Telefonunuzdaki silinmiş metin mesajları nasıl kurtarılır

Yanlışlıkla tüm metin mesajlarını telefonunuzdan sildiniz mi? Panik yapmayın! Telefonunuzdaki hafızanın bu kısmının bir uygulama güncellemesi, dosya indirme veya başka bir şey tarafından üzerine yazılmaması koşuluyla, silinen mesajlarınızı doğru yazılımla alabilirsiniz. Öyleyse, telefonunuzu alın ve şu kısa mesajları geri alalım.

Atlamak:

  3. parti yazılımı kullanarak (iOS ve Android) Android yedekleme ve geri yükleme çözümleri iOS yedekleme ve geri yükleme çözümleri

MobiKin Doktor Android veya iOS için

Kaybolan veya silinen kısa mesajları veya bu konuda telefonunuzdaki herhangi bir şeyi almak için kullanabileceğiniz birkaç program vardır. Hızı ve özellikleri sayesinde önerilen yöntemimiz olan MobiKin Doctor yazılımını sizin için denedik. Aşağıdaki yazılım ile süreçte size rehberlik edeceğiz, ancak şirketin adım adım rehberini görmek istiyorsanız doğrudan web sitesine gidebilirsiniz.

Android telefonlar veya tabletler için

  Öncelikle, Android için MobiKin Doctor’ı indirin: Windows sürümü veya Mac sürümü Adım adım kılavuzumuzu izleyin

İPhone’lar ve iPad’ler için

  İOS için MobiKin Doctor’ı indirin: Windows sürümü veya Mac sürümü Adım adım kılavuzumuzu izleyin

Hangi telefonlar Android için MobiKin ile uyumludur?

MobiKin Doctor for Android, 2.000’den fazla Android cihaz modelini destekliyor, telefonunuzun uyumlu olduğundan emin olmak için desteklenen Android cihaz listesini kontrol edin (Teknik Özellikler sekmesinde). Liste kapsamlı, bu nedenle şans akıllı telefonunuz uyumludur.

MobiKin Doctor ile uyumlu popüler cihazlar:

  Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6 Google Nexus aygıtları, Google Piksel 3, Piksel 2 Sony Xperia XZ, Xperia XZ3, Xperia XZ2, Xperia XZ Premium Huawei Mediapad M5, Huawei P20 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Mate 10 Pro Xiaomi Mi MIX 2S, Xiaomi Mi MIX 3, Xiaomi Mi 8

Genel olarak, bu yazılım, en son modeller de dahil olmak üzere herhangi bir Android cihazla uyumlu olmalıdır. Bundan emin değilseniz, kontrol etmek için ücretsiz deneme sürümünü çalıştırmaya değer.

Yazılımı, telefonunuzu kullanmadan kullanabilirsiniz, ancak MobiKin, içeriyorsanız içeriğinizin tamamını almaya devam edebileceğinizi garanti eder. Telefonunuzu nasıl çalıştıracağınızı öğrenmek için MobiKin yöntemini buradan takip edebilirsiniz. Lütfen köklendirme kılavuzumuzu da okuduğunuzdan emin olun.

Hangi Apple cihazları, iOS için MobiKin ile uyumludur?

İOS için MobiKin Doctor, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 8 Artı / 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7 / 6S / 6, iPhone 6 Plus gibi tüm iOS cihazlarıyla uyumludur. iPhone SE, iPhone 5S / 5C, iPad Air, yeni iPad, iPod touch, vb.

Android için MobiKin Doctor kullanarak silinen metin mesajları nasıl kurtarılır

Programı PC’nize yükledikten ve cihazı bağladıktan sonra, MobiKin’in telefonunuza erişmesine izin vermeniz istenecektir. Birkaç saniye içinde, MobiKin ana ekranında metin mesajlarınızın bir önizlemesini görmelisiniz ve verilerin kurtarılması ve PC’nize yedeklenmesi anlık olmalıdır.

  Telefonunuzu taktıktan sonra, bu ekran otomatik olarak görünecektir. Cihazınızı algılar, ona bağlanır ve işlemin ne zaman hazır olduğunu size bildirir. Ekrandan MobiKin’in Android SD Kart Kurtarma ve Süper Araç Takımı olarak kullanılabildiğini de görebilirsiniz. Bağlandıktan sonra, telefonunuzun modeli, sistem sürümü vb. Gibi verileri gösterilecek ve ne tür bir veri almak istediğinize karar verilecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsünden görebileceğiniz gibi, kurtarmanız gereken birkaç seçenek vardır: rehber, fotoğraflar, mesajlar, arama kayıtları, fotoğraflar, videolar, ses ve belgeler. ‘Mesajlar’ı seçin ve İleri’ye tıklayın. Verileriniz birkaç dakika içinde alınacak ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi gösterilecektir. Burada tüm kategorileri seçtik, ancak yalnızca ‘Mesajlar’ı seçtiyseniz, sadece o bölümü göreceksiniz. Filtreleme için daha kolay olan yalnızca silinmiş öğelerin (bir ton mesajınız varsa) görüntülenmesini seçin. Her bir mesajı seçin ya da üst çubuktaki onay kutusunu işaretleyerek hepsini seçebilirsiniz. Ardından, kaybolan veya silinen verileri almak için Kurtar’ı seçin. Verileriniz kurtarıldıktan sonra, doğrudan PC’nize kaydetmeniz istenecektir. Mesajlarınızın kaydedilmesini istediğiniz klasörü seçin veya oluşturun.

