Telefonum nerede Kaybolan (veya çalınan) akıllı telefonunuzu nasıl bulabilirim?

Telefonunuzu hiç bir yere bıraktınız ve bir daha bulamadınız mı? Kaybolan veya çalınan akıllı telefonları bulmanın birkaç yolu vardır. Telefonu uzaktan bulabiliyorsanız, verilerinize erişmek isteyen hırsızlar için hayatı zorlaştırdığınızdan emin olabilirsiniz. Burada, verilerinizi nasıl koruyacağınız ve cihazınızı nasıl kurtaracağınızla ilgili bazı ipuçları veriyoruz.

Akıllı telefonunuzu kaybetmek veya çalınması, çok fazla acı ve hayal kırıklığına neden olabilir. Sadece pahalı bir cihazı kaybetmekle kalmadı, aynı zamanda birçok özel veri, kişi, resim ve dosya da kaybettiniz! Cihazınızı kaybetme veya çalınması ve hatta akıllı telefonunuzla tekrar bir araya gelmenizin verdiği zararı azaltmanın yolları vardır.

Bir bölüme atla:

    Ticaretin püf noktaları Akıllı telefon hırsızlığını önleme Akıllı telefonunuzu bulma

İşin püf noktaları

Hırsızların akıllı telefonunuza erişmesi genellikle oldukça kolaydır. Restoranda olduğunuzda, bir telefonun masaya oturması sık sık görülür. Caddede yürürken ya da toplu taşıma araçlarıyla seyahat ederken, birçok kişi rasgele bir elinde tutar. İnternet taraması, Facebook, Twitter veya aramalar – hırsızlar bu durumlardan kolayca yararlanabilir. Ayrıca, eğlenirken dışarı çıkarken korumanızı korumanız önemlidir. Lookout’un ABD’deki akıllı telefon hırsızlığı ile ilgili bir rapora göre, telefonların% 16’sı bir restoranda,% 11’i bar veya gece kulübünde çalınıyor.

AndroidPIT in a bar on the phone

Popüler bir numara, insanların size bir not almasıdır: “Sağır ve evsizim, lütfen bir fincan kahve için biraz yedek para alabilir miyim?” Kısacık bir an için, biranızın yanındaki masada bıraktığınız akıllı telefonunuz kağıdın bir parçası. Cüzdanınıza ulaşmaya başladığınızda, hırsız akıllı telefonunuzu masadan hızla kaldıracak. Sonuç olarak, hırsız hem yedek değişikliklerinizi hem de telefonunuzu cebine yerleştirir. Benzer bir numara, bir gazete ile de yapılabilir, çünkü bu aynı zamanda hırsızların yapışkan parmaklarını gizlemede de etkilidir.

Tarafından görüşEric Ferrari-HerrmannTelefonumu asla benden çaldırmadım.What do you think?5050179 katılımcı

Bir diğer numara ise hızlı tutuş. Kapanan metro kapısı hırsızlar için her zaman mükemmel bir fırsat. Cihaza, dışarıdan kapanma kapıları vasıtasıyla ulaşırlar veya tıpkı kapılar kapanmak üzere olduğu gibi elinizden almayı başarırlar. Her iki durumda da, bu yöntem onlardan sonra kovalayamayacağınızı garanti eder.

Caddede yürürken, konuşurken yalnızca telefonunuza tutunarak ve bir binaya veya duvara mümkün olduğunca yakın olmasını sağlayarak kendinizi koruyabilirsiniz.

Akıllı telefon hırsızlığını önleme

Verileri düzenli olarak yedekleyin

Genel bir kural olarak, yalnızca akıllı telefonunuzda hiçbir resim veya kişisel veri bulundurmamalısınız. Kişiler, resimler ve çok daha fazlası bulutta yedeklenebilir. Google ve diğerleri ücretsiz bulut yedekleme ve depolama olanağı sunar ve bunları otomatik olarak senkronize etmeye ayarlayabilirsiniz. Normalde, bu otomatik yedekleme akıllı telefonunuzu kurduğunuzda başlamalıdır, ancak Ayarlar -> Hesaplar -> Google -> [Hesap] -> Eşitle ve Yedekle öğelerini iki kez kontrol etmeyi unutmayın.

Hırsızlar için zorlaştır

Ekranınızı bir PIN, şifre veya kalıp kodu ile kilitleyin. Daha modern telefonlarda, cihazınızı kilitlemek için parmak izi veya yüz taraması da kullanabilirsiniz. Her zaman bir PIN ya da parola kadar güvenli olmadığından dikkatli olun. Ayarlarda, cihaz açıkken, dahili belleğin şifresini çözmek için girilmesi gerektiğini, böylece yalnızca ona erişebildiğinizi belirtin. Bu durumda, telefon çalınırsa, hırsız verilerinize ulaşamaz.

