Telefon Planı veya SIM Kart Olmadan Metin Mesajları Gönderme ve Alma

Google Hangouts’taki rehberimizi izleyenler, SIM kart olmadan ücretsiz Wi-Fi görüşmeleri yapmayı ve almayı zaten biliyorlar. Bugün, size nasıl bir adım öteye gideceğinizi göstereceğiz ve Google Voice numaranızı Google Voice web sitesinde, Google Voice uygulamasında, SMS mesajlaşma uygulamanız aracılığıyla veya Hangouts aracılığıyla – hepsi olmadan göndermek ve almak için kullanacağız Bir telefon planı veya SIM kart.

Bunun da ötesinde, bir telefon planı veya SIM kart olmadan kısa mesaj göndermek ve almak için birkaç seçeneğiniz daha var – burada size yardımcı olacak birkaç uygulama var. Hadi başlayalım mı?

Sınırlamalar

Google Voice üzerinden metin mesajı gönderip almanın iki ana sınırı vardır:

    Uluslararası kısa mesaj yok: Avrupa, Asya ya da ABD ve Kanada dışındaki arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza ücretsiz SMS mesajları göndermeyi planlıyorsanız, büyük bir barikatla karşılaşacaksınız. Şu anda, uluslararası destek yalnızca alma ile sınırlıdır. Göndermek yalnızca ABD veya Kanada’da mümkündür. Multimedya mesajı yok: Google Voice multimedya mesajlaşma özelliğini desteklemiyor. Resimler basitçe yoksayılacak ve hiçbir taraf teslimatın başarısız olduğunu söyleyen herhangi bir bildirim almayacak. Multimedya mesajlarının sizin için ne kadar önemli olduğuna bağlı olarak, bu makalenin sonunda açıklanan alternatiflerden birini kullanarak daha iyi olabilirsiniz.

Google Voice’u Kur

Zaten bir Google Voice numarası olanlarınız bu adımı güvenle atlayabilir. Diğer herkesin mevcut Google Voice numaralarından yeni bir Google Voice numarası seçmesi gerekir.

    Google Voice’un resmi sayfasına gidin ve hesabınıza giriş yapın. “Yeni bir numara istiyorum” seçeneğini seçin. Onay için kullanılacak gerçek bir telefon numarasını girmeniz gerekir. İyi haber şu ki, daha sonra bu numara için arama ve SMS bildirimlerini devre dışı bırakabilirsiniz. Kaydınızı doğrulamak için “Şimdi Beni Ara” yı tıklayın. Kullanmak istediğiniz numarayı seçin.

Mesaj gönderme

Google Voice, nasıl çalıştığına özgüdür. Varsayılan SMS uygulamasından bir metin mesajı gönderdiğinizde, operatörünüz tarafından gönderilir. Ancak Google Voice uygulamasından kısa mesaj gönderdiğinizde, bunun yerine verilerinizi veya Wi-Fi bağlantınızı kullanır.

Bir Akıllı Telefondan Metin Gönderme

    Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Google Voice uygulamasının yüklü olduğundan emin olun. Google Voice uygulamasını başlatın. Sol altta yer alan beste simgesine tıklayın. Alıcıyı seçin. Mesajınızı yazın ve bir sonraki üçgen simgesine tıklayarak gönderin. ona.

Bilgisayardan Metin Nasıl Gönderilir

    Bilgisayarınızda Google Voice’u açın. Sayfanın sol üst köşesinde bulunan ‘Metin’ düğmesine tıklayın. Alıcının telefon numarasını girin. Mesajınızı yazın.Ve ‘Gönder’i tıklayın.

Mesajları Alma

Birisi Google Voice numaranıza her SMS gönderdiğinde, Google tarafından alınır ve tam olarak istediğimiz gibi gelen kutunuza yerleştirilir. Ancak, Google’ı operatörünüzü kullanarak SMS’i cep telefonu numaranıza otomatik olarak iletme seçeneği de vardır.

Bu, mesaj almak için yalnızca veri veya Wi-Fi bağlantısı kullanmak amacımıza zararlıdır. Yapmanız gereken, Ayarlar> Telefonlar> [Cep Telefonu] bölümüne gidip “Bu telefondan kısa mesaj al” seçeneğinin işaretini kaldırmak. Tüm SMS mesajları Google Voice gelen kutunuzda kalmaya devam edecek, ancak beklenmedik ücretler ve masraflar konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

E-postanızdaki Metinleri Alma

Gerçekten çok faydalı olabilecek bir seçenek, Google Voice’u Google numaranıza gönderilen tüm metin mesajlarını Google Hesabınızla ilişkilendirilmiş e-posta adresine gönderecek şekilde yapılandırmaktır. Bu şekilde, kişilerin yalnızca Gmail hesabınıza giriş yaparak size söyleyeceklerini okuyabilirsiniz.

