Tepki vermeyen ve ekran her zaman siyah olan Galaxy S8 nasıl düzeltilir

# GalaxyS8 şu anda en iyi amiral gemisi Android telefonlardan biridir. Ve başlı başına muhteşem bir cihaz olmasına rağmen, birçok akıllı telefonu etkileyen bazı genel sorunlara hala açık. Günümüzün sorun giderme kılavuzu, tepkisiz hale gelen Galaxy S8 ile ve artık çalışmayan bir ekranla nasıl başa çıkılacağı konusundaki adımları kapsayacaktır. Siyah ekran sorunları genellikle kötü donanımın belirtileridir ancak bu bölümde, yazılım sorunu olan bir siyah ekran sorununun olasılığını keşfetmeye çalışacağız. Çözümlerimizin bu sorunla karşılaşanlara yardımcı olacağını umuyoruz.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun 1: Yanıt vermeyen ve her zaman siyah renk gösteren ekran Galaxy S8 nasıl düzeltilir

Yani, geçen cumartesi telefonumu normalde kullanıyordum, sonra aniden ekranım karardı. Tamamen siyah gibi. Dokunduğumda titreşimi hissedebiliyordum ve düğmelere basıldığını duyabiliyordum ama hiçbir şey göremiyordum. Gücü yeniden başlatmayı denedim ama hiçbir şey çalışmıyor ve hiçbir şeye giremiyorum. Şimdi, birçok yeniden başlattıktan ve bir şeyler denedikten sonra yeşil bir LED ışığı görüyorum ve telefonun normal sesleri farklı. Düğmelere her bastığımda her şey garip geliyor. Eski telefonumdan yeni telefonuma veya eski telefonumdan bilgisayarıma dosya aktarımı yapmaya çalışıyorum. Yardım lütfen. – Christina Q

Çözüm: Merhaba Christina. Öncelikle, eğer dokunmatik ekranı ve / veya işletim sistemi çalışmıyorsa, dosyaları telefonunuza ve telefonunuza taşımanız mümkün değildir (önyükleme yapılmaz). Bu ikisi, bilgisayar gibi ikinci bir cihazın cihazınızla iletişim kurmasını sağlamak için temel gereksinimlerdir. İşletim sistemi (Android) normal şekilde çalışmalıdır, böylece Mac veya Windows gibi bir bilgisayar konuşabilir ve bu nedenle dosyaları aktarabilir. Elbette, Android’in bilgisayarınızın içeriğini okumasına izin veren bir seçeneğe dokunarak harici izinsiz girişleri otomatik olarak engelleyen yerleşik güvenlik özelliğini atlamasına izin vermeniz gerekir. Bu iki çalışma olmadan, verilerinizi hiç elde edemezsiniz.

Bu nedenle, S8’inizin ekranı sabit olmadığı sürece, ilk başta dosya aktarımının mümkün olup olmadığını bilmek mümkün değildir. Bu noktada, Android’in çalışıp çalışmadığını ya da iyi başlatıldığını söyleyemeyiz. Belki de sıçramasını engelleyen bir engelle çarpmıştı. Belki de sistem yanıt vermiyor ve ekranın şu anda siyah kalmasına neden oluyor. Cihazınızın geçmişini veya bu soruna neden olabilecek şeyleri bilmediğimiz için, neler olup bittiğinden emin olamayız.

Yıllarca benzer sorunları çözme konusundaki tecrübemize dayanarak, Samsung Galaxy ekranı sadece kendi başına ölmez. Standart bir Galaxy ekranı uygun şekilde bakımı yapıldığı sürece birkaç yıl sürebilir. Sizinkinin aniden siyah olması durumunda (kaza sonucu düşme olmaz, suya, ısıya veya doğrudan güneş ışığına maruz kalmaz, fiziksel etki olmaz), en muhtemel sebep doğada yazılım olmalıdır. Ancak, telefon bu olaydan önce fiziksel olarak hasar görmüşse, bir yazılım çözümü aramak için zamanınızı boşa harcamayı bırakın. Bunun yerine, bir profesyonelin donanıma bakıp, bu konuda yapabilecekleri bir şey olup olmadığını kontrol etmesini istersiniz.

Siyah ekran sorununun nedeninin yazılım olduğunu düşünüyorsanız, aşağıdaki önerilerimizi deneyin.

Yeniden başlatmayı zorla

Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Siyah ekran genellikle bir sistemin yanıt vermekten vazgeçtiği en belirgin semptomdur. Cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamak için aşağıdaki adımları yapmanız gerekir:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Ayrıca, sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Cihazı kapatın

Eğer S8’inizi yeniden başlatmaya zorlamanız sorunu çözmezse, Android muhtemelen çıkamayacağı bir hataya saplanmış demektir. Kalan batarya seviyesine bağlı olarak, batarya boşalana kadar telefonun birkaç saat dinlenmesine izin verin. Cihaz yakın bir zamanda şarj edilmişse, telefon kendi kendine kapanana kadar birkaç gün sürebilir. Telefonunuzun kapanmasına izin verdiğinizden emin olun, böylece daha sonra kurtarabileceğini anlarsınız.

Telefonu, bilinen başka bir çalışan S8 şarj cihazı ve adaptör kullanarak şarj edin.

Telefon tamamen kapalı olarak algılandıktan sonra (LED yok, titreşim yok, ses yok), başka bir şarj aksesuarı seti kullanarak bir saat kadar şarj olmasını sağlayın. Amaç, başka bir kablo ve şarj cihazı kullanarak şarj olduğunda telefonun nasıl davrandığını görmektir. Bazen, hatalı bir kablo veya adaptör şarj sorunlarına neden olabilir, bu nedenle bu olasılığı daha erken ortadan kaldırabilirseniz iyidir.