İOS için MobiKin Doctor kullanarak silinmiş metin mesajları nasıl kurtarılır

Bu, MobiKin Doctor’ı Mac bilgisayarınızdan mı yoksa Windows PC’den mi çalıştırdığınıza bağlı olarak biraz farklı çalışır.

Mobikin Doktor (Mac versiyonu)

  Bunun çalışması için iOS cihazınızı Mac’e bağlamanıza gerek yok. Bunun yerine sadece Mobikin Doctor’ı başlattığınızda, Mac’inizde iTunes ile eşzamanlanan iPad, iPhone veya iPod’unuzun tüm iTunes dosyalarını otomatik olarak algılar ve görüntüler. İTunes yedekleme dosyasındaki veriler belirli klasörlere ayrılacaktır. Bu klasörlere tıklayın ve ayrıntılı içeriği sağ panelde önizleyebilirsiniz. Medya içeriği Küçük Resim modunda görüntülenebilirken, metin içerikleri liste görünümü modunda görüntülenecektir. Çıkarmak veya geri yüklemek istediğiniz verileri bulun ve ardından birer birer kontrol edin. Dışa aktarılan dosyaları Mac bilgisayarınıza kaydetmek için “Kurtar” düğmesine basın

İOS için Mobikin Doctor (Windows sürümü)

  İOS cihazınızı PC’ye bağlayın, Mobikin Doctor’ı başlatın ve ‘taramaya başla’ düğmesine basın. Taramanın tamamlanmasını bekleyin. Cihazda bulunan veriler belirli klasörlerde kategorize edilecektir. Bu klasörlere tıklayın ve ayrıntılı içeriği sağ panelde önizleyebilirsiniz. Medya içeriği Küçük Resim modunda görüntülenebilirken, metin içerikleri liste görünümü modunda görüntülenecektir. Çıkarmak veya geri yüklemek istediğiniz verileri bulun ve ardından birer birer kontrol edin. Dışa aktarılan dosyaları bilgisayarınıza kaydetmek için “Kurtar” düğmesine basın

Cihazınız elinizde değilse, Windows PC’nizde cihazı bağlamadan Mobikin Doctor’ı da çalıştırabilir ve iTunes yedeklemenizi taramak istediğiniz dosyalara taramak için üst menüdeki “iTunes Yedekleme Dosyasından Kurtar” ı seçebilirsiniz. Kurtar, metin mesajları dahil.

Mobikin Doctor’daki bir diğer seçenek de “iCloud Yedekleme Dosyasından Kurtarma”. Bu, Apple ID’niz ve şifrenizle iCloud’da oturum açmanızı ve ardından iCloud yedeklemenizi, tıpkı iTunes’da olduğu gibi tarayabilirsiniz.

Android’de mesajlarınızı kurtarma

Silinen iletilerinizi kurtarıp kurtarmamaya çalışsanız da çalışmasanız da, her zaman önleyici tedbirler almak en iyisidir, bu nedenle tekrar kaybetmemeniz gerekir. Samsung gibi bazı üreticiler, kısa mesajlar dahil çeşitli telefon verilerini yedeklemek için kullanabileceğiniz 15 GB’a kadar ücretsiz bulut depolama alanı sunar. Ancak çoğu Android telefonda, Google hesabınızı kullanabilirsiniz:

  Ayarlar’a gidin, ardından Google’ı (Hizmetler ve tercihler) bulun. Ona dokunun, aşağı kaydırın ve Yedekleme’ye gidin. Google Drive’a Yedeklemeyi Etkinleştir. Yedeklenecek bir hesap eklemeniz istenecektir. Bundan sonra, Şimdi yedekle öğesine dokunun. Dosyaların büyüklüğüne bağlı olarak bu işlem biraz zaman alabilir. Daha sonra, arama geçmişiniz, rehberiniz ve kısa mesajlarınız güvenle yedeklenmelidir.

backup

Bununla birlikte, özellikle metin mesajlarınızı ve başka hiçbir şeyi yedeklemek istemiyorsanız, bunun yerine bir üçüncü taraf uygulaması kullanabilirsiniz. SMS Backup + bunu yapmak için harika bir yoldur ve ücretsizdir. Uygulama, arama kayıtlarını, SMS ve MMS’i Gmail’inize yedekleyebilir. Elbette, bunu yapmak için Google hesabınızı bağlamanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, yedeklemenin ne zaman yapılmasını ve ne kaydedilmesini istediğinizi seçebilirsiniz. İletilerinizi Gmail’inizde genellikle SMS adlı bir klasörde bulabilirsiniz – kullanışlı ve kolaydır.


