Top 11 Nane Tarayıcı İpuçları ve Püf Noktaları

Geçen yıl, Xiaomi MIUI hala Mi Tarayıcıya sahipken yeni bir Nane Tarayıcısı’nın başlatılmasıyla herkesi şaşırtmıştı. Nane Tarayıcı Play Store’dan ücretsiz indirilebilir ve herhangi bir Android telefonda çalışır.

Mint Browser Tips Fi

Aynı zamanda hafif bir tarayıcı olarak lanse edilir ve uygulama içi reklamlar olmadan gelir – her Mi Tarayıcı kullanıcısını rahatsız eden rahatsız edici şeylerden biri.

En son indirdiyseniz veya en kısa zamanda kullanmak için kaşınıyorsanız, tarama deneyiminizi geliştirmenize yardımcı olacak Mint Tarayıcısı için 11 yararlı ipucumuzu ve püf noktaları derlememize bakın.

1. Başlangıç Sayfasına Simge Ekleme veya Kaldırma

Nane Tarayıcısının varsayılan başlangıç sayfası, çeşitli popüler sitelere kısayollar barındırır. Ancak isterseniz, hızlı bir şekilde erişmek için herhangi bir web sitesinden bir link ekleyebilirsiniz. Örneğin, guidingtech.com’u kısayol simgelerinden biri olarak ekledim.

Başlangıç sayfasına bağlantı eklemenin iki yolu vardır.

Yöntem 1

Başlangıç sayfasındaki Ekle düğmesine dokunun ve bir sonraki sayfada web sitesinin adı ve URL’si gibi gerekli bilgileri verin.

Mint Browser Tips 4Mint Browser Tips 5

Yöntem 2

Herhangi bir web sitesini Mint Browser’da başlatın ve alttaki üç çubuk simgesine dokunun. Menüden Yer imlerine ekle’yi seçin.

Mint Browser Tips 1Mint Browser Tips 2

Beliren açılan ekrandan Başlangıç sayfasını seçin.

Mint Browser Tips 3

Bir web sitesini başlangıç sayfasından kaldırmak için, herhangi bir kısayol simgesine dokunun ve basılı tutun. Ardından, silmek istediğiniz kısayol simgesinin üzerindeki kaldır simgesine dokunun.

Mint Browser Tips 6

2. Başlangıç Sayfasını Değiştir

Varsayılan başlangıç sayfasını beğenmiyorsanız, Mint Tarayıcısını, başlangıçta veya tarayıcının giriş düğmesine bastığınızda istediğiniz bir web sitesini açabilirsiniz.

Başlangıç sayfasını değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Alttaki üç çubuk simgesine ve ardından ayarlar simgesine basarak dokunun.

Mint Browser Tips 7Mint Browser Tips 8

Adım 2: Gelişmiş> Başlangıç sayfasını ayarla’ya gidin.

Mint Browser Tips 9Mint Browser Tips 10

Adım 3: Burada Özel’i seçin ve web sitesi adresini besleyin.

Mint Browser Tips 11

3. Arama Motorunu Hızla Değiştirin

İstediğiniz zaman arama çubuğundan farklı bir arama motoruna geçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, arama çubuğunun sol tarafında bulunan arama motoru simgesine dokunun. Ardından, istediğiniz arama motorunu seçin.

Mint Browser Tips 12Mint Browser Tips 13

4. Sesli Arama’yı kullanın

Hemen hemen tüm tarayıcılarda sesle yazma işlevi vardır. Nane Tarayıcısını farklı kılan şey, buradaki işlevselliğin tamamen eller serbest olmasıdır. Böylece, bir şey söylediğinizde, Mint Browser, enter veya bir arama düğmesine dokunmanız gereken diğer tarayıcıların aksine, web’de otomatik olarak aramaya başlar.

Sesli aramayı kullanmak için, tarayıcının başlangıç sayfasındaki mikrofon simgesine dokunun veya mikrofonu ortaya çıkarmak için adres çubuğunu temizleyin.