    Google Voice’u açın. Sayfanın sağ üst köşesinde, ‘Ayarlar’ı tıklayın. “Sesli Mesaj ve Metin” sekmesine gidin. “Metin mesajlarını e-postama ilet” in yanındaki kutuyu işaretleyin. “Değişiklikleri Kaydet” i tıklayın.

Aldığınız e-postadaki bir kısa mesaja bile cevap verebilirsiniz; orijinal gönderene kısa mesaj olarak gönderilir.

Alternatifler

Google Voice kullanarak kısa mesaj almanın en büyük avantajı, telefonu olan herkesin sizinle iletişim kurabilmesidir. Ancak bu özellikten vazgeçerseniz, Android için alternatif mesajlaşma uygulamalarının tüm dünyası size açılacaktır. Google Play Store’da hem yerel hem de uluslararası SMS mesajları gönderip alabilmenizi, multimedya mesajlarını gönderebilmenizi, ücretsiz telefon görüşmeleri yapabilmenizi, konumunuzu paylaşabilmenizi ve Google Voice ile yapabileceğinizden çok daha fazlasını yapabilmenizi sağlayan birçok uygulama bulunmaktadır. Dezavantajı? Bu uygulamaların çoğu, diğer kişinin sizinle aynı uygulamaya sahip olmasını gerektirir.

Naber

Yukarıda belirttiğimiz gibi, WhatsApp, yerel ve uluslararası SMS mesajları göndermenizi sağlayan diğer uygulamalardan biridir. WhatsApp, arkadaşlarınızın ve ailenizin mesajlaşıp aranmasına izin vermek için hücresel veya WiFi yoluyla telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanır. Mesaj, çağrı, fotoğraf, video, belge, sesli mesaj ve daha fazlasını göndermek ve almak için SMS’ten WhatsApp’a geçin.

WhatsApp bir Facebook Messenger’da bir anlık mesajlaşma aracı olarak çalışsa da, SMS mesajları göndermenize olanak sağlayan bir özelliğe sahiptir, ancak ek ücretler uygulanabilir.

Facebook haberci

Facebook Messenger, mesaj göndermek için bir Facebook hesabı gerektirir, ancak telefon planı veya SIM kart olmadan mesaj göndermenin ve almanın harika bir yoludur. Elbette, başkalarının da bir Facebook hesabına sahip olmasını gerektirir, ancak Facebook Messenger, insanların geleneksel SMS’lerden tercih ettiği en hızlı büyüyen platformlardan biridir.

Bir Facebook hesabı ücretsizdir ve insanları bir mesajlaşma servisine daha kolay götürür, çünkü orijinal akıllı telefondan başka hiçbir maliyeti yoktur. Ancak, yinelenen maliyet yoktur. Facebook Messenger hakkındaki en güzel şeylerden biri insanların telefon numaralarına bile bağlayabiliyor olması – telefon planınız varsa SMS olarak kullanabilirsiniz!

Viber Messenger

Facebook Messenger ve WhatsApp’tan biraz daha karanlık olan Viber Messenger, insanlarla bağlantı kurmak ve bir telefon planı veya SIM kartla mesaj göndermek için harika bir yol. Dünya genelinde bir milyardan fazla insan tarafından kullanıldığında, aslında diğer Viber kullanıcılarına ücretsiz sesli ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Viber Out – sabit hatlı ve Viber olmayan kullanıcılarla sabit hatlara düşük maliyetli arama yapabilirsiniz. Düşük maliyetli uluslararası aramalar için Viber Out’u bile kullanabilirsiniz!

Ve tabii ki, Viber de ücretsiz mesajlaşma sunuyor. Ve en iyi kısmı? % 100 tamamen özel ve güvenli!

Karar

Gördüğünüz gibi, Google Voice’un size sunduğu özelliklere ek olarak, bir telefon planı veya SIM kart olmadan kısa mesaj gönderip almanıza izin veren başka uygulamalar da var. Tek gereksinim, kablosuz bir bağlantınızın olması; ve evde Wi-Fi’niz olmasa bile, bugün ücretsiz Wi-Fi sunan birçok yer var.

Telefon planı olmadan kısa mesaj göndermek ve almak için kişisel bir favori yönteminiz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!