TikTok Videolarına Müzik Ekleme (ve Diğer Harika Püf Noktaları)

TikTok, harika dudak senkronizasyon videolarınızı paylaşmanız için bir araçtan daha fazlasıdır. Bu sosyal medya platformu, çeşitli şeyleri denemenize izin verir: çılgınca zorluklarla karşılaşır ve diyalog ile uğraşmak istemezseniz, güneşin altındaki her şeye yaklaşabilirsiniz.

How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks

Ayrıca, TikTok şarkılarının ve ses kliplerinin cephaneliği, sizi seçim için şımartır. Tek yapmanız gereken bir video yüklemek, bir şarkı seçmek ve kayıt yapmak. Evet, bu kadar basit. Ve belki de bu basitlik, TikTok’u bugün en popüler uygulamalardan biri yapan (diğer birçok şey arasında) yapan şeydir.

Ama eğer öyleyse, müziğinizi TikTok videolarına eklemek istersiniz. Nasıl yapılır? Endişelenme, biz sıraladık.

Bugün bu yayında, müziğinizi veya telefonunuzda depolananları TikTok videolarına ekleme seçeneğini keşfedeceğiz.

Not: We are assuming that the audio files are already on your phone.

TikTok’ta Müziğiniz Nasıl Eklenir

Bu nedenle, hoşunuza giden bir melodi eklemek istiyorsanız ve zaten telefonunuzdaysa, aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Video eklemek için Yükle düğmesine tıklayın. Ardından, sizi Ses sayfasına götürecek Ses Ekle simgesine dokunun. Burada, TikTok’un manşetlerinde bulunan tüm şarkı ve ses kliplerini bulacaksınız.

How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 1

Ancak odak noktamız bu değil, Sesim yazan sekmedir.

How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 2

Adım 2: Ona dokunun ve telefonunuzda kayıtlı tüm şarkılar görünecektir. Videonuzda istediğinize dokunun.

How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 3

Adım 3: Sonra, Record (Kaydet) butonuna basın ve filme başlayın. İşlemi tamamladıktan sonra, bir filtre ekleyerek veya videoyu hızlandırıp yavaşlatarak videoyu parlatın; hepsi bu! Basit, bakın

How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 21

Ancak günün sonunda, hepimiz biliyoruz ki, popüler bir TikTok hesabına giden yol, videolarınızın neredeyse mükemmel olması gerektiği anlamına geliyor. Her şeyin mükemmel olduğu bu dünyada, arkaplan gürültülerine veya doğal olmayan geçişlere çabalarınızı sarf etmeyi göze alamazsınız.

Aşağıda, müzik ve video kayıtlarıyla ilgili şık TikTok ipuçları ve püf noktaları bulunmaktadır.

1. Tweak Fon Müziği

Yukarıda belirttiğimiz gibi, ön plana saçan kötü arka plan sesleri olan bir videoya sahip olamazsınız. Sadece klibin wow faktörünü çalmakla kalmaz, aynı zamanda çabalarınızı kötü ışıkta gösterir.

Neyse ki, TikTok’un arka plandaki gürültüyü azaltmak veya kapatmak için yerleşik bir seçeneği var. Sesi kaydettikten sonra, sağ üst köşedeki Mikser simgesine dokunun.

How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 5How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 6

Sonra, Orijinal ses kaydırıcısını sola sürükleyin. Aynı zamanda, Soundtrack’i videonuza göre ayarlayın.

Havalı Gerçek: TikTok has been installed over one hundred million times from the Play Store alone.

2. Ses Uzunluğunu Kesin

Telefonunuzdan bir şarkı yüklerken veya eklerken, varsayılan olarak TikTok şarkının yalnızca ilk 15 saniyesini seçer. Bazen yeterli olabilir, ancak bana sorarsanız, birçok şarkı klibinin en iyi kısmı genellikle orta tarafa ayrılmıştır.

Scissor 1794088 1920

Bu nedenle, videonuzu yayınlamadan önce sesi kısmak mantıklıdır. Bunu yapmak için, Kırpma simgesine (Mikser simgesinin yanında) üzerine dokunun ve başlangıç noktasını sürükleyin. Seçilen parça mavi renkte işaretlenir. Sonuçtan memnun kaldığınızda, Bitti düğmesine basın.

How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 10How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 7Havalı Uç: Don’t forget to add a flashy transition effect to your video. To add, tap on the Effects icon at the lower-left corner, choose the effect and hit Apply.

3. Trend Müzik Ara

Müzik konuşan, uygulamanın tam içinden trend müzik arayabileceğinizi biliyor muydunuz. Müzik sekmesine gidin ve Trend’i görene kadar aşağı kaydırın. Şimdi tüm koleksiyonu görmek için sağa kaydırın.

How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 9

Aynı zamanda, Sık Kullanılanlar sekmesine eklemek için Sık Kullanılanlar simgesine dokunmak isteyebilirsiniz.

Not: Bookmark or Favorite only works when you’re signed in to the app.

4. Kendinizi Şaşırtın

Bana sorarsanız, arada bir, takipçileriniz kadar kendiniz de şaşırtmalısınız. Ve ilginç ses klibi olan ilginç bir video kliple evlenmekten başka ne yapmalı. Eğer buna hazırsanız, Keşfet sekmesine merhaba deyin. Bu sekme, şaşırtıcı yeni şarkılar bulmanıza yardımcı olur.

How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 11How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 12

Ses ekle’ye gidin ve Ses Keşfet düğmesine dokunun. Öne çıkan şarkı hemen çalmaya başlayacaktır. Yeni bir tane bulmak için Başka Birini Dene üzerine dokunun. Güzel, söyleyebilirim!

5. Başka Birinin Müziğini Ödünç Alın

TikTok ayrıca başka birinin ses klibini kullanmanıza izin veren zarif bir seçeneğe sahiptir ve oldukça sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Bir dahaki sefere dudak senkronizasyonu yapmak istediğiniz (veya belki dans edersiniz) mükemmel sesi keşfettiğinizde, sağ alt köşedeki Albüm resmine dokunun.

How To Add Music To Tik Tok Videos And Other Cool Tricks 20

Bu, şu ana kadar klibi kullanan tüm kullanıcıları görüntüler. Basitçe, Kayıt düğmesine basın ve bit ekleyin. Tamamlandığında, videoyu kaydedin ve daha da geliştirmek için üçüncü taraf bir video düzenleyici kullanın.

TikTok Ustası Olun

Dürüst olmak gerekirse, ben bir TikTok yaratıcısının pek değilim. Garip dudak senkronizasyonu videoları ve zorluklarının sonsuz döngülerinde gezinmeyi tercih ederim. Ancak, eşyalarınızı TikTok’a yüklemeyi seven biriyseniz, benzersiz ve harika bir şey oluşturmak için yukarıdaki yöntemleri kullandığınızdan emin olun.

Sıradaki: Biri videolarının ekran görüntüsünü aldığında TikTok kullanıcı tabanını bilgilendirir mi? Bu yazılan soruna verilen cevabın cevabını aşağıdaki yazıdan öğrenin.