Telefonunuzun kamerasını kullanarak Google Çeviri’yi çevrimdışı kullanma

Bir sonraki tatilinize yurtdışına hazır mısınız? Yabancı dillerle nasıl başa çıkıyorsunuz? Yurtdışındayken, yalnızca yabancı dilde sunulan yol işaretlerine ve restoran menülerine rastlayabilirsiniz. Korkmayın, bunları akıllı telefonunuzun kamerasıyla hızlıca çevirebilirsiniz? Çevrimdışıyken bile bu anlık çevirileri nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kısayollar:

  Google Lens Google Translate Dilleri indirme, güncelleme veya kaldırma Eski fotoğrafları çevirme

Google Lens: dünyadaki büyüteç

Lens, çevrenizdeki dünya hakkında bilgi almak için akıllı telefonunuzun kamerasını kullanmanızı sağlayan bir Google özelliğidir. Ünlü objeleri tanımanın, Google aramalarını gerçekleştirmenin ve komşunuzun köpeğinin cinsini tahmin etmeye çalışmanın yanı sıra (bana inanmıyorsanız deneyin), Google Lens, çektiğiniz resimlerde görünen metni seçmenize ve kopyalamanıza olanak tanır. Daha sonra bu metni Google Çeviri ile kullanabilirsiniz.

  Google Lens’i Google Play Store’dan indirin

Google lens

Çeviri prosedürü basit:

  Google Lens Çerçevesini çevirmek istediğiniz şeyi açın Metne dokunun ve ardından kaydırıcıları sürükleyerek seçin Ekranın altında görünecek farklı seçenekler arasında Çevir’i bulacaksınız

Ne yazık ki, bu özelliklerden çevrimdışı yararlanamazsınız. Neyse ki, Wi-Fi veya mobil verileriniz olmadığında Google Translate kurtarmaya geliyor!

Google Çeviri: sonsuz potansiyel

Eminim ki bazı cihazlarda varsayılan olarak sıklıkla bulunan önemli bir hizmet olan Google Translate’i zaten biliyorsunuzdur. Değilse, Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirmenizi tavsiye ederim:


Google Çeviri

Google uygulamalarına özgü minimalist arayüz ve sezgisel etkileşim sayesinde, 100’den fazla farklı dilde, tek bir kelimeyi veya tüm cümleleri çaba harcamadan hızlı bir şekilde çevirebilirsiniz. Ancak bugün, çeviri işlemini hızlandırmak için akıllı telefonunuzun kamerasını kullanmanızı sağlayan çok kullanışlı bir özelliğe odaklanıyoruz.

  Google Translate’in kamerası artık 13 ek dil okuyabilir

29 dilde sunulan bu işlev, kendinizi yurtdışına kolayca yönlendirmenize olanak tanır ve en iyi şekilde, iyi tanımlanmış karakterler içeren yol işaretleri veya oldukça büyük metinlerle çalışır.

translateappupdate

Akıllı telefon kameranızla anında çeviri nasıl elde edilir

Metin çevirmek için akıllı telefon kameranızı kullanmak için şu adımları izleyin:

  Google Translate’i açın Üstteki mavi bantta istediğiniz dilleri seçin Seçeneklerin solundaki kamera simgesini seçin Canlı çeviri için metni çerçeve içine alın

Bu özellik çevrimdışı olarak da kullanılabilir, ancak tüm dilleri desteklemez. Yalnızca daha önce cihazınıza indirilen ve anında çeviri için kullanıma sunulanlarla çalışır. Bu seçenek seçilen diller için kullanılamıyorsa ve görüntülenen açılır pencereden paketi indiremiyorsanız (görünmesini sağlamak için göz simgesini tıklamanız yeterlidir) sadece istediğiniz içeriğin resmini çekmeniz yeterlidir Çevirmek.

Şimdi parmağınızla çevirmek istediğiniz kelimeleri seçin. Tüm içeriği çevirmek için Tümünü Seç seçeneğini kullanabilir ve tek bir dokunuşla e-posta veya WhatsApp aracılığıyla paylaşmak üzere çeviriyi kopyalayabilirsiniz. Çok küçük ve yetersiz aydınlatılmış metinlerin doğru sonuçlar vermeyebileceğini unutmayın.

  Android için en iyi çevrimdışı oyunlar: İnternet olmadan bile istediğiniz zaman oynayın

Translate camera

Diller nasıl indirilir, güncellenir veya kaldırılır

Yukarıda belirtildiği gibi, tüm diller fotoğraf makinesiyle anında çeviriyi desteklemez. Ancak, ilgilendiğiniz dil desteklenen dillerden biriyse, bunu cihazınıza indirdiğinizden emin olmalısınız. Yeni bir paket indirmek için:

  Google Çeviri’yi açın En üstte görüntülenen dile tıklayın İndirmeyi başlatmak için ok simgesine tıklayın (tüm diller indirilemez) İndir’e tıklayın İşlem tamamlandığında, dilin yanında yeni bir simge bulacaksınız.

Önceden indirdiğiniz dil paketlerini güncellemek veya artık ihtiyacınız olmayan dil paketlerini kaldırmak için önce ağa bağlı olmanız ve ardından:

  Google Translate’i açın Sol üstte görüntülenen üç çizgiye tıklayın Çevrimdışı Çeviri’ye tıklayın Daha kaliteli bir pakete yükseltmek için Yükselt’e veya bir paketi kaldırmak için çöp kutusu simgesine tıklayın

Eski fotoğraflar nasıl çevrilir?

Hepsi bu kadar değil, Google Çeviri ile sadece akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak yerinde çeviri yapmakla kalmaz, aynı zamanda önceden Galeri’de çekilmiş görüntüleri de içe aktarabilirsiniz. Bu şekilde görüntüleri koruyabilir ve daha sonra çevirebilirsiniz. Bu durumda, uygulamayı açmanız, kamerayı ve ardından sol altta görüntülenen Galeri simgesini tıklamanız yeterlidir. Fotoğrafı seçin ve metni vurgulayın: Google Çeviri ekranda çeviriyi görüntüler.

GörüşlerJessica MurgiaGoogle Çeviri ilginç özelliklerle dolu mükemmel bir uygulamaWhat do you think?50501 katılımcı

Google Fotoğraflar ayrıca Lens işlevlerini de entegre eder

Daha önce çektiğiniz veya bulutta yedeklediğiniz resimler için Google Fotoğraflar uygulamasında aynı teknolojiyi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için:

  Google Fotoğraflar’ı açın Çevrilecek metni içeren fotoğrafı tıklayın Alttaki Google Lens logosuna dokunun Önceki prosedürde olduğu gibi, simgesine dokunun, metni seçin ve çevirin

Google photo lens

Ne düşünüyorsun? Android kameranızı kullanarak yurtdışındayken yabancı dillerde gezinmek için zaten Google Çeviri veya Lens kullanıyor musunuz?

Apps
Tips & Tricks
Android for Beginners

Facebook Twitter