Telefonunuzu kendi stilinizde özelleştirecek en iyi uygulamalar

Android ile ilgili en iyi şeylerden biri, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi tam istediğiniz gibi özelleştirmek, değiştirmek ve başka şekilde ayarlamaktır. Küçük bir bilgi birikimi ve doğru uygulamalarla, telefonunuzu gerçekten benzersiz yapabilirsiniz. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, Android'i özelleştirecek en iyi uygulamalar listemiz sizi doğru yere yönlendirir.

 • Android hakkında gerçekleri gerçek anlamda üfleme
 • Android'in yapabileceğini bilmediğiniz güzel şeyleri

Aşağıda, Android telefonunuzu kişiselleştirebileceğiniz tüm yöntemleri göstereceğiz. Bazı yöntemler kök izinleri veya daha tecrübeli bir kullanıcıya uygun karmaşık bir prosedür gerektirebilir, ancak endişelenmeyin. Tavsiyemizi takip edin ve marka yeni bir Android cihazı keşfedeceksiniz!

Make your phone one in a million with these tips. / © ANDROIDPIT

Görünümü iyileştir

Başlatıcı yükle

Bu, Android'inizi özelleştirmenin en bariz yoludur ve başlamanız gereken yer budur. Tam olarak bir fırlatıcı nedir? Sadece uygulamalarınızı başlattığınız arayüz. Başlatıcıları değiştirirseniz yeni bir ana ekran, widget'lar ve uygulama çekmecesi olacaktır. Her şeyden önce, fırlatıcılar genellikle hayatınızı kolaylaştırabilen özelleştirme ve temalar sunar. Aşağıdaki resimdeki gibi bir stili beğendi iseniz, Android'de en iyi kişiselleştirme uygulamalarından biri olduğu için Smart Launcher 3'ü önerebilirim.

Smart Launcher is easy to use. / © AndroidPIT

Smart Launcher 3

Play Store'da sunulan birçok başlatıcı arasında tereddüt ederseniz, en esnek seçeneklerden biri olduğu için Nova Launcher'ı da öneride bulunabiliriz. Android için en iyi başlatıcı seçimimizden daha fazlasını keşfedin.

Simgelerinizi değiştirin

Telefonunuzdaki uygulama simgelerini sıkıcı ve sıradan buluyor musunuz? Onları değiştir! Bu zor ya da karışık değil. Yukarıdaki bölümde tanıtıldığı gibi sadece bir fırlatma cihazı takmanız yeterlidir. Ardından, Play Store'dan bir simge paketi yükleyin ve etkinleştirin. Bunlardan yığınlar mevcut ve Android makale için en iyi simge paketlerimizden favorilerimizi seçtik.

Get the old school effect. / © ANDROIDPIT

PixBit – Icon Pack

Simge paketinizi indirdikten sonra, genelde nasıl etkinleştirileceğiyle ilgili talimatlar sağlanır ve yalnızca birkaç hızlı adım atılır. Ve şahane bir şekilde mükemmel bir akıllı telefona sahip olursunuz.

Bildirimlerinizi geliştirin

Telefonunuzda LED bildirim ışığı var mı? Android'deki LED bildirimlerinin rengini değiştirmek konusundaki yazımızda size, denemediğiniz bir zaman yaşayamayacağınız eşsiz bir uygulama gösteriyoruz.

Light Manager – LED Settings

Kilit ekranınıza widget ekleyin

Telefonunuzun kilidini günde kaç defa açıyorsunuz? Cevap çok fazladır . Havayı, WhatsApp'ı, takviminizi vb. Kontrol etmek için telefonunuzun kilidini açmakla vakit ayırmak yerine neden onları widget olarak kilit ekranınıza koymuyorsunuz? Bu, pratik kolay ve size zaman kazandıracaktır. İşte en iyi kilit ekranı uygulamaları ve mevcut widget'lar listesi.

Weather widgets are the most prevalent. / © ANDROIDPIT

Xposed Çerçevesi

Telefonunuzun görünümünü değiştirmeden bir adım ileriye gitmek isterseniz, Xposed Çerçevesi telefonunuza önceden kurulmuş ve asla kullanmadığınız özellik veya modülleri seçmenize (ve kaldırmanıza) olanak tanır.

Kök erişiminize ihtiyacınız var gibi gelebilir, ancak – başlamaz, telefonunuzun son yedeklemesini başka yerlerde sakladığınızdan emin olmanız gerekir; çünkü Xposed Framework, 'yumuşak tuğla' cihazları gösterebilir. onları bir açılış döngüsüne göndererek.

Bununla birlikte, Android ile normalden biraz daha fazla uğraşmak istiyorsanız, Xposed Framework bunu kesinlikle yapacaktır. Çalıştırdığınız Android'in hangi yapıya bağlı olarak yüklenecek farklı sürümler var, bu yüzden doğru olanı almaya dikkat edin. Birçok Oreo telefonu şu anda desteklenmiyor.

 • Xposed nedir ve modüller nasıl çalışır?
 • En iyi Xposed modülleri

Xposed reveals the inner workings of your Android so you can customize features. / © AndroidPIT

Diğer özelleştirme çözümleri

Kalabalığın öne çıkacak aksesuar ve aletler

Akıllı telefonunuzu aksesuarlarla kişiselleştirme, Android telefonunuzu benzersiz bir şekilde yapmanın başka bir yoludur. Yalnızca estetik tarafa odaklanmak yerine, size telefonunuzu daha eğlenceli ve işlevsel hale getiren bazı aksesuarlar göstereceğiz. Kendiniz veya arkadaşlarınız için mükemmel hediyeler olabilecek bu eğlenceli Android uyumlu gadget'ları kaçırmayın!

 • En iyi spor takipçileri
 • En iyi VR kulaklıklar
 • En sevdiğim Bluetooth kulaklıklar

Gadgets are a great way to extend the fun and functionality of your device. / © ANDROIDPIT

Yeni özellikler ekle

Android özelleştirmesi, yeni ve kullanışlı özellikler eklemeyi de içerir. Bazıları Android'in en yeni sürümü olan Oreo ile birlikte gelirken diğerleri Google'dan veya diğer marka üreticilerinden yalnızca belirli cihazlar için gelir. Bazı hileler sayesinde bu özelliklerden bazıları artık herhangi bir cihazda kullanılabiliyor.

 • Gizli ipuçları ve kesmeleri özellikleri eklemek için

Performans konuları

Yukarıdaki bazı ipuçlarını ve püf noktalarını izlediyseniz, akıllı telefonunuz şu anda harika görünüyor. Ama nasıl gidiyor? Performans optimizasyonunu unutmayalım. Birkaç ipucu ile, daha hızlı ve daha sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Hatta pilinizi daha uzun sürebilirsin.

 • Daha iyi performans alın
 • Daha uzun pil ömrü elde edin
 • Android'in hızaşırtma
 • Telefonunuzun RAM'ini artırın
 • Dahili saklama alanını asla bir daha dağıtmayın

Akıllı telefonunuzu özelleştirmek için en sevdiğiniz uygulamalar nelerdir? Önerilerinizden herhangi birini kendiniz kullanacağınızı düşünüyor musunuz? Yorumları bize bildirin.