Ters Telefon Arama için Google Nasıl Kullanılır

Belki tanımadığınız numaralardan sık sık telefon görüşmeleri yaparsınız. Arayan kimliği uygulaması olmadan, kimin tam olarak aradığını, sadece bir sayı dizisi olduğundan, hatta bir Arayan Kimliği uygulamasıyla bile, numara sağlayıcının veritabanında değilse, kim olduğunu söylemeyecektir. . Yani merak etmene izin veriyor, aslında kim arıyor? Bu bilgiyi bulabilmenizin oldukça kolay bir yolu var ve bu Google’da ters bir telefon aramasıyla mümkün.

Gizemli arayanın dibine varacak birini nasıl idare edeceğinden emin değil misin? Aşağıdaki adımları takip edin, size bir kez ve telefonunuzu havaya uçuran herkes için nasıl öğrenebileceğinizi gösterelim! Hadi öğreticinin içine dalalım.

Ters Telefon Arama Nedir?

Tam olarak bir ters telefon araması nedir? Eh, muhtemelen kendiniz bir tane yapmayı denediniz – numarayı yazmak veya numarayı Google gibi bir arama motoruna kopyalayıp yapıştırmak kadar basit olabilir. “Ara” ya bastığınızda, sizi geri arayanların kimliğine götürecek sonuçları almayı umuyorsunuz.

Ne yazık ki, bu sonuçlar her zaman kolayca geri gelmiyor. Bazen gizemli arayanızın kimliğini neredeyse anında alırsınız ve diğer zamanlarda, sayı ve kimlik, binlerce diğer sayının denizinde kaybolur. Bununla birlikte, biraz ekstra çaba ve kazı ile Google, ihtiyacınız olan bilgiyi elde etmek için harika bir yerdir.

Ters Telefon Araması İçin Google Kullanın

Google aslında arayanın kimliğini bulmayı gerçekten kolaylaştırıyordu. Numara yazabileceğiniz ve hemen istediğiniz bilgiyi alabileceğiniz Rehber Operatörü adında bir servis işlettiler. Ancak, İnternet’te gizlilik kaygıları arttıkça, pek çok kişi Google’ın, bilgilerini Google’ın 2010’da tamamen kapatmasına yol açan Rehber Operatöründen almasını talep etmeye başladı.

Bununla birlikte, Google bu harika hizmeti kapatmasına rağmen, ters telefon araması yapmak hala oldukça mümkün. Zaten telefon numarası kimliklerini nasıl bulacağınız:

Tam sayılar

Ters telefon araması başlatmak, alan kodu da dahil olmak üzere arama motoruna sizi arayan tam numarayı yazmak kadar basittir. 111-222-3333: Bu, bu şekilde yazılan 10 basamaklı bir sayı olacaktır. “Ara” tuşuna basın, numara direktörleri üzerine dizinlere hemen erişeceksiniz.

Sizi arayan telefon numarası bir işletme numarasıysa, hemen hemen ilk sonuçlardan biri olarak gösterilmeli, sayfanın yanında olmasa bile, o işletmeye ekli tüm bilgiler (örneğin adres, mağaza saatleri, vb.) ). Bir mağazadan bir şey sipariş ettiyseniz, siparişle ilgili sorun yaşıyorsanız ve size ulaşmaları gerekiyorsa, bu sizin için “Ah-ha!” Olabilir.

Artık kişisel telefon numaraları çok daha zor. Numarayı Google’a girebilirsiniz, ancak bu kişi telefon numarasını çevrimiçi olarak herhangi bir yere göndermediyse, o kişinin kimliğini bulamayacaksınız. Ancak, sayı Facebook hesabına eklendiyse veya eklendiyse, sonuçlarda Facebook profilinin geldiğini görebilirsiniz.

Sosyal medya

Arayan bir kişinin kimliğini bulmanın bir diğer hızlı yolu, telefon numarasını, Facebook veya Twitter gibi istediğiniz sosyal medya sitenizdeki Arama çubuğuna yerleştirmektir. Bu kullanıcının hesabına ekli bir telefon numarası ve genel profili varsa, gizemli arayanınızı hemen hemen bulabilmelisiniz.

Telefon Aramalarını Ters Çevirme Her Zaman Başarılı Olmaz

Zaten tahmin etmiş olabileceğiniz gibi, geriye doğru telefon araması yapmak, numarayı Google’a girdiğinizde her zaman başarılı olacak bir şey değildir. Bu gerçekten bir hit veya özledim – işletmelerle, sayı neredeyse her zaman görünür. Ancak, kişisel sayılar söz konusu olduğunda, bir kişinin kimliğini gerçekten bulabilecek misiniz, asla bilemezsiniz.

Abonelik ücreti veya bir kerelik ücret karşılığında size bir kişi hakkında bilgi vermeyi teklif eden web sitelerini ödemeye değmez. “Hizmetler” olarak adlandırılanlar garanti edilmez ve bazen “bulamadıklarından” oluşan bir telefon numarası bile alamazsınız. Genel olarak, bu “kimlik bulucu” sitelerinin aynı bilgilere erişimi vardır. Bunu yaparsan, bulamazsan, onlar da olmaz.

Numaranı buldun mu?

Numaranızı çevrimiçi bulduysanız ve bu bilgilerin kaldırılmasını istiyorsanız, insanlar telefon numaranızı aradıklarında telefonun tersine çevrilememesini istiyorsanız, gerçekte bir alma isteği adı verilen şeyi koyabilirsiniz. Bunlardan birini yürütmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri bulmak ve bilgilerinizi bir web sitesinden almak için Google’ın Yasal Kaldırma İstekleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Karar

Umarım, bu adımları izleyerek, telefonunuzu çalan gizemli kişiyi bulmanıza yardımcı olduk. Gördüğünüz gibi, sizi kimin aradığını bulmak her zaman kolay değildir. Ve kimliği bulamazsanız, sizi kimin aradığını bulmak için numarayı geri arayın!