Telefonunuzdaki bildirim sesini değiştirme

Telefonunuzdaki standart bildirim seslerinden sıkıldınız mı? Daha eğlenceli bir şeyle aydınlatmak ister misiniz? O zaman doğru yere geldiniz! İşte Android akıllı telefonunuzdaki bildirim seslerini nasıl değiştireceğinize dair kılavuzumuz.

İleri atlamak ister misin? Atlamak:

  Varsayılan Android bildirim sesini değiştirme WhatsApp bildirim seslerini değiştirme Facebook Messenger bildirim seslerini değiştirme Kendi Android bildirim sesinizi yapın

Varsayılan Android bildirim sesini değiştir

Belirli bir uygulama farklı bir ton kullanmıyorsa, tüm Android cihazlar varsayılan bir bildirim sesi çalar. Sesi değiştirmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler:

  1. Android Ayarlarını açın. 2. Ses üzerine dokunun 3. Varsayılan bildirim sesi öğesine dokunun.

Farklı bildirim seslerinin bir listesi görünecektir. Dinlemek için bir tonun üzerine dokunun ve seçmek için Tamam’a dokunun. Bu kadar!

Tarafından görüşStefan MöllenhoffVarsayılan bildirim sesleri her zaman sıkıcıdır.What do you think?5050553 katılımcı

Android sürümüne ve telefon üreticisine bağlı olarak, bu ayarın adı biraz farklı olabilir veya başka bir yerde bu ayarı aramanız gerekebilir.

Örneğin, Android 9.0 (Pie) çalıştıran Pixel 3’te, Android Ayarlarını açmanız, ardından Ses’i seçmeniz ve ardından Bildirim seslerini ayarlamak için menünün altındaki Gelişmiş’e dokunmanız gerekir.

Android 8.0 ile (Oreo), yöntem aynıdır. Huawei’nin EMUI veya Oppo’s ColorOS gibi ağır bir kişiselleştirme kullanıyorsanız, biraz farklı menüleriniz olabilir. Aşağıdaki resimde EMUI için adımları görebilirsiniz.

change ringtone

Örneğin eski bir modelde, Android 6.0 (Marshmallow) çalıştıran bir LG G4 telefonunda, Android ayarlarını açmanız, ardından Zil sesleri ve bildirimleri ve ardından Zil Sesini seçmeniz gerekir.

How To Change Notification COM 1

WhatsApp bildirim seslerini değiştirin

Facebook veya Gmail gibi uygulamalar genellikle kendi bildirim seslerine sahiptir, ancak isterseniz bunları kolayca değiştirebilirsiniz. İşlem olsa her uygulamaya göre değişebilir. Size WhatsApp ile bir örnek gösterelim:


WhatsApp Messenger

  1. WhatsApp’ı açın. 2. Ekranın sağ üst köşesindeki menüyü açmak için üç noktaya tıklayın. 3. Ayarlar ve ardından Bildirimler üzerine dokunun.

Şimdi farklı zil sesleri içeren bir liste görünecektir. Favori sesini seçin, daha sonra OK tuşuna basarak seçiminizi onaylayın. Presto! Mevcut seçenekleri beğenmezseniz, kendi ses dosyalarınızı da oluşturabilirsiniz:

  Herhangi bir şarkıyı zil sesini nasıl dönüştürebilirim?

How To Change Notification COM 2

Facebook Messenger’daki bildirim seslerini değiştirme

Neredeyse yaygın olan Facebook Messenger’ın da karışıklığı garanti eden standart bir tonu var. Kurulumdan sonra en sağ sekmede bulunan menüye gidip değiştirmek en iyisidir:

  En sağdaki menu-menüyü açın veya profil resminize dokunun. Bildirim tonu seçeneğini seçin. Bir seçim öncesi zil sesini alın.

fbmsexample

Facebook Messenger çok çeşitli tonlarla gelir, ancak kendi özel seslerinizi kullanamazsınız. Facebook Messenger’ın kaynak koruyucu eşdeğeri olan Facebook Messenger Lite ile tonu değiştirmenin bir yolu yoktur. Burada, telefonunuzu yalnızca ses olmadan titremesi veya yalnızca bildirim LED’ini kullanması için ayarlayabilirsiniz. Ancak, Facebook Messenger’daki bireysel sohbetler ve gruplar için özelleştirilmiş bildirim yoktur.


Messenger – Ücretsiz Metin ve Görüntülü Sohbet

Kendi Android bildirim seslerinizi oluşturun

Tabii ki, kendinizi Android bildirim sesleri veya zil sesleri ile sınırlamak zorunda değilsiniz, kendiniz de oluşturabilir ve kullanabilirsiniz! Yapmanız gereken tek şey istediğiniz ses dosyalarını doğru yere koymak ve Android’de bildirim sesi olarak seçilebilecekler. İşte nasıl, adım adım:

Android bildirim sesleri nasıl değiştirilir:

  Android akıllı telefonunuzu bir PC’ye bağlayın Dahili hafızanın / deponun ana klasörünü açın ve Bildirimler klasörüne gidin. Bu klasör yoksa, basitçe oluşturabilirsiniz: Yeni Klasör> adı Bildirimler Bildirim ses dosyalarınızı bu klasöre kopyalayın; sonra telefonunuzda erişilebilir durumda olacaktır.

Android için yeni bildirim sesleri olan uygulamalar

Android telefonunuz için yeni bildirim sesleri istiyorsanız, hangilerinin kullanılacağından emin değilseniz, çok sayıda ücretsiz bildirim tonu sunan Zedge gibi uygulamaları denemelisiniz.


En Popüler Zil Sesleri Ücretsiz

ZEDGE ™ Zil Sesleri ve Duvar Kağıtları

Alternatif olarak, bir şarkıdan veya daha uzun bir ses dosyasından ses almak isterseniz, bunun için Ringtone Maker’ı kullanabilirsiniz. İsmine rağmen, sadece Zil sesleri için değil, aynı zamanda bildirim sesleri ve alarmlar için de geçerlidir.


Zil sesi yapıcı

Varsayılan bildirim tonlarınızdan memnun musunuz? Kendinizinkini yaratmaya çalışır mısınız? Yorumlarda bize bildirin!