Bilgisayar kullanarak şarj

Burada yapmanın bir başka iyi yolu cihazınızı bilgisayar üzerinden şarj etmektir. Bilgisayarın USB bağlantı noktasındaki güç çıkışındaki fark, telefonun şu anda uğradığı hatayı düzeltebilir. Bu sorun giderme adımını gerçekleştirmeden önce telefonun kendi başına ölmesine izin verdiğinizden emin olun.

Güvenli moda yeniden başla

Bir üçüncü taraf uygulamasının sorunun ardında olabileceği muhtemel olsa da, S8’inizi güvenli modda başlatmak istemenizin temel nedeni, bir Android işletim sistemi sorununuz olup olmadığını bilmektir. Güvenli mod, normal moda benziyor olsa da, aslında tamamen ayrı bir yazılım ortamıdır. Bu, S8’iniz Güvenli Mod’a giderse ancak normal moda geçmiyorsa, soruna neden olan bir uygulama sorunu olduğu veya ekranın açılmasını önleyen bir yazılım hatası olduğu anlamına gelir.

Cihazınızı güvenli modda başlatmak için:

  S9 kapalıyken, model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bilmek için şu adımları izleyin:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S9’unuz tekrar açmayı reddediyorsa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Telefonu Kurtarma Moduna önyükleyin

Kurtarma Modu, önbellek bölümünü temizlemek, ana sıfırlama, yeniden başlatma vb. İşlemleri yapmak için Samsung cihazınızın önyükleyebileceği ayrı bir yazılım ortamıdır. Cihazınız şu anda hala yanıt vermiyorsa, bu modda önyüklemeyi denediğinizden emin olun. Bazı önemli sorun giderme adımlarını yapabilir.

ÖNEMLİ: S8’inizi bu moda başlatmak için önce kapatılması gerekir. Bu nedenle, aşağıdaki donanım düğmesi kombinasyonlarını denemeden önce cihazın tamamen kapalı olduğundan emin olun:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösteren).

S8’iniz Kurtarma Modu’na başarılı bir şekilde önyükleme yapıyorsa, menüdeki aygıtı yeniden başlatmayı deneyin. Gezinmek için Ses düğmelerini ve seçmek için Güç düğmesini kullanın.

Telefon yeniden başlatılmazsa, Kurtarma Moduna geri dönün ve bu kez önbellek bölümünü silin. Bu da sorunu çözmezse, ana sıfırlama olarak da bilinen fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Bu ayrıca Kurtarma Modu altında yapabileceğiniz bir seçenek olmalıdır.

Profesyonel yardım alın

Kurtarma Moduna geçtikten sonra sorun hala devam ediyorsa veya cihaz Kurtarma için bile önyükleme yapmıyorsa, şansınız kalmaz. Bu durumda, telefonunuzun donanımı zarar görmüş (ekran veya ana kart) olmalıdır, bu nedenle bir teknisyenin telefonu fiziksel olarak kontrol etmesine izin vermeniz gerekir. Bunu yapmak için telefonu Samsung’a göndermekten daha iyi bir yol yok. S8’iniz hala 1 yıl garanti kapsamındaysa, ekranın veya bazı parçaların değiştirilmesi gerekmediği sürece, bu tip bir onarım size hiçbir masraf getirmeyebilir. Tam onarım ücretini bilmek için Samsung ile bu konuda konuştuğunuzdan emin olun.

Samsung olmayan bir teknisyenin telefonu açıp tamir etmesine izin vermekten kaçının. Bu onarımda bir şeyler ters giderse ve Samsung’un geri kalanını halletmesine izin vermeye karar verirseniz, parasını ödemeyi düşünseniz bile, bunu yapamazsınız. S8’iniz zaten tahrif edilmiş sayılacak ve Samsung bile dokunmayacak. Pahalı bir kağıt ağırlığı riskini almak istemiyorsanız, bir Samsung teknisyeninin bakmasına izin vermenizi öneririz.

Sorun # 2: Galaxy S8 Aktif pil çok hızlı bir şekilde güç kaybediyor, takılı olmadıkça açılmıyor

Android dünyasında yeniyim. Sadece bir kullanılmış Galaxy S8 Active satın aldım. Batarya kalp atışında% 95-94’ten% 68’e düştüğünde ve sonra fişe takılı olmadıkça açılmaması dışında her şey iyi görünüyor. hiçbiri yardımcı olmadı. Pil değiştirme işlemine mi bakıyorum? – David

Çözüm: Merhaba David. Muhtemelen burada kötü bir pil senaryosuna bakıyoruz. Pili değiştirmeye karar vermeden önce, iki şey denemenizi öneririz – pil ve Android kalibrasyonu ve fabrika ayarlarına sıfırlama. Bu ikisi yazılımı temizlemeli ve şüphemizin doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olmalıdır. Yeni bir fabrika ayarlarına sıfırlama cihazının şu an yaşadığınız gibi bir batarya sorunu olmamalıdır. Aynı davranış kalibrasyondan sonra ve fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra da devam ederse, S8’inizin aküsünün karışıklık olduğuna bahse girebilirsiniz.

Android ve pil kalibrasyonu yapmak için:

  Bataryayı tamamen boşaltın. Bu, cihazınız kendi kendine kapanana kadar ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanılması anlamına gelir. Telefonu,% 100’e ulaşana kadar şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj ekipmanı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verdiğinizden emin olun. Cihazınızı en az iki saat daha prizden çıkarmayın ve şarj olurken de kullanmayın. Geçen süreden sonra, cihazınızı prizden çekin. Galaxy S8 cihazınızı yeniden başlatın. -5.

 

 

S8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’) Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösteriniz.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Seçene kadar Ses kısma tuşuna basın. Tüm kullanıcı verileri ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.