Telefonum nerede? İşte Android Telefonunuzu Nasıl İzlersiniz?

Android telefonunuzu, yerini belirlemek ve hatta tamamen devre dışı bırakmak için izleyebileceğiniz birçok kullanışlı çözüm bulunmaktadır. Bazı güvenlik uygulamalarını ana hatlarıyla açıklayacağız, birkaç farklı Android izleme yöntemi tanıtacağız.

1. “telefonumu bul” Google aramasını yazın

find-my-phone

Android telefonunuzu bulmanın en basit yolu Google arama çubuğudur. Basitçe “telefonumu bul” ibaresini yazdığınızda, ilk arama sonucu telefonunuzun konumunu gösteren bir harita gösterecektir. Harita ayrıca aradığınız cihazı bulmak için cihazları değiştirmek için bir bağlantı içerecek ve haritanın alt kısmında telefonu “çaldırmak” için bir düğme olacak. Cihazınıza bağlı tarayıcınızda Google hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun.

2. Google’ın Android Cihaz Yöneticisi

device manager

Android Aygıt Yöneticisi, Android’in tüm son sürümlerinde bulunan yerel bir araçtır. Amacı, kullanıcıların akıllı telefonlarını hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarını ve tüm verileri uzaktan silmelerini sağlamaktır. Bu çözümle ilgili en iyi şey, etkinleştirmenin ve kullanmanın ne kadar kolay olduğu.

Bu seçeneğin çalışması için yapmanız gerekenler:

    “Uzak konum” özelliğini açık hale getirinGoogle Ayarlar> Android Cihaz Yöneticisi> Uzaktan Bu Cihazı Bulun (açın) Açık “konum erişimi” ni açık Google Ayarları> Konum (açık duruma getirin) Bu iki yöntemden birini kullanarak telefonunuzu izleyin Google’a giriş yapın Bir bilgisayar tarayıcısında hesap açın ve android.com/devicemanager adresine gidin. Başka bir Android cihazdaki özel Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını kullanın veya Bluetooth bağlantılı Android Wear saatinizi kullanın.

Cihazınızı izlemeye hemen başlayabilirsiniz. Akıllı telefonunuza bağlanmak için hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, Android Aygıt Yöneticisi’ni kullanarak her zaman uzaktan zil sesi, kilitleme veya silme olanağınız olur.

3. Google Haritalar Zaman Çizelgesi

google timeline

Akıllı telefonunuz hakkında nasıl yerel bilgi alabileceğiniz başka bir doğal yol, Zaman Çizelgesi’ni ziyaret etmektir. Bu hizmet, ziyaret ettiğiniz tüm yerleri kaydeder ve tüm geçmişi taramanıza izin verir. Zaman Çizelgesi’ni etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler:

    Bilgisayarınızda zaman çizelgenize gidin. Altta, Konum Geçmişini Etkinleştir veya Konum Geçmişini Duraklat’ı seçin.

Açıkçası olumsuz Google kaygısı çekmeyen ve her hamlesini saklayan bazı insanları rahatsız edebilecek gizlilik endişeleridir. Karşıtlık, kişisel bilgilerinizin yine de kaydedileceği, dolayısıyla sizin avantajınıza da kullanabilirsiniz.

4. Top 3 Smartphone-İzleme Uygulamaları

Android’de her zaman olduğu gibi, stok çözümlerine güvenmek zorunda değilsiniz ve Google Play Store’da bulunan çok çeşitli akıllı telefon izleme uygulamalarından yararlanabilirsiniz. En iyi 3 uygulama arasından seçimimiz sizin için değerli zamanları kolaylaştırır.

Droidim Nerede

Nerede Benim Droid bir şeyi yapmak ve iyi yapmak için tasarlanmış basit, tek amaçlı bir uygulama nerede: kayıp veya çalıntı akıllı telefonunuzu bulmanıza yardımcı olur. Bu hedefe ulaşmak için, uygulama, düşük pilde GPS parlaması, otomatik zil sesi, beyaz gürültü sireni, şifre koruması ve daha fazlasını içeren faydalı özelliklerle doludur.

Bu işlevselliğin tümü ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak kullanıcılar uzak cihaz kilidi, uzak SD ve telefon verileri silme, kaldırma önleme veya uygulama simgesini gizleme özelliğine sahip Pro sürümüne de yükseltebilirler.

