TikTok'taki Videolara Tepkiler Nasıl Eklenir

YouTube'daki popüler tepki videolarına aşina olmalısınız. Bu videolarda, insanlar bir YouTube videosu hakkındaki duygularını ve düşüncelerini ifade ederken kendilerini kaydederler. Bundan ipucu alan TikTok, TikTok uygulamasından çıkmadan herkesin kolayca tepki videoları çekmesini sağlayan benzer bir özellik geliştirdi.

Bu özellik, Eylül 2018'de Musical.ly TikTok ile birleştiğinde tanıtıldı. Peki TikTok'taki reaksiyon özelliği nasıl kullanılır? Tüm detayları öğrenmek için okuyun.

Başlayalım.

Reaksiyon Videoları Nedir?

TikTok'ta komik bir video mu gördün? Tepkilerinizi kaydedebilir ve tepki özelliği ile anlatım ekleyebilirsiniz.

Reaksiyon videoları, kendinizin veya birisinin reaksiyonuyla örtülmüş orijinal bir video taşır. Böylece iki video klip bir seferde bir oyunda birleştirildi.

Reaksiyon Videoları Nasıl Oluşturulur?

Reaksiyonunuzu eklemek istediğiniz TikTok videoya gidin. Ardından, Paylaş menüsünü açmak için Paylaş simgesine dokunun. Tepki seçeneğine basın.

TikTok size bir video oluşturma ekranı sunacak. Orijinal videoyu ve bunun üstünde kameranızın önizlemesini gösteren küçük bir kayan pencere bulacaksınız. Video çekmeye başlamak için alttaki Video düğmesini basılı tutun. Kaydı duraklatmak ve devam ettirmek için tekrar basmak için parmağınızı video düğmesinden kaldırabilirsiniz.

Ses ekle

Ses, reaksiyon videolarında hayati bir rol oynar. Elbette, yalnızca yüz ifadeleriyle tepki verebilirsiniz, ancak ses ve diyaloglar videoyu daha ilginç hale getirir. Varsayılan olarak, TikTok telefonunuzdaki mikrofonu etkinleştirir ve reaksiyonunuzla birlikte arka plandaki gürültüyü kaydeder. Ancak, ses girişini kapatmak istiyorsanız, mikrofonu devre dışı bırakmak için reaksiyon ekranındaki Mic simgesine dokunun.

Pro Tip: For best results, use a dedicated microphone accessory to record audio.

Also on Guiding Tech
4 Best Android Apps to Edit TikTok Videos like a Pro

Read More

Sesi Düzenle

Tipik bir reaksiyon videosu, orijinal videodaki sesi ve kaydettiğiniz sesi / sesi taşır. Varsayılan olarak, TikTok onları bir arada duyabileceğiniz şekilde dengeler. Bununla birlikte, müziği, müziği kapatmak, müziğin sesini kısmak veya müziğin ses seviyesini artırmak gibi değişiklikler yapmak isterseniz, bunu ses mikseri özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.

İşte nasıl kullanılacağı. Reaksiyon videosunu yakaladığınızda, uygulama sizi düzenleme ekranına götürür. Burada üstteki Mikser simgesine dokunun. Ardından, Seslerim ve Film Müziği ses seviyesini ilgili kaydırıcılarını kullanarak ayarlayın. Bunları sağa doğru sürüklemek artacak ve sola doğru ses seviyelerini azaltacaktır. Son olarak, değişiklikleri uygulamak için onay işareti simgesine basın.


Note: You cannot change the original audio, but you can certainly lower its volume to fade it out or mute it entirely.

Reaksiyon Kutusunun Konumunu Değiştir

Genellikle, reaksiyon kutusu videonun sol üst köşesinde görünür. Ancak konumunu sürükleyerek konumunu değiştirebilirsiniz. Video çekmeye başlamadan önce bunu yapmanız gerekir. Bununla birlikte, reaksiyon videonuzun kaydını duraklatabilir ve reaksiyon kutusunu hareket ettirebilirsiniz.

Reaksiyon Kutusunun Boyutunu Değiştirme

Benzer şekilde, reaksiyon kutusunun varsayılan boyutuna uymak zorunda kalmazsınız. Kutunun boyutunu değiştirmek için, sıkıştırmak veya çıkarmak için iki parmağınızı kullanın.

Note: Changing the reaction box’s size is only possible before you begin recording a video.

Reaksiyon Kutusunun Şeklini Değiştirme

TikTok, reaksiyon videolarınız için iki şekil sunar – yuvarlak ve dikdörtgen. Aralarında geçiş yapmak için videoyu başlatmadan önce reaksiyon kutusuna dokunun. Reaksiyon videosu kaydını duraklatarak şekli birçok kez değiştirebilirsiniz.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

Kamera Değiştir

Ön ve arka kamerayı kullanarak bir reaksiyon videosu kaydedebilirsiniz. Kameraları değiştirmek için, kayıt ekranının üstündeki Kamera anahtarı simgesine dokunun. Alternatif olarak, kamerayı anında değiştirmek için reaksiyon penceresine iki kez dokunun.

Reaksiyon Kutusunu Döndürün

İlginçtir ki, reaksiyon kutusunu döndürdüğünüzde, görüş açısı da döner. Bazı benzersiz ve zarif videolar oluşturmak için bu numarayı kullanabilirsiniz. Reaksiyon kutusunu döndürmek için bir parmağınızla tutun ve ikinci parmağınızı kullanarak çevirin. Yine, kayıt düğmesine basmadan önce yapmanız gerekir.

Videoyu Yakınlaştır

Düzenli bir TikTok veya Instagram hikaye kullanıcısıysanız, bir videonun nasıl yakınlaştırılacağını bilirsiniz. Aynı jest, reaksiyon videoları için de geçerlidir. Çekim yaparken kayıt düğmesini basılı tuttuğunuzda, yakınlaştırmak için parmağınızı yukarı, uzaklaştırmak için aşağı kaydırın.

Duet ve React Arasındaki Fark

TikTok, ekranı diğerleriyle ya da kendinizle paylaşmanıza izin veren Duet adlı bir özellik sunar. Bir düette, ikinci video ana videonun solunda oynatılır ve orijinal videonun üzerine binmez. Konumunu, şeklini veya boyutunu değiştiremezsiniz. İnsanlar, geliştiriciler React işlevini eklemeden önce reaksiyonları kaydetmek için kullandılar.

Also on Guiding Tech
Download YouTube Videos on Android … Legally

Read More

Tepki Videoları Gelecek

Herkes tepki videolarından hoşlanmaz. Bazıları için, kendilerini videolara eklemek ve daha sonra tepki vermek aptalca. Ancak milyonlarca insanın kendilerini ifade etmesi muhteşem bir özellik. Ve TikTok'taki reaksiyon videolarının barajı bunun bir sonucudur.

Gelecekte kısa formlu videolar yine de ele geçirilecek ve geleneksel benzeri düğmeler yavaş yavaş ölüyor. Tüm büyük sosyal ağların emoji reaksiyonlarına kayması ile video reaksiyonlarının ne zaman düzenli olacağını asla bilemezsiniz.

Yaygın hale gelinceye kadar, reaksiyon videolarınızı diğer platformlarda cihazınıza indirerek gösterin.

Sıradaki: Hala TikTok'un özelliklerine yetişmek için mücadele ediyor musun? İşte hızlı bir şekilde anlamanıza yardımcı olacak 10 şaşırtıcı TikTok uygulaması ipuçları ve püf noktaları.