Garmin Vivosmart 4 Bildirim Almama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Akıllı telefonunuzdan Garmin Vivosmart 4 cihazınıza gönderilen bildirimler, Bluetooth bağlantısı üzerinden iletilir. Her iki cihazın da doğru şekilde senkronize edilmesi ve bağlanması zorunludur, çünkü uygun değilse senkronizasyon sorunları ortaya çıkar.

Bazı sahipler, izleyicilerinin artık akıllı telefondan bildirim alamadığını bildirdi. Bu sadece telefonla ilgili bir sorun veya bir bağlantı problemi olabilir. Artık bildirimleri göstermeyen Vivosmart 4’ünüzde sorun gidermede size yol göstereceği için okumaya devam edin.

Ancak, devam etmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, bu cihazla ilgili en yaygın sorunların bir kısmını çözdüğümüz için Garmin Vivosmart 4 Sorun Giderme sayfamıza gidin. Sorununuzla ilgili olarak size yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz. Ya da daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, endişeleriniz konusunda size yardımcı olabileceğimizden anket formumuzu doldurun.

Vivosmart 4 telefonunuz artık telefonunuzdan bildirim alamazsa yapmanız gerekenler:

 1. Akıllı telefonunuzun sessiz moda ayarlanmadığından veya Rahatsız Etmeyin (DND) olduğundan emin olun.
 2. Akıllı telefonunuzu ve Vivosmart 4’ünüzü yeniden başlatın.
 3. Cihazlar arasındaki bağlantıyı yenileyin.
 4. Garmin Connect uygulamasını kapatmaya zorlayın.
 5. Fabrika Ayarlarına Dön Vivosmart 4.

Öncelikle, telefonunuz sessiz moda veya DND’ye ayarlanmışsa, izleyicinize bildirim göndermemesinin nedeni budur. Bildirim seslerini çalmak için telefonu uygun şekilde ayarlayın; sorunu çözmesi gerekir. Bununla birlikte, sessiz veya DND modunda değilse, cihazlardan herhangi birinde yalnızca geçici bir sorun olabilir.

Önce akıllı telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından Vivosmart 4’ünüzü bir bilgisayara yeniden bağlayın. Bundan sonra, cihazların yeniden bağlanmasına ve bildirimlerin bu kez çalışıp çalışmadığını görmeye çalışmasına bir veya iki dakika izin verin. Yine de değilse, izleyicinizi telefonunuzun Bluetooth ayarlarından unutarak mevcut bağlantıyı silmeyi deneyin. Bundan sonra telefonunuzun Vivosmart 4 cihazınızı taramasına ve yeniden bağlanmasına izin verin. Bu sorunu çözmezse, sonraki çözüme geçin.

Akıllı telefonunuzda, yenilemek için Garmin Connect’i kapatın. Ardından tekrar açın ve bildirimlerin bu kez çalışıp çalışmadığını görmeye çalışın. Birçoğunun bu yöntemi kullanarak sorunlarını çözdüğü bildirildi. Ancak sorunu çözmezse, Vivosmart 4’ü sıfırlamak için şu adımları izleyin:

 1. Garmin Connect uygulamasını telefonunuzdan silin.
 2. Telefonunuzun Bluetooth ayarlarında cihazı “unutun” ve telefonunuzda Bluetooth’u devre dışı bırakın, ardından telefonunuzu yeniden başlatın.
 3. VivoSmart’ı şarj cihazına tutturun ve bilgisayarınıza takın.
 4. VivoSmart’taki tüm dosyaları ve dizinleri, bilgisayarınızda bir USB sürücüsü olarak göründüğünde silin.
 5. VivoSmart USB cihazını bilgisayarınızdan çıkarın.
 6. VivoSmart’ı şarj cihazından çıkarın.
 7. Garmin Connect’i telefonunuza tekrar yükleyin.
 8. Telefonunuzda Bluetooth’u tekrar etkinleştirin.
 9. Vivosmart’ınızı kılavuzunuzda belirtilen “eşleştirme moduna” yerleştirin – ve VivoSmart’ınızı aşağıdaki gibi yeniden eşleştirin:
 10. Telefonunuzda Garmin Connect Mobile’ı açın.
 11. Ana Menü düğmesine dokunun
 12. Cihazlara dokunun
 13. Sağ üst köşedeki “+” düğmesine dokunun
 14. Sağlık ve Zindelik dokunun
 15. Dokunmatik vivosmart
 16. Eşleştirme işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 • Doğru bir şekilde senkronize edilmeyen Garmin Vivosmart 4 nasıl düzeltilir
 • Açılmayacak Garmin Vivosmart 4 ile ne yapmalı