Telefonunuzu geri dönüştürmenin 10 yolu

Shutterstock

İnsanlık inanılmaz yeteneklere sahiptir. Taş araçlardan ceplerimize uyan harika bilgisayarlara gittik. Tek sorun, ev dediğimiz bu gezegeni çöpe atmak için de harikayız. Fakat işler ciddileşiyor ve bir noktada harekete geçmek zorundayız.

Çoğumuz gerçekten e-atık sorunun ne kadar olduğunu bilmiyor. Bir çekmecede yıllarca yaşadıktan sonra biriktirdiğimiz eski telefonlara ne olur? İlk düşünce, çöp kutusuna atmak olurdu, ama bu zihniyet, çevremizi etkileyen ciddi yankı uyandırıyor.

Yeni başlayanlar için, akıllı telefonlar ve diğer elektronik cihazlarda çöplükte yer almak istemeyeceğiniz malzemeler var. Bunlar PBC, kurşun, cıva, nikel, arsenik ve çok daha fazlasını içerir. International International'a göre, Birleşmiş Milletler Üniversitesinden alınan bir rapor, dünyada 2014 yılında 41,8 milyon mt elektronik atık üretildi… sadece 2014'te. Bu çok fazla atık.

Shutterstock

Bunu perspektife koymak ister misin? Bu 1,15 milyon 18 tekerlekli kamyon doldurmak için yeterli. Ve ABD'nin en büyük katkıyı yaptığı, Çin'i bir milyondan fazla tonla dövdüğü görülüyor. Daha da kötüsü, daha da kötüsü, geri dönüşüm oranımızın, özellikle mobil endüstrinin ne kadar büyüdüğüne baktığımızda, değişmesi gereken bir şey olmak üzere, oldukça düşük olduğu görülmektedir (2008'de ABD için 13.6).

En iyi çözüm geri dönüşümdür, bu yüzden bu eski telefonlardan kurtulmanız gerektiğinde iyi seçeneklerin bir listesini sunacağımızı düşündük. D sadece onları çöp kutusuna atmaz!

Çalışıyor mu? Bir başkasını kullanmasına izin ver!

Telefon hala kullanılabilir mi? Geri dönüştürmenin en iyi yolu, onu satmak ya da ihtiyacı olan birine teslim etmektir. Unutmayın, birinin çöpü başka bir kişinin hazinesi olabilir. Eski telefonun ihtiyaç duydukları bir şey olup olmadığını görmek için aileniz ve arkadaşlarınızla görüşün.

Bu gerçekten bir şeyi geri dönüştürmenin en iyi yoludur; Sadece hayatta kalmak ve birini doğrudan düzenli depolama alanlarına gidecek başka bir telefon satın almayı durdurmak.

Ya da kullanmaya devam et…

Değerli cihazlarınızı verme fikrini beğenmediniz mi? Eski akıllı telefonlarınızı yeniden kullanmak için her zaman yollar vardır. Bunları internet bağlantılı güvenlik kameralarına, müzik çalarlara, geçici seyahat telefonlarına, oyun cihazlarına, uzaktan kumandalara ve daha fazlasına dönüştüren insanları duydum. Bu bir akıllı telefon olsaydı olasılıklarınız sonsuzdur. Ve eğer yeterince yaşlıysa, belki de havalı yenilikçi arkadaş onu kullanmayı çok sevecek!

2 Geri Dönüşümü Arayın

Çağrı 2 Geri Dönüşüm 90'lı yılların başından beri etrafta dolaşıyor, başka bir çok kurum da tost alamıyor. Ayrıca, 100 milyon liradan fazla katı atıktan kurtulmalarına yardımcı oldular ve bu yıl geri dönüştürülen 6,5 milyon liralık pillere yaklaşıyorlar.

Ücretsizdir ve bundan hiç para kazanamayacak olsanız da, en azından gezegeninize yardım ettiğinizi biliyorsunuz. Çevrenizde bir katılımcı merkez bulmak için geri dönüşüm konumlarını kullanın. Onlar her yerde (ABD'de), bu yüzden bir merkez bulma konusunda hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Visit Call 2 Recycle

Askerler için cep telefonları

Hayat ön saflarda kolay olamaz, ve bahse girerim ki, askeri erkek ve kadınların evden uzak olması çok kolay değildir. Askerler için cep telefonları askerlerin evlerine ücretsiz olarak yardım etmelerine yardımcı oluyor. 3 milyondan fazla arama kartı ile 216 milyondan fazla dakika dağıtıldı. Resmi web sitesinden doğrudan telefon veya fon bağışında bulunabilirsiniz. Aşağıdaki butona tıklayarak tüm detayları öğrenin.

