Telefonunuzu bir Google Pixel'e dönüştürün

Google Pixel'e yükseltemeyen çoğumuz için Google Asistanı gibi özel özelliklerin ulaşamayacağımızı varsayıyoruz. Mutlu ki durum böyle gözükmemektedir. Hatta akıllı telefonunuzda Google Pixel'in özel özelliklerine erişebilirsiniz. Burada, Google Asistan, Gece Modu ve diğer özellikleri nasıl alabileceğinizi anlatacağız.

 • Akıllı telefonlar ve tabletler için Android 7.0 Nougat güncellemesine genel bakış
 • Android için en iyi özel ROM'lar

Özelliklere Git

 • Gece modu
 • asistan
 • Canlı Duvarkağıtları
 • Piksel Launcher
 • Yön tuşları

Gece modu

Akşamları biraz daha koyu ve daha sıcak gibi mi? Daha sonra yatakta okumaya devam ederken ekranda mavi sesleri filtreleyin. Gece Modu Pixel'e özel değildir, ancak hızlı ayarlara entegrasyon kesinlikle yararlı bir fikirdir. Twilight uygulaması aynı özelliklere sahiptir – herkese.

Twilight

Twilight akıllı telefonunuzu anında karartabilir ve istediğin kadar kırpabilir. Aslında, uygulamadaki ayar seçenekleri Pixel'den çok daha esnektir. Uygulamada filtrenin gücünü ayarlayabilirsiniz. Bu son kullanıcı akıllı telefonu ile bile yapılamaz. Play Store'da, uygulama herkes için aynı özelliğe sahiptir.

 • Android'de Gece Modu nasıl etkinleştirilir?

asistan

Yardımcı, diğer Google cihazlarına yavaş yavaş ilerliyor görünüyor. Google uygulaması bir özellik olarak az sayıda cihaza dağıtıldı. Asistan'ı kazanma şansınız için Play Store'da Google beta sürümünde oturum açabilirsiniz. Maalesef, Google dışındaki hiç kimse Yardımcının hangi cihazları ne zaman ve hangi cihazla dağıtılacağını kesin olarak söyleyemez.

Google

Akıllı telefonunuzu herhangi bir şekilde değiştirdiyseniz, Assistant'ı kurmak için en güvenli seçeneği de seçebilirsiniz. Bunun için bununla birlikte, TWRP özel kurtarma yazılımını yüklemeniz gerekir. Komple bir sistem sildikten sonra önce OpenGApps'ten özel ROM Yöneticinizi ve ardından Aroma paketini yükleyin. Orada, grafik kurulum asistanı Google Asistan'ı bir seçenek olarak sunuyor. Android Polis'in Corbin Davenport tarafından açıklandığı gibi OpenGApps paketlerinde Asistan'ı etkinleştirmenin diğer yolları da mevcuttur.

 • Piksel olmayan cihazınızda Google Asistanı nasıl kullanılır?

Opinion by Eric Ferrari-HerrmannYou should definitely try out the assistant.What do you think?5050185 participants

Canlı Duvarkağıtları

Maalesef bu hüner yalnızca Huawei Mate 9 ile çalıştı. Kuramsal olarak, tüm Android 7.0 akıllı telefonlarında çalışmalıdır. Sızdırılmış Canlı Duvar Kağıtları ile birlikte APK'yi yükleyin ve sonra Duvar Kağıtları menüsünden fırlatıcıyı seçin. Daha sonra, canlı gündoğumu izleyebilir veya Roma'yı 3D olarak görebilirsiniz.

 • Android duvar kağıdınızı otomatik olarak nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

The Live Wallpapers for the Pixel are, actually, for many more devices. / © Google

Piksel Launcher

Launcher'ın kendisi Sideload aracılığıyla kolayca indirilebilir ve yüklenebilir. Bunu yapmak için, yalnızca bilinmeyen kaynaklardan gelen yüklemelere izin vermek ve ardından APKMirror ile APK dosyasını indirmek için izin vermeniz gerekir. Yüklü Piksel Başlatıcısı arayüzü benzer bir şekilde çalışırken, oldukça kararlı çalışmaz. Pixh Launcher, Marshmallow tabanlı MaximusHD ROM'da HTC One M9 ile test ederken, farklı bir duvar kağıdı yapmak istediğimizde çöktü.

The Pixel Launcher from Sideload crashes on command. / © AndroidPIT

Yön tuşları

Son küçük ayrıntı bile doğru olduğunda, gezinme düğmelerini Pixel benzeri yapmak zorundasın. Nasıl? Ücretli bir Play Store uygulaması, bunu köklendirmek zorunda kalmadan gerçekleştirmenize olanak tanır.

 • Play Store'da Pixbar'ı indirin

Uygulama hala birkaç diş çıkarma problemlerinden muzdarip. HTC, Sony ve diğer üreticilerin farklı Android ciltlerini desteklemek için önemli bir adım var. Uygulamayı beğenmiyorsanız, kullanım haklarını ilk iki saat içinde geri alabilirsiniz ve Play Store'dan bir geri ödeme sağlarsınız.

The animated home buttons are literally iconic for the Pixel. / © AndroidPIT

Ücretsiz Pixel-ation: gerekli mi?

Şimdi kavşağa varmışsın: Akıllı telefonunuzda büyük dönüşümler düşünüyor musunuz? veya cihazınızı fabrika ayarlarına bırakmayı tercih eder misiniz? Veya uyarlamalara büyük bir hayranı mısınız ve Android cihazların sunduğu özgürlüklerden heyecan duyuyor musunuz? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.