Temel Telefonunuzla (PH-1) şarj olmayacak ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Şarj sorunları bir aksaklık kadar küçük olabilir ancak özellikle donanımdan kaynaklanıyorsa ciddi bir sorun olabilir. Ve onları sorun gidermeyi gerçekten zorlaştıran şey, telefonunuzun pilinin neredeyse tamamen boşalması ya da güç kaybı nedeniyle zaten kapatılmış olması durumunda yalnızca şarj olmayacağını bilmenizdir. Bildiğiniz gibi, açılmayan bir telefon hakkında yapabileceğiniz çok fazla şey var.

Bu yazıda, Temel Telefonunuz (PH-1) fişini taktığınızda artık şarj olmuyorsa yapmanız gereken birkaç şeyi anlatacağım. Anladım ki hala yeni ve bu gibi problemlerle uğraşmamanız gerekiyor. işler herhangi bir uyarı olmadan gerçekleşir. Sadece bir teknisyenden sizi dükkana girmekten ve sırada beklemekten kurtarabilmek için yardım almadan tamir edip edemeyeceğimizi görmek zorundayız. Eğer başaramazsak, tekrar mağazaya geri getirmelisin ve düzeltmek yerine, yerine geçmesi için pazarlık etmeni öneririm.

Şimdi, burada gerçekten bazı işlemler yapmadan önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, o zaman en sık bildirilen sorunların bazılarına değindiğimiz için Essential PH-1 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Temel telefonunuzu şarj olmayacak şekilde nasıl giderirsiniz

Endişelenmeyin, burada önerdiğim adımların hiçbiri telefonunuza zarar veremez. Soruna katkıda bulunabilecek dışsal faktörlerin olup olmadığını görmek zorundayız, çünkü sorun o zaman donanımda olmalı ve sorunu çözmek için bir teknisyene ihtiyacınız var.

1. Adım: Telefonunuzun şarj bağlantı noktasını kontrol edin

Öncelikle bu sorunun su hasarından kaynaklanmadığından emin olmanız gerekir. Bu yıl bayrak gemilerinin çoğundan farklı olarak, Essential Phone’unuzun suya dayanıklılık derecesi yok, bu nedenle suyun içine girmesi ve ayarlarını bozması birkaç saniye sürebilir. Suyun ana giriş noktası şarj portudur, bu nedenle nemli veya sıvı damlacıkları kontrol etmelisiniz. Islak görünüyorsa, bir parça kuru mendil alın ve limana yerleştirin. Bu, nemi bir swab kullandığınızdan daha hızlı emer.

Nemli olmalarının yanı sıra, konektörler arasında doğru teması önleyebilecek döküntü, tüy, kir ve korozyon olup olmadığını da kontrol edin. Eğer ait olmayan bir şey varsa, onu çıkarmaya çalışın veya şarj portuna üfleyin. Eğer bir sıkıştırılmış hava kabınız varsa, bu daha iyi olacaktır çünkü sadece bir patlama limandan çıkan kalıntıları veya kiri gönderir. Bükülmüş ve diğerine dokunan bir iğne varsa, telefonunuzun şarj olmama nedeni de olabilir. Pimlerin kırılgan olmadığını biliyorum, ama telefonu dükkana getirmeni ve teknolojinin tamir etmesine izin vermeni istiyorum.

Adım 2: Şarj cihazını ve USB kablosunu kontrol edin

Telefonunuzun şarj bağlantı noktasını kontrol ettikten sonra orada bir şey göremezsiniz, o zaman şarj cihazını ve USB kablosunu kontrol etme zamanı gelmiştir. Şarj cihazındaki bağlantı noktası, telefonunuzlakinden çok daha büyük olduğundan, şarj işlemini engelleyebilecek yabancı cisimleri temizlemek veya temizlemek çok daha kolay olacaktır.

Kabloya gelince, her iki ucu da su, kalıntı, kir ve korozyon açısından kontrol etmeniz gerekir. Her iki ucundaki konektörleri temizlemek için alkole batırılmış bir diş fırçası kullanabilirsiniz, ancak konektörleri bükmemek veya yerinden çıkarmamak için hafifçe fırçalayın.

Şimdi, şarj cihazını ve USB kablosunu zaten kontrol ettiğinizi veya bunları temizlediğinizi varsayarsak, telefonunuzu şarj etme zamanı geldi. Ancak bu sefer, şarj cihazınızı çalışan prize taktığınızdan emin olun. Telefon hala şarj olmuyorsa, bir sonraki adımı deneyin.

Adım 3: Orijinal kabloyu kullanarak telefonunuzu bilgisayara bağlayın

Bu sorun, derhal şarj cihazında, kabloda veya telefonda olup olmadığını bize söyleyecektir. Telefon şarj edilirse veya en azından bilgisayara bağlandığınızda yanıt verirse, sorunun şarj cihazında olması ihtimali vardır. Telefonun şarj olmasına izin verin, ancak orijinal ile aynı güç çıkışına sahip yedek bir şarj cihazınız varsa, çalışıp çalışmadığını görmek için kullanmayı deneyin. Olursa, telefonunuz için yeni bir şarj cihazı satın almalısınız.

Ancak, telefon bilgisayara bağlandığında yanıt vermezse, mümkünse farklı bir USB kablosu kullanmayı deneyin. Farklı bir kabloyla çalışıyorsa, orijinal aksesuarları kullandığınızdan emin olmak için hala yeni bir şarj cihazı satın almanız gerekir.

Son olarak, telefonunuz hala farklı bir kablo ve şarj cihazıyla bile yanıt vermezse, o zaman sorun donanımdır ve bu noktada, mağazaya geri getirmek ve değiştirmek yerine, bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. .

İşte burda! Sorunun telefonunuzda olabileceği sonucuna varmak için olasılıkları birer birer göz ardı ediyorsunuz. Yine, düzeltmeye karar vermeyin, bunun yerine yenisiyle görüşün, çünkü sorunun imalatta olması çok olası. Bu tür problemlerle tekrar tekrar uğraşmanıza gerek yok. Umarım bu yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.