Telefonunuzu eşinizden daha çok seviyorsanız 5 işaret

İki buçuk yıl şimdiye kadarki en uzun romantik ilişkimdi. Bu, sık sık çalkantı olan ama sonuçta beni daha güçlü hale getiren yoğun bir bağlantı olan deli jestler yapmaya iten koşulsuz bir aşktı. Tabii ki Google Nexus 5'ten bahsediyorum; Bildiğiniz gibi beni sıklıkla acı çektiren ve 2015 yılı sonunda zorla kısmen zorlanmış bir akıllı telefon.

  • Akıllı telefonunuza bağımlı mıyım? Alışkanlığı kırmak için beş adım programımızı deneyin.
  • Şu anda kaldırmanız gereken 5 uygulama

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, Sevgililer Günü'dür. Bu aşk ve romantizm kutlaması iken, akıllı telefonlarımıza iş ortaklarımızdan daha sıklıkla bağlı olduğumuzu tanımak için harika bir fırsat sunuyor.

Gerçekten buna ihtiyacınız olmadığında bile, bir kaç kişinin akıllı telefonlarından uzak durması sorun yaşıyor. Telefonunuza eşinizden daha fazla bağlı mısınız? İşte düşünmeniz gereken birkaç belirti işareti.

1. Akıllı telefonunuzla daha fazla vakit geçiriyorsunuz

Deloitte, her yıl küresel bir mobil tüketici araştırması yapıyor ve sürekli olarak insanların sadece telefonlarını kapatamayacağını keşfetti. TNS grubunun bir araştırması, 2015'te 16-30 yaşları arasındaki genç yetişkinlerin akıllı telefonlarında ortalama 3,2 saatlik bir harcama yaptıklarını ortaya koydu; bu, her hafta neredeyse tüm gün sürüyor.

Eşiniz her zaman telefonunuzda olduğundan şikayet ediyorsa ya da Candy Crush Saga'daki puanınızı arttırarak daha kaliteli zaman geçirmek için davetiyeleri akşam yemeğine veya partilere gitmeye başlamışsanız, belki saati ilişkinizi yeniden değerlendirmeniz için.

  • Plague Inc: Bu ahlak dışı oyunu bu kadar bağımlılık yapan şey nedir?

There’s nothing like a good breakfast with your smartphone. / © AndroidPIT

2. Merhaba bile demeden önce akıllı telefonunuzu açarsınız

Tamam, dürüst olmak ve şu soruyu doğru bir şekilde cevaplamanın zamanı geldi: Sabah uyandığında ilk olarak ne yapıyorsun? Cevabınız 'benim akıllı telefonuma bakmak' ise, hoş çok telefonunuza aşık olduğunuzu itiraf ettik. Umutsuzluğa kapılmayın, yalnızca bir saat içinde akıllı telefon sahiplerinin yaklaşık% 60'ı akıllı telefonlarına danıştığı için yalnız değilsiniz.

Gelecek yılların görgü kuralları nereye gitti? Sevgi, okşamak arzusu, eşinize iyi günler öpücüğü veriyor musunuz? Kendiniz ve onlara bir iyilik yapın – evden ayrılıncaya kadar bekleyin!

It’s too hard, I can’t resist my smartphone! / © AndroidPIT

3. Telefonunuza daha fazla hediye verirsiniz

Sevgililer Günü genellikle eşinize hediye vermek için bir fırsattır. Buna göre, onlara yıl boyu hediye vermenizi engelleyen hiçbir şey yok!

Akıllı telefonlarına eşinizden daha hediyeler veren, koruyucu bir kutu, kulaklık veya diğer aksesuarlar gibi biriyseniz, o zaman bir sorununuz olabilir. Endişelenme, birçok çiftin yaşadığı bir sorun. Artık bunu biliyorsun, onunla ilgili bir şeyler yapabilirsin, değil mi?

  • 2017 yılının en iyi Android uygulamaları

Nothing is too good for your smartphone! / © AndroidPIT

4. Telefonunuzu şarj etmeyi asla unutmazsınız, ancak yıldönümünüzü unuttunuz

Bu, kolayca rahatsız olan insanlara ya da tarihlerle kötü olan herkese olabilir. Ancak, bu büyük sorunlara neden olabilir. Telefonunuzu şarj etmeyi asla unutmazsanız, ancak evlilik yıldönümü ya da çocuğunuzun doğum gününü unuttuysanız, eşiniz tarafından yok edilirsiniz.

Telefonlarına takılan ve akıllı telefonlarıyla ikili bir yaşam sürmek istemeyenler için bazı tavsiyeler: takviminize bir hatırlatıcı yerleştirmeniz yeterlidir ve sorun çözülmüştür. Hiç kimse bilmeyecek!

Yes, it’s possible to love your smartphone and your partner. / © AndroidPIT

5. Arkadaşınızın hayatları hakkında daha çok şey biliyorsun

Çoğu zaman, arkadaşınızın durumuyla (hatta arkadaşlarınız mutlaka ilgisi bulunmayan kişilerle) daha yakından ilgileniyor ve eşinizin önünde duran ve sizinle konuşmaya çalışıyor duygusal durumunuzdan. Dinlemek için zaman ayırın – ilişkinizde önemli bir şey olabilir.

“So, Julian is going to the Adele concert on Saturday.” / © AndroidPIT

Peki akıllı telefonunuza eşinizden daha fazla aşıksınızdır? İnsanlara dikkat etmesi gereken başka işaretler var mı? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.