Mint Browser Tips 14Mint Browser Tips 15

5. Hızlı Arama’yı kullanın

Arama çubuğuna metin yazmaya başladığınızda, arama çubuğunun altında birkaç simge göreceksiniz. Simgelerden birine dokunursanız, tarayıcı o web sitesindeki belirli bir terimi aramaya başlar. Örneğin, guidingtech yazıp YouTube simgesine basarsanız, tarayıcı YouTube’un sonuçlarını gösterir.

Mint Browser Tips 16Mint Browser Tips 17

6. Reklamları Engelle

Neyse ki, Mint Tarayıcı, reklamları engellemek için önceden yüklenmiş bir özelliğe sahiptir. Etkinleştirmek için, üç çubuk menü simgesine dokunun ve Reklamları engelle seçeneğine tıklayın.

Mint Browser Tips 18

7. Sekme Görünümünü Değiştir

Çok az sayıda tarayıcı, birden çok sekmeyi yatay veya dikey olarak görüntülemenizi sağlar. Neyse ki, Mint Tarayıcı onlardan biri.

Çoklu açık sekmeleri görme şeklinizi değiştirmek için tarayıcı Ayarları (üç çubuk simgesinden)> Gelişmiş> Çoklu pencere yönetimi bölümüne gidin. Burada tercihinize göre Dikey veya Yatay görünümü seçin.

Mint Browser Tips 19

8. Masaüstü Sürümüne Geçin

Chrome’a benzer şekilde, Mint Browser’da da web sitesinin masaüstü sürümüne geçebilirsiniz. Bunu yapmak için alttaki üç çubuk simgesine dokunun. Menüde aşağı kaydırın ve Masaüstüne dokunun.

Mint Browser Tips 20

9. Tüm Sekmeleri Kapat

Tüm açık sekmeleri kapatmak için, Mint Browser basit bir çıkış düğmesi sunar. Vurduğunuzda, tarayıcıdan çıkmanız için tüm sekmeler kapatılır.

Kullanmak için alttaki menü simgesine (üç çubuk simgesi) dokunun ve çıkış simgesine basın.

Mint Browser Tips 21

Çıkış düğmesine dokunursanız, varsayılan olarak, hiçbir onay mesajı görünmez. Ancak isterseniz, ‘Tarayıcıdan çıkmadan önce sor’ ayarını etkinleştirebilirsiniz.

10. Gerçek Karanlık Modu Etkinleştir

Mint Browser, gece modunu tarayıcı ayarlarına, kullanıcı arayüzüne ve menülere uygulamanıza izin verir. Web sayfalarını gerektiği yere dönüştürmez. Ancak, önce okuma modunu etkinleştirmeniz ve ardından oradaki koyu temayı etkinleştirmeniz gereken bir geçici çözüm vardır. Bilginize, Chrome’da karanlık modu da kullanabilirsiniz.

Mint Browser Tips 22Mint Browser Tips 23

11. Tarama Geçmişini Hızlıca Temizle

Ayarlara girmek yerine, tüm tarama geçmişini doğrudan arama çubuğundan silebilirsiniz. Bunun için arama çubuğuna dokunup Son geçmiş’in yanındaki sil simgesine basın. Boom! Gitti.

Mint Browser Tips 24

Küçük Büyüktür

Mint Browser’ın boyutu küçük olsa da, yukarıda gördüğünüz gibi birçok özelliği barındırıyor. En güzel şey, reklamları herhangi bir uzantı indirmeden veya ayarlara girmeden engellemenizi sağlamasıdır.

Nane Tarayıcısı ile ilgili neleri beğendiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Mi Tarayıcı’nın Chrome’dan ne kadar farklı olduğunu hiç merak ettiniz mi? Her iki tarayıcıdaki ayrıntılı karşılaştırmamızı okuyun.