Telefon Planı veya SIM Kart Olmadan Metin Mesajları Gönderme ve Alma

Google Hangouts’taki rehberimizi izleyenler, SIM kart olmadan ücretsiz Wi-Fi görüşmeleri yapmayı ve almayı zaten biliyorlar. Bugün, size nasıl bir adım öteye gideceğinizi göstereceğiz ve Google Voice numaranızı Google Voice web sitesinde, Google Voice uygulamasında, SMS mesajlaşma uygulamanız aracılığıyla veya Hangouts yoluyla – hepsi olmadan gönderebilir ve alabilirsiniz Bir telefon planı veya SIM kart.

Sınırlamalar

Google Voice üzerinden metin mesajı gönderip almanın iki ana sınırı vardır:

    Uluslararası kısa mesaj yok: Avrupa, Asya ya da ABD ve Kanada dışındaki herhangi bir yerdeki arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza ücretsiz SMS mesajları göndermeyi planlıyorsanız, büyük bir barikatla karşılaşacaksınız. Şu anda, uluslararası destek yalnızca alma ile sınırlıdır. Göndermek yalnızca ABD veya Kanada’da mümkündür. Multimedya mesajı yok: Google Voice multimedya mesajlaşma özelliğini desteklemiyor. Resimler basitçe yoksayılacak ve hiçbir taraf teslimatın başarısız olduğunu söyleyen herhangi bir bildirim almayacak. Multimedya mesajlarının sizin için ne kadar önemli olduğuna bağlı olarak, bu makalenin sonunda açıklanan alternatiflerden birini kullanarak daha iyi olabilirsiniz.

Google Voice’u Kur

Zaten bir Google Voice numarası olanlarınız bu adımı güvenle atlayabilir. Diğer herkesin mevcut Google Voice numaralarından yeni bir Google Voice numarası seçmesi gerekir.

    Google Voice’un resmi sayfasına gidin ve hesabınıza giriş yapın. “Yeni bir numara istiyorum” seçeneğini seçin. Onay için kullanılacak gerçek bir telefon numarasını girmeniz gerekir. İyi haber şu ki, daha sonra bu numara için arama ve SMS bildirimlerini devre dışı bırakabilirsiniz. Kaydınızı doğrulamak için “Şimdi Beni Ara” yı tıklayın. Kullanmak istediğiniz numarayı seçin.

Mesaj gönderme

Google Voice, nasıl çalıştığına özgüdür. Varsayılan SMS uygulamasından bir metin mesajı gönderdiğinizde, operatörünüz tarafından gönderilir. Ancak Google Voice uygulamasından kısa mesaj gönderdiğinizde, bunun yerine verilerinizi veya Wi-Fi bağlantınızı kullanır.

Bir Akıllı Telefondan Metin Gönderme

    Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Google Voice uygulamasının yüklü olduğundan emin olun. Google Voice uygulamasını başlatın. Sol altta yer alan beste simgesine tıklayın. Alıcıyı seçin. Mesajınızı yazın ve bir sonraki üçgen simgesine tıklayarak gönderin. ona.

Bilgisayardan Metin Nasıl Gönderilir

    Bilgisayarınızda Google Voice’u açın. Sayfanın sol üst kısmında bulunan ‘Metin’ düğmesini tıklayın. Alıcının telefon numarasını girin

Mesajları Alma

Birisi Google Voice numaranıza her SMS gönderdiğinde, Google tarafından alınır ve tam olarak istediğimiz gibi gelen kutunuza yerleştirilir. Ancak, Google’ı operatörünüzü kullanarak SMS’i cep telefonu numaranıza otomatik olarak iletme seçeneği de vardır.

Bu, mesaj almak için yalnızca veri veya Wi-Fi bağlantısı kullanmak amacımıza zararlıdır. Yapmanız gereken, Ayarlar> Telefonlar> [Cep Telefonu] bölümüne gidip “Bu telefondan kısa mesaj al” seçeneğinin işaretini kaldırmak. Tüm SMS mesajları Google Voice gelen kutunuzda kalmaya devam edecek, ancak beklenmedik ücretler ve masraflar konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

E-postanızdaki Metinleri Alma

Gerçekten çok faydalı olabilecek bir seçenek, Google Voice’u Google numaranıza gönderilen tüm metin mesajlarını Google Hesabınızla ilişkilendirilmiş e-posta adresine gönderecek şekilde yapılandırmaktır. Bu şekilde, kişilerin yalnızca Gmail hesabınıza giriş yaparak size söyleyeceklerini okuyabilirsiniz.

    Google Voice’u açın. Sayfanın sağ üst köşesinde, ‘Ayarlar’ı tıklayın. “Sesli Mesaj ve Metin” sekmesine gidin.

Aldığınız e-postadaki bir kısa mesaja bile cevap verebilirsiniz; orijinal gönderene kısa mesaj olarak gönderilir.

Alternatifler

Google Voice kullanarak kısa mesaj almanın en büyük avantajı, telefonu olan herkesin sizinle iletişim kurabilmesidir. Ancak bu özellikten vazgeçerseniz, Android için alternatif mesajlaşma uygulamalarının tüm dünyası size açılacaktır. WhatsApp, Google Duo, GrooVe IP, Skype ve Line, hem yerel hem de uluslararası SMS mesajları, multimedya mesajları gönderip almanıza, ücretsiz telefon görüşmeleri yapmanızı, konumunuzu paylaşmanıza ve Google Voice ile yapabileceğinizden daha fazlasını yapmanızı sağlar . Onların dezavantajı, konuşmak istediğiniz kişinin sizinle aynı uygulamayı kullanması gerektiğidir.