Telefondan bildirim alamayan Garmin Fenix 5 Plus ile ne yapmalı

Garmin Fenix 5 Plus'ınızı akıllı telefonunuzla bağlarsanız tadını çıkarabileceğiniz şeylerden biri, akıllı saatinizde, ortaya çıktıklarında hemen bilmek istediğiniz şeyler hakkında bilgilendirilecek olmanızdır. Bununla birlikte, telefonunuz ile smartwatch'larınız arasındaki bağlantı Bluetooth üzerinden olduğundan, işlerin gerektiği gibi çalışmadığı zamanlar vardır. Tabii ki istemezsiniz, bu yüzden bu problem olduğunda cihazınızı derhal gidermelisiniz.

Bu kılavuzda, artık akıllı telefonunuzdan bildirimler alamayan Fenix 5 Plus'ınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Bu tür bir sorunu olan kullanıcılardan biriyseniz, o zaman bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Hareket etmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, o zaman bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bir kısmına değindiğimiz için Fenix 5 Plus sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Endişelerinizle ilgili olarak size yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, anket formumuzu doldurarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorun gidermemize geri dönersek, işte Fenix 5 Plus'ınızı artık telefonunuzdan bildirim almayacak şekilde düzeltmek için yapmanız gerekenler…

 1. Telefonunuzu ve Fenix 5 Plus'ınızı yeniden başlatın.
 2. Her iki cihazın birbirinden 20 metre uzakta olduğundan emin olun.
 3. Bluetooth Bildirimi'nin etkin olduğunu doğrulayın.
 4. Fenix 5 Plus'ınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Artık telefonunuzdan smartwatch'lara geçmeyen bildirimleri denemek ve düzeltmek için yapmanız gereken yalnızca 4 temel prosedür vardır. Yapmanız gereken ilk şey, her iki cihazın hafızasını tazelemek. Önce akıllı telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından Fenix 5 Plus'ınızı kapatın ve tekrar açın. Ondan sonra bildirimlerin geçip geçmediğini görmeye çalışın.

Hem telefonunuzun hem de smartwatch'larınızın birbirinden 20 metre uzakta olduğundan emin olun. Bluetooth ile bağlanmışlar ve bu tür teknolojiler zaten önemli ölçüde geliştiyse de, istikrar hala en yaygın endişelerden biri. Mesafe her zaman onun düşmanıdır, bu yüzden her iki cihazın da 20 fit veya daha yakın olduğundan emin olun.

Yapmanız gereken başka bir şey, Bluetooth Bildirimlerinin etkin olduğundan emin olmaktır. İşte böyle yapılır:

 1. MENÜ tuşunu basılı tutun.
 2. Ayarlar> Telefon> Akıllı Bildirimler> Durum> Açık'ı seçin.
 3. Etkinlik Sırasında Seçin.
 4. Bir bildirim tercihi seçin.
 5. Bir ses tercihi seçin.
 6. Etkinlik Sırasında Değil'i seçin.
 7. Bir bildirim tercihi seçin.
 8. Bir ses tercihi seçin.
 9. Zaman aşımı seçeneğini seçin.
 10. Yeni bir bildirim için uyarının ekranda görüneceği süreyi seçin.

Sorun bundan sonra devam ederse, Fenix 5 Plus'ınızı muhtemelen bir bellenim sorunu olduğu için sıfırlayın. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

 1. MENÜ tuşunu basılı tutun.
 2. Ayarlar> Sistem> Sıfırla'yı seçin.
 3. Tüm cihaz ayarlarını fabrika varsayılan değerlerine sıfırlamak ve kullanıcı tarafından girilen tüm bilgileri ve etkinlik geçmişini silmek için Verileri Sil ve Ayarları Sıfırla'yı seçin.
 4. Bir Garmin Pay cüzdanı ayarladıysanız, bu seçenek cüzdanı cihazınızdan siler. Cihazınızda kayıtlı müziğiniz varsa, bu seçenek kayıtlı müziğinizi siler.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!