Visit the Cellphones for Soldiers website

Yardım Kuruluşları için Geri Dönüşüm

Seni bilmiyorum ama bedavaya bir şey verdiğimde, bunun sadece daha fazla para kazanan bir şirket değil, iyi bir amaca doğru gittiğini düşünmeyi seviyorum. Hayır Kurumları için Geri Dönüşüm, büyük nedenlere yardımcı olarak topluma geri vermenin iyi bir yoludur. Çok sayıda organizasyona yardım ediyorlar ve her zaman özel bir yardımseverliğe sahip olacaklar. Ve bir yardım kuruluşunu çalıştırırsanız, yardım almak için kaydolabilirsiniz!

Visit Recycling for Charities

HopeLine

Verizon'u tüm çöp uygulamaları için istediğimiz gibi arayabiliriz, ancak Umut Hattı kampanyaları kalbinizi sıkmazsa, oraya gitmemiz ve onu aramamız gerektiğini hissederim. Big Red'in Hope Line telefon geri dönüşüm kampanyası, bağışlanan telefonları yenilemek ve aile içi şiddeti sona erdirmek için kazanç sağlamak amacıyla para kazanmayı amaçlıyor. Bu kesinlikle harika bir sebep ve biliyorum ki çoğumuzun kalplerine dokunacağız.

Visit the Hope Line website

Umut Telefonları

Atmak için yeterli teknolojiye sahip olduğumuz için şanslıyız. En azından Medic Mobile'ın Umut Telefonları kampanyasının yaklaşımı bu. Onların fikri, yeniden kaydedilemeyen veya kurtarılamayacak olanları güvenli bir şekilde elden çıkarabilen telefonlardan para elde etmektir. Bu fonlar, Afrika, Asya ve Latin Amerika'daki sağlık programlarına yardımcı olmalarına yardımcı oluyor. Her bir telefonun 21 ülkede sağlık çalışanlarına 10 yeni telefon sağladığını iddia ediyorlar.

Visit the Hope Phones website

En iyi satın alım

Çoğunuzun evinizin yakınında bir Best Buy var, bu da elektroniklerinizi güvenli bir şekilde geri dönüştürmenin çok kolay bir yolunun olduğu anlamına geliyor. Popüler elektronik perakendecinin her zaman ön kapılarının yanında geri dönüşüm için konteynerleri vardır. Onlar zaten bir milyar pound elektronun elden çıkarılmış halidir, ki bu büyük bir başarıdır. Yardım etmeye çalışan böyle bir şirketi görmek güzel, değil mi? Gerçekten iyi bir sebep değil, ama yine de çevreye yardımcı oluyor ve en iyi satın alma her yerde olduğu için, telefonlarınızı bir esinti haline getirecek.

Onu bir hayvanat bahçesine bağışladın mı?

Tree Hugger'deki milletlere göre, hayvanat bahçelerinin çoğu akıllı telefonları bağış olarak kabul ediyor. Bunun nedeni, kullanılmış ve yenilenmiş akıllı telefon işinin kazançlı olabileceğidir, ancak en azından bu fonların layık bir sebebe doğru gideceğini biliyorsunuzdur.

Katılan bazı hayvanat bahçeleri, Atlanta Hayvanat Bahçesi, Toronto Hayvanat Bahçesi, Oakland Hayvanat Bahçesi ve diğerleri gibi görünüyor. Sadece yerel hayvanat bahçenizde benzer bir kampanya olup olmadığını kontrol edin!

Oxfam'a Bağış

Oxfam, yoksullukla mücadele hedefiyle İngiltere merkezli bir organizasyondur. Kullanılan cihazları kaydetmeye, düzeltmeye ve satmaya çalışacaklar. Bu fonlar daha sonra, su tanklarını, kuyuları, araçları, tohum okul kitaplarını ve bol miktarda sahip olma şansına sahip olmayanlar için diğer temel ihtiyaçları satın almak için kullanılacaktır.

Visit the Oxfam website

Sarmak

Bu listede bir desen fark etmiş olabilirsiniz; Listelenen kampanyaların hiçbiri bundan para kazanmıyor. Ve eğer yaparlarsa, iyi bir amaç için kullanırlar. Tamam, bu aslında doğru değil – Best Buy biraz para kazanıyor, ancak “sadece zar zor”. Gerçi bir servet yapmak için içinde oldukları bir iş değil. Bunu listelememin sebebi, çok uygun bir geri dönüşüm yeri olması ve çoğumuzun bu mağazalarda sık sık kendimizi bulmasıdır.

Bunun yanı sıra, bunların hepsi iyi sebeplerdir. Ve geri dönüşümün bu konuda olması gerekiyor, değil mi? Sadece para kazanmak için herhangi bir iş için iyi bir neden zımbalamak güzel değil. Bunlar teknolojinizi atmanın bazı harika yolları. Şimdi, cihazınız iyi durumdaysa ve bunu satmak için bir miktar nakit para çekmeyi tercih ederseniz (bu gerçekten başka bir geri dönüşüm şeklidir), sizin için de bir rehberimiz var.

Herhangi biriniz bu geri dönüşüm programlarını geçmişte denediniz mi? Süreç nasıl geçti?