SMS Yedekleme +

Telefonunuzdaki her şeyi düzenli olarak yedekleyerek de daha güvenli oynayabilirsiniz. İşte bunun nasıl yapılacağı ile ilgili rehberimiz:

  Android’de her şey nasıl yedeklenir

IOS’ta mesajlarınızı kurtarma

Ayrıca Apple, iCloud veya iTunes hesabınıza dayalı kapsamlı yedekleme araçları sunar. Bu servislerden herhangi birine daha önce bir yedekleme yaptıysanız, kısa mesajların da yedeklemeden kurtarılmaya hazır olması gerekir.

iTunes yedekleme ve geri yükleme

  Varsayılan olarak, PC’niz veya Mac’inizle her senkronizasyon yaptığınızda mesajlar dahil olmak üzere telefonunuzun verilerinin bir yedeğini oluşturmuş olmalısınız, böylece silinen metin mesajlarını bir iTunes yedeklemesi ile kurtarmayı deneyebilirsiniz. Bunu otomatik eşitlemeyi devre dışı bırakmadığınızı varsayarsak, o zaman bu muhtemelen metinlerinizi kurtarmanın en hızlı ve en kolay yoludur. Bunu yapmak için aşağıdaki yöntemi kullanın: iPhone’unuzu normal bir şekilde senkronize ettiğiniz PC / Mac’e bağlayın. iTunes otomatik olarak açılmalıdır (değilse, el ile açın) iPhone’unuzun göründüğünü görmelisiniz. Şimdi seçin Yedeklemeyi geri yükle’yi seçin

Daha önce yedeklediğiniz tüm veriler şimdi telefonunuzdaki verilerin üzerine yazacaktır. Birkaç dakika sürecek ve evet, yedeklemeden sonra kaydettiğiniz her şey kaybolacak. Bu mesajları sildikten sonra iTunes ile yedekleme yapmadığınız sürece, şimdi telefonunuzda olmalıdır.

iCloud yedekleme ve geri yükleme

İTunes işe yaramadıysa, her zaman iCloud vardır, ancak metin mesajlarını geri yüklemeye çalışmak zor olabilir.

Apple, birkaç yıl önce iCloud’da Mesajlar uyguladığında, bu etkinleştirilirken aynı Apple kimliğini kullanan tüm cihazlarınızdaki mesajlarınızı senkronize ettiğinin farkında olmanız gerekir. Mesajlarınızı iCloud senkronizasyonu olan bir cihazdan silerseniz, bu mesajlar diğer cihazlardan da silinir. Ayrıca, iletiler bir iCloud yedeklemesine dahil edilmez.

İletilerinizi bir iCloud yedeklemesiyle geri yüklemeniz gerekirse, iPhone’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız ve ardından metin mesajları silinmeden önce yapılan bir iCloud yedeklemesinden geri yüklemeniz gerekir.

Bu çok sert bir adımdır, bu nedenle ilk önce Ayarlar> [Adınız]> iCloud> Depolamayı Yönet> Yedeklemeler’i işaretleyerek böyle bir yedeğin bulunduğundan emin olun. Son başarılı iCloud yedekleme zamanının / tarihinin her zaman Şimdi Yedekle düğmesinin hemen altında görüntülendiğini unutmayın.

Bunu yaparsanız, iPhone’unuzu bu iCloud yedeklemesiyle geri yüklemeden önce fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. İPhone’daki fabrika ayarlarını geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar menüsünü açın Genel menüye ilerleyin ve ona dokunun. Aşağıdan sonuna kadar aşağı kaydırın ve Sıfırla seçeneğine dokunun Bu aşamada, iPhone’un basit bir sıfırlama işleminden sözlüğünü veya ana ekran düzenini sıfırlamaya kadar çeşitli sıfırlama seçenekleri sunulur. Özel olarak “fabrika ayarlarına sıfırlama” diye bir şey yok. İstediğiniz seçenek Tüm İçeriği ve Ayarları Sil. Seç onu Bu aşamada, son bir kez sizi uyaracak bir iOS’unuz varsa, şifreniz istenir. Hala iptal edebilirsiniz veya devam etmek için Sil ile devam edebilirsiniz. Ne kadar veriniz olduğuna bağlı olarak her şeyi silmek birkaç dakika sürebilir. Ancak, işlemin sonunda iPhone’unuz tıpkı yeni gibi yeniden başlatılmalıdır.

Yeniden başladığında, silinen metinlerinizi içeren iCloud yedeklemesi yoluyla geri yüklemeyi seçin.

Kısa mesajlarınızı kazayla sildiniz veya kaybettiniz mi? Onları kurtarmayı başardın mı? Mobikin Doctor’dan daha iyi bir yolun var mı? İpuçlarınızı ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.