AndroidPIT huawei mate 20 pro fingerprint

Bir Google hesabı kullanın; böylece telefonunuz hırsız tarafından sıfırlanırsa, Google hesabınızı bilmeden telefonu yeniden etkinleştiremeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bu telefon hırsız için tamamen değersiz kılar. Hırsızlıkları da engellemeye çalışıyor. Bir Reuters raporuna göre, karşılaştırılabilir bir işlevsellik iPhone’ların bildirilen hırsızlık sayısını gözle görülür şekilde azaltmıştı.

Akıllı telefonunu bul

Telefonunuzun 15 basamaklı IMEI numarasını kaydedin, markayı ve modeli öğrenin ve operatörünüzün müşteri hizmetleri yardım hattı numarasını yazın. Bu bilgilerle, telefonunuzu çalıntı olarak bildirmek ve SIM kartı kilitlemek daha kolaydır.

SIM kart çıkarılmış ancak akıllı telefon henüz kapatılmamışsa, yine de IMEI aracılığıyla bulunabilir. IMEI’yi telefon / çevirici uygulamasına * # 06 # yazarak okuyabilirsiniz. Diğer şeylerin yanı sıra, cep telefonu sigorta şirketleri bu tür durumlarda yardımcı olabilir.

Android cihaz yöneticisi akıllı telefonunuzu bulur

Android Aygıt Yöneticisi ile akıllı telefonunuzun maksimum ses seviyesinde çalmasını sağlayarak, yanlış yerleştirilmiş bir cep telefonunu hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Başka bir yerde ise, GPS ile gerçek zamanlı olarak bulabilirsiniz. Ancak, çalınan veya kaybedilen akıllı telefonun açık ve Internet’e bağlı olması gerekir. Hırsız SIM kartı çıkarır ve mobil verilerden çıkarsa, Wi-Fi’yi kapatır veya telefonu kapatırsa, bu ne yazık ki artık mümkün değil.

    Android Aygıt Yöneticisi nasıl kullanılır?

androidpit sony xperia x sim sd slot

Ayrıca bir mesajı görüntülemek için Aygıt Yöneticisi’ni de kullanabilirsiniz, böylece bulan kişi sizinle nasıl iletişim kuracağını bilir. Cihazdaki tüm verileri uzaktan silmek de mümkündür.

Aygıt Yöneticisi’nin en büyük zayıflığı, uzaktan özelliklerinin çalışması için akıllı telefonunuzun İnternete bağlı olması gerektiğidir. Ayrıca, akıllı telefonunuzla aynı Google hesabına sahip bir bilgisayarda oturum açmanız gerekir. İki adımlı doğrulama kullanıyorsanız, kimliğinizi doğrulamak ve PC’de oturum açmak için telefonunuz dışında bir yönteme ihtiyacınız olacaktır. Bu sorunlu olabilir.

find my device web

Çalınan cihazlarınızı bulmak, güvence altına almak veya uzaktan silmek için Google kimlik bilgilerinizle Android Cihaz Yöneticisinin web arayüzüne giriş yapın. Telefonunuzun yüklü olup olmadığını görmek için Android cihazınızın ayarlarını açın ve Güvenlik -> Cihaz yöneticileri bölümüne gidin. Orada listelenen Android Aygıt Yöneticisi’ni görmelisin. Etkinleştirin, böylece kötü bir şeyler olması durumunda telefonunuz üzerinde uzaktan kontrol sahibi olursunuz.


Cihazımı Bul

Üreticiler ve üçüncü taraf uygulamalar benzer hizmetler sunar. Samsung Cep Telefonumu Buluyor, Motorola Motorola Cihaz Yöneticisine ve Sony’nin aygıtları için myXperia’sı var. Bir Google hesabınız yoksa veya bir sebepten erişemiyorsanız, bu iyi bir ikincil seçenektir.

Google Play Store’da Avast, Kayıp Android veya Where’s My Droid gibi birçok üçüncü taraf uygulamaları var. Bazıları, Cerberus gibi, akıllı telefonunuzla kısa mesaj yoluyla da iletişim kurar. Böylece, cihaz açık olduğu ve SIM kart takılı olduğu sürece, İnternet bağlantısı olmadan da akıllı telefonunuza komutlar gönderebilirsiniz. Buna ek olarak, uygulamalar hırsızların kilidi açılmış akıllı telefonu kapatmasını engeller; bu da size veya polisin yerini belirlemenize yardımcı olabilir.

Çalınan veya kaybolan bir telefonu kurtarmak için herhangi bir ipucunuz var mı? Yorumlarda bize bildirin.