek için, gerçek numaranızı göstermek istediğiniz numaradan önce * 82 veya * 31 # kodu eklenmelidir.

Ancak yine de, arayan kimliğinizi gizlemek için bu yöntemi tercih etmeden önce dikkate alınması gereken başka noktalar da vardır. Öncelikle, bu özellik yalnızca ön ödemeli planlar için değil, ücretli ödeme için kullanılabilir. İkinci olarak, hizmet, taşıyıcının politikalarına göre ücret alacağı için biraz para harcamanızı gerektirir. Ayrıca, bu özelliği etkinleştirmek için taşıyıcıyı geçerli bir sebeple ikna etmeniz gerekir.

Bu nedenle, özelliği en basit şekilde almak istiyorsanız, ilk veya ikinci yöntemi izlemeniz daha iyi olur.