Telefonunuza kök salmadan yapabileceğiniz 6 Android hack

Çoğu kimse, Android cihazınızı en iyi şekilde kullanmak için kök salma girişiminden geçmeniz gerektiğini düşünüyor. Köklenme, yeni olanaklar dünyasını açığa çıkarıyor olsa da, aslında gerek duymayan pek çok güzel Android saldırıları var. İşte Android cihazınızda yapabileceğiniz en sevdiğim kesmekten beş tanesidir:

  • Android Oreo ile temaları kök olmadan değiştirebilirsiniz
  • 2017 yılının en iyi Android uygulamaları

Telefonunuzu, uzaktan kilitleyin

Telefonunuzu kaybetmekten ve başkalarının verilerinize erişebileceğini bilmekten başka, telefonunuzu kaybetmekten daha kötü bir şey yoktur. Ama neyin harika olduğunu biliyor musun? James Bond'un uzaktan durduğu yeri hissetmek, birinin burunlarını bu verilere sokmasına engel oluyor.

Android Cihaz Yöneticisi'ni kullanarak, cihazınızı kaybettiğinizde kontrolünü geri alabilirsiniz. Şimdiye kadar gitmek isterseniz tüm verilerini silebilirsiniz.

Enable the Lock the screen setting to stop people accessing your data. / © ANDROIDPIT

Find My Device

Güvenliğinizi atlayın (güvenli bir alanda)

Güvenilir bir yer ayarlamak, o yerde kullandığınızda cihazınızın bir güvenlik kodu gerektirmediği anlamına gelir. Bunu halka açık yerlerde yapmanın bir tehlikesi olmasına rağmen – telefonunuza girmeyi kolaylaştırdığınız için – evde kullanmak güzel bir uğramıştır.

Çalışma şekli cihazınıza göre değişir, ancak güvenlik ayarlarınıza gidilmesi ve bir PIN kodu gibi güvenli bir kilit açma yöntemi (henüz yapmadıysanız) kurmanız gerekir.

Bu işlem tamamlandıktan sonra Smart Lock'a gidin, PIN numaranızı girin ve ardından Güvenilen yerleri tıklayın . Güvenilir bir yer ekleyin ve o sırada bulunduğunuz sırada telefonunuzun kilidini açmak için bir PIN kodu girmeniz gerekmez.

Go to your Smart Lock settings and set up a trusted location to bypass your security. / © ANDROIDPIT

Sesli çağrıları kaydet

NSA veya MI-5 için çalışmayı ve başkasının bilmediği halde telefon konuşmalarını kaydettirmekle görevli olduğunuzu hayal ediyor musunuz? Eğer öyleyse, utanç verici, ancak konuşmaları herhangi bir nedenle kaydetmek istiyorsanız, doğru uygulamayı kullanarak bunu düzgün yapmanız da mümkündür. Birçok Android çağrı kaydedici uygulaması telefonunuzu köklendirmenizi ister, ancak bunu yapmayan birkaç uygulama bulunur.

Opinion by Scott Adam GordonIt’s not fair to consumers that rooting the phone can void its warrantyWhat do you think?5050405 participants

Otomatik Çağrı Kaydedici, cihazınızda ses kaydını ayarlamanızı sağlayan ücretsiz ve kullanımı kolay bir uygulamadır. Üreticiniz telefonunuzdaki arama kaydını engelliyor olabilir, ancak Otomatik Çağrı Kaydedici'nin bu blokları düzeltmek için çeşitli seçenekleri vardır.

Automatic Call Recorder doesn’t need root to record calls. / © ANDROIDPIT

Automatic Call Recorder

Android cihazınıza Linux yükleyin

Linux dağıtımı olan Debian gibi tam çalışan bir masaüstü işletim sistemini Android telefonunuza atmak yüksek seviyede bir hack beceri gerektirir gibi gelebilir ancak aslında çok basit. Play Store'da ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir Debian uygulaması olan Debian uygulaması, Android ana ekranından başka herhangi bir uygulama gibi açılabilir.

Bir kere açtıktan sonra, Linux'un herhangi bir sürümünde olduğu gibi Debian için program oyunları indirebilir ve kurabilirsiniz. Sizin için Linux'u nasıl kuracağınıza ve kuracağınıza ilişkin rehberimiz için aşağıya tıklayın.

  • Android cihazınızı bir Linux PC'ye dönüştürün

You don’t need to root your Android device to run Linux on it. / © ANDROIDPIT

Debian noroot

Kalp hızı monitörü olarak LED flaşını kullanın

Tamam, bu nedenle, cihazınızda önceden oluşturulmuş bir cihaz yoksa, köklendirme miktarı size kalp atış hızı sağlayan bir monitör verecektir, ancak bu hala çok küçük bir kesmek gibi. Android cihazlarda kalp atış hızı monitörlerinin arkasındaki teknoloji, cildinizin altındaki renk değişikliklerini izleyen ve geçen kan miktarını izleyen etkili bir ışıktır.

Doğru yazılım ile LED flaşınız da bu işi yapabilir. İşi oldukça iyi yaptığını düşündüğümüz bir uygulama Anlık Kalp Hızı'dır. Aşağıdaki bağlantıdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  • Telefonunuzu bir kalp atış hızı monitörü olarak nasıl kullanırım (sahip olmasa da)

Monitor your heart rate without a dedicated heart-rate sensor. / © AndroidPIT

Instant Heart Rate : Heart Rate & Pulse Monitor

Gezinme düğmelerinizi uygulama kısayollarına dönüştürün

Eskiden daima kullanışlı olan Home Home2 Shortcut uygulamasını kullanarak gezinme düğmelerinize çeşitli kısayollar atayarak favori uygulamalarınıza anında herhangi bir ekrandan erişebilirsiniz. Örneğin, Dosya Yöneticisi'ni (son derece kullanışlı, ancak ana ekranımda çok seksi olmayan) ev düğmesinin bir çift dokunuşuna bıraktım; evdeki düğmeye dokunarak ardından herhangi bir ekrandan fotoğraf makinesini açabiliyorum. -navigation tuşları.

Telefon kameranızı veya istediğiniz herhangi bir uygulamayı anında başlatmak için bu uygulamayı nasıl kullanacağınız hakkında konuyla ilgili kılavuzumuz için aşağıya tıklayın.

  • Galaxy S6 hızlı başlatma kamera özelliğini herhangi bir telefondan nasıl alabilirim?

This ancient-looking app is still great for turning your navigation keys into shortcuts. / © ANDROIDPIT

Home2 Shortcut

Bonus İpucu: Telefonunuzun görünüm ve işlemlerini tamamen değiştirin

Bu tam bir kesmek değildir, ancak kök izinlere gerek duymadan cihazınızın hemen her yönünü değiştirmek için özel başlatıcı yükleyebilirsiniz. Aynı uygulamalara ve özelliklere hâlâ erişebileceksiniz, ancak bunlara erişme şekli tamamen farklı olabilir.

Fantastik 3D efektlerden yaratıcı temalar ve simgeler arasında, doğru başlatıcı akıllı telefonunuza aşık olmanızı sağlayacak. Daha fazla bilgi için en iyi Android başlatıcı listemize göz atın.

No, this is not a wallpaper. This is your new homescreen. / © ANDROIDPIT

Buzz Launcher-Smart&Free Theme

Köklendirme yapmadan yapabileceğiniz favori Android saldırılarınız var mı? Neyin olduklarını bize bildirin!