Cerberus

65.000’den fazla 5 yıldızlı yorumu ile Cerberus hırsızlık önleme uygulaması, ondan isteyebileceğiniz her şeyi başarabilen kanıtlanmış bir güvenlik çözümüdür. Yunan mitolojisinde, Cerberus yeraltı dünyasının kapılarını koruyan, canavar, çok başlı bir köpek. Benzer şekilde, Cerberus uygulaması üç başlıktan oluşur: Cerberus web sitesi üzerinden uzaktan kumanda, başka bir telefondan SMS ile uzaktan kumanda ve otomatik uyarılar.

Uzun özellikler arasında mikrofondan ses kaydetme, kamerayla fotoğraf çekme veya komutları yerine getirmek için uzak bir kabuk başlatma seçeneği gibi şeyler bulunur.

Tek dezavantajı ücretsiz sürümü sadece bir hafta ile sınırlı olmasıdır. Ardından, uygulama içi satın alımları kullanarak yaklaşık 3 ABD doları karşılığında bir lisans satın alabilirsiniz.

Gözetleme Güvenliği ve Antivirüs

Son seçimimiz, telefon kaybı ve hırsızlık dahil olmak üzere tüm mobil tehditlere karşı koruma sağlamak üzere tasarlanmış kapsamlı bir güvenlik paketi olan Lookout Security & Antivirus. Şu anda mevcut olan en iyi Android uygulamalarından biri olarak TechCrunch ve PCWorld gibi birçok etkili teknoloji dergileri tarafından seçildi.

Bu kadar harika kılan ne? Sürekli uygulama taraması ile kilitleme ve silme işlevi, güvenli tarama, gizlilik danışmanı ve hırsızın fotoğrafını ve konumunu içeren zamanında hırsızlık uyarıları birleşimidir. Uygulama, Premium sürüm için ödeme yapabileceğiniz ya da sadece temel işlevleri kullanabileceğiniz iki haftalık bir deneme süresi içeriyor.

Cihaz İzleme ve Güvenlik Kontrol Listesi

Kesinlikle geçmeniz gereken kısa bir güvenlik önlemleri listesi var. Bunlardan herhangi birini ihmal etmek saldırganlara ve hırsızlara akıllı telefonunuzun güvenliğini atlamak ve özel verilerinizi ele geçirmek için kullanabilecekleri çok daha büyük bir saldırı vektörü verir.

1. Android Aygıt Yöneticisi’ni (ADM) etkinleştir

Google’a göre, Android Cihaz Yöneticisi cihazınızı web’de bulmayı, çalmayı veya silmeyi kolaylaştırır. Bu makalenin önceki bölümlerinde daha ayrıntılı olarak ele aldık, bu yüzden kendimizi tekrar etmemize gerek yok. Çok geç olmadan bu önemli güvenlik aracını etkinleştirdiğinizden emin olun.

2. Bir İzleme Uygulaması yükleyin

Birçok özel akıllı telefon izleme uygulaması, Google’ın Android Cihaz Yöneticisi’nden basitlik amacıyla bıraktığı ekstra özelliklerin bir çeşidini size sunar. Bunlar, devre dışı bırakma ve kaldırma esnekliği, SMS mesajı ile uzaktan silme veya hırsızı kırmızı ele geçirmek için hem ön hem de arkaya bakan kameraları kullanma becerisini içerir. Bu makalede daha önce önerilen herhangi bir uygulama hile yapacak

3. Akıllı Telefonunuzu Şifreleyin

Bazen hırsızın peşinde olduğu akıllı telefon değildir. Bazen hedef sizin verileriniz ve özel bilgilerinizdir. Cihazınızda depolanan şifreler ve güvenlik bilgileri, USB kablosu olan kişilerin verilerinize erişmesini önlemek için şifrelenmelidir.

4. Kilit Ekranı Şifresi veya Kalıbı Kullanın

Şifre veya desen kilidine sahip bir kilit ekranı en temel koruma biçimidir, ancak hafife alınmaması gereken bir şifredir. Kilit ekranının temel amacı, cihazınızı bulmak veya silmek için size değerli bir zaman kazandırmaktır. Ayrıca hırsızı, tekrar kullanılmadan önce aktif oturum açarak cihazı silmeye zorlar.

5. Bilinmeyen Kaynaklardan Kaçının

Google Play Store dışındaki diğer kaynaklardan yüklenen uygulamalar, kötü amaçlı yazılım istilası ve korsan saldırılarına gelince baş suçlu. Bazı kötü amaçlı yazılım türleri, cihazınız üzerinde tam bir kontrol sağlayarak tüm güvenlik önlemlerini geçersiz kılar.