Telefonunuzun WiFi bağlantısını birkaç cihaz için nasıl kullanabilirsiniz?

Cihazlarınızdan yalnızca birinde kablosuz bir internet bağlantısına erişiminiz yoksa, telefonunuzun veri bağlantısını paylaşmak kolaydır; telefonunuzu yalnızca bir Wi-Fi hotspot olarak kullanabilirsiniz. Ancak, akıllı telefonunuzun Wi-Fi bağlantısını birden fazla cihazla paylaşmak istiyorsanız, biraz farklı bir hikaye. Bu yazıda, tüm cihazlarınızı çevrimiçi hale getirmeniz için üç hızlı adım atıyoruz.

AndroidPIT huawei matebook x pro 6855

Telefonunuzun Wi-Fi bağlantısını Bluetooth kullanarak birden fazla cihazla paylaşmak istemenizin birçok nedeni vardır. Belki telefonunuzda bir Wi-Fi sinyali alabilir, ancak dizüstü bilgisayarınızdan alamazsınız ya da bir tablet, diğer telefonlar veya dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere birden fazla cihazı kullanırken sadece bir cihazı bağlamak için ödeme yapmak istersiniz. Telefonunuzu, Wi-Fi bağlantısını Bluetooth üzerinden diğer cihazlarla paylaşacak şekilde ayarlamak gerçekten çok kolaydır. İşte nasıl yapılacağı!

Bluetooth üzerinden Wi-Fi nasıl paylaşılır?

    1. Adım: Telefonunuzun Bluetooth özelliğini açın 2. Adım: Telefonunuzdaki Bluetooth bağlantısını açın 3. Adım: Cihazınızı Bluetooth ile eşleştirin ve bağlantı kurun

1. Adım: Telefonunuzun Bluetooth özelliğini açın

Telefonunuzu bir Wi-Fi bağlantısı kullanarak çevrimiçi hale getirin; daha sonra Bluetooth üzerinden diğer cihazlarla paylaşılacak bağlantıyı yapılandırmaya hazır olacaksınız. Dışarıda ve internete erişiminiz yoksa ve internete erişemiyorsanız, kablosuz bir sinyal paylaşmak harikadır ve ağa bağlı belirli bir telefon veya bilgisayarı normal şekilde almakta sorun yaşıyorsanız bu iyi bir seçenektir.

    Önce, Cihaz bağlantısı> Bluetooth seçeneğine gidin. Bluetooth’un Açık olduğundan emin olun.

turn on bluetooth while connected to wifi

Adım 2: Telefonunuzda Bluetooth bağlantısını açma

Artık cihazınızda Bluetooth’un etkin olduğundan eminsiniz:

    Kablosuz ve ağlar seçeneğine gidin Bağlantı ve taşınabilir ortak erişim noktası seçin Bluetooth bağlantısını etkinleştirin

turn on bluetooth tethering

Adım 3: Cihazınızı Bluetooth ile eşleştirin ve bağlantı kurun

Bu işlemle, telefonunuza bağlanmak ve internet bağlantısından yararlanmak için dizüstü bilgisayarınızda, PC’nizde, tabletinizde veya başka bir cihazda Bluetooth kullanabilirsiniz.

    Akıllı telefonunuzu, bağlantıyı paylaşmak istediğiniz cihazla Cihaz bağlantısı> Bluetooth ile eşleştirmeniz yeterli ağ ayarını Bluetooth üzerinden ağ ayarlarında almak için

Bu akıllı telefonlarla çok basittir, ancak bir Windows PC’yi bağlamak için Ayarlar> Aygıtlar ve yazıcı’ya gitmeniz gerekir, telefonunuzu temsil eden simgeye sağ tıklayın ve Kullanarak bağlan> Erişim noktası seçeneğini seçin. Ta-Da! İnternette gezinmeye başlamak için hazırsınız.

pair device via bluetooth enable internet access sharing

Bunu faydalı buldunuz mu? Telefonunuzun internet bağlantısını diğer cihazlara bağlamayı başardınız mı? Yorumlarda bize bildirin.