Telefonunuzu ne sıklıkla değiştirmelisiniz: 5 önemli kriter

Baharatlı yiyecekleri seven ya da tatlı dişe sahip insanlar var. Aynı zamanda, insanların yemekte nasıl farklı lezzetleri olduğu gibi, farklı türde mobil kullanıcılar da var. Telefonları ne sıklıkta değiştirmek zorunda olduğunuz sorusuna cevap vermek sizin zevkinize ve ne tür bir kullanıcı olduğunuza bağlı olacaktır. Bu makale sihirli bir tarif veya gizli formül ortaya çıkarmayacak olsa da, akıllı telefonunuzu değiştirmeyi düşündüğünüzde aklınızda bulundurmanız gereken bazı noktaları paylaşacağız.

  • Android pilinizi nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz?
  • 2018'in en iyi Android telefonları

Tabii ki, Samsung Galaxy S9 cep telefonunun üst düzey bir ürün yelpazesine sahip olmamız ve yeni versiyon için önümüzdeki yıl değiştirmemizi istiyoruz, ama herkesin bu tür satın alma gücüne sahip olmadığı ve daha önce de belirttiğim gibi, bu tamamen Kişisel cihazınıza koyduğunuz talepler.

1. Satranç oyunundan daha yavaş

Akıllı telefonunuzu açmak için bir kabus ve daha sonra başlamak için bir sonsuzluk beklemek zorunda. Ya da cihaz bir aramadan sonra cevap vermek için uzun zaman aldığında ne olur? WhatsApp'tan Facebook'a geçtiğinizde ve çim büyümesini izliyormuş gibi hissediyorsanız, artık düşünmeyin ve şu anda yeni bir cep telefonu edinin.

  • Telefonunuzu hızlandırmak için 10 en iyi ipucu

2. Android sürümünüz güncel değil

Cihazınızın üreticisi yeni bir sistem güncellemesi yayınlamayı reddettiğinde, akıllı telefonunuzu değiştirmeniz gerektiğini gösteren açık bir işarettir. Güncel olmayan bir telefon, güvenlik güncellemelerini ve en çok kullandığınız uygulamaları destekleyeceğinizden, saldırılara karşı daha savunmasızdır.

3. Pil göz açıp kapayıncaya kadar biter

Herhangi bir elektronik cihazdaki batarya belirli bir ömre sahiptir. Ne kadar çok kullanırsanız, zamanla o kadar fazla yıpranırsınız. Bu 'doğal' bir süreçtir. Batarya aşınmışsa, bataryayı değiştirmeniz gerektiğine dair net bir işarettir… ancak bu noktaya ulaşırsanız, yeni bir telefon almak daha kolaydır.

4. Depolama alanınız bitti

Cihazınızda yer kalmadıysa, alışveriş merkezine gidip yeni bir akıllı telefon satın almanız gerektiği anlamına gelmez. Depolama alanı bittiyse, cihazın dahili belleğini genişleterek veya kullanmadığınız ya da kullanmadığınız dosyaları ve uygulamaları temizleyerek ve silerek fotoğrafları, videoları kaydedebilir veya daha fazla uygulama yükleyebilirsiniz.

  • Android cihazınızı nasıl temizlersiniz: önbellek, geçmiş, dosyalar ve daha fazlası

5. Fotoğraflarınız çirkinleşiyor

Not so pretty… / © AndroidPIT

Bu, bazıları için önemsiz görülebilir, ancak birçok kişi için bu yeni bir akıllı telefon hedeflemek için yeterince iyi bir sebep olacaktır. Akıllı telefonların dijital fotoğraf makinelerinin yok olmasına neden olmasının iyi bir nedeni var. Telefonunuzun merceğinin bir noktada çizilmesi veya çarpması olabilir, bu da fotoğraflarınızın ve videolarınızın kalitesini etkileyebilir.

Yani ne düşünüyorsun? Akıllı telefonunuzu ne sıklıkla değiştiriyorsunuz?