Top 11 Samsung Galaxy M20 İpuçları

Samsung Galaxy M20, yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü olan Dolby Atmos ile birlikte geliyor ve genel deneyiminizi geliştirmek ve ayrıca uzun vadede zamandan tasarruf etmek için birçok ilginç özellik sunuyor. Bununla birlikte, zaman zaman, bu seçenekleri bulmak, birkaç katman gizlendiğinden dolayı biraz zor olabilir. Yeni Galaxy M20'den en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için burada devreye giriyoruz.

Guiding Tech olarak, yeni Samsung Galaxy M20 ile ilgili tüm gizli özellikleri ve kullanışlı ipuçlarını ve püf noktalarını bulmanıza yardımcı olmak için elimizden geleni yaptık.

Uzun bir okuma olacak gibi, hemen içine atlayalım!

1. Dolby Atmos'u açın

Samsung Galaxy M20 cep telefonunda Dolby Atmos profili varsayılan olarak kapalıdır. Farkında olmayanlar için bu özellik, özellikle video izlerken gelişmiş bir ses deneyimi yaşamanızı sağlar.

Tek yakalamak, bir çift kulaklık takmanız gerekmesidir. Tamamlandıktan sonra, Hızlı Ayarlar menüsünü aşağı çekin ve Dolby Atmos'a uzun dokunun. Seçeneği etkinleştirdikten sonra, farklı profilleri yaşamak için üzerine dokunun.

Aynı zamanda, UHQ Upscaler ve Tube Amp Pro'yu da deneyebilirsiniz. Dolby Atmos etkinleştirilmişse, bu seçeneklerden bazılarının çalışmayabileceğini unutmayın.

Also on Guiding Tech
Top 5 Budget Earphones Under Rs 600 in India

Read More

2. Elveda, Gezinme Düğmeleri

Gezinme düğmeleri tarihli. 2019 ve herkes gönülden navigasyon hareketlerini benimsemeli. Galaxy M20 iki farklı navigasyon stiliyle geliyor – düğmeler ve el hareketleri.

Bu ayarlara Ekran> Gezinme çubuğu altında erişilebilir.

Bu konuda en iyi şey, Samsung için yeniyseniz, düğmelerin sırasını da beğeninize göre değiştirebilirsiniz. Ayrıca, ilk kez el hareketi denemeniz durumunda, kaydırmanız gereken yeri gösteren Jest İpuçları şeklinde harika bir numara var.

3. Çentiği Gizle

Telefonlardaki çentikler hala polarize bir tasarım elemanıdır. Eskiden eskisi kadar geniş olmasalar da, hala pek çok kişi tarafından beğenilmiyor. Bu kullanıcı kategorisine aitseniz, çentiği kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunu yapmak için, Ekran> Tam ekran uygulamalar'a gidin ve Kamerayı gizle anahtarına geçin. Bana sonra teşekkür edersin.

Tam ekran uygulamalardan bahsetmişken, YouTube uygulamasını ekrana sığacak şekilde genişletebileceğinizi biliyor muydunuz? Video yatay modda oynatılırken çimdikleyin ve gitmeniz iyi olur.

4. Batarya Yüzdesini Göster

Batarya yüzdesi, telefonunuzu ne zaman şarj etmeyi beklemeniz gerektiğini tahmin etmek için oldukça yararlıdır. Bazı nedenlerden dolayı, hiçbir telefon bunu varsayılan olarak görüntülemez. Telefonunuzda kalan meyve suyu miktarını görmek için açıkça Galaxy M20'de etkinleştirmeniz gerekir.

Bunu yapmak için, Ayarlar> Ekran> Durum'a gidin ve Pil yüzdesini göster seçeneğini değiştirin.

Also on Guiding Tech

.camp-list-481{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/198152/Windows-10-Always-Show-Battery-Percentage-Featured_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1530117944’);background-size:cover;background-position:center center}

#battery

Click here to see our battery articles page

5. Parmak İzi Hareketleri

Tek bir kaydırma ile bildirimleri görüntülemek ister misiniz? Size Galaxy M20'de parmak izi sensörünü kaydırarak kontrol edebileceğinizi söyleyelim. Doğru! Tek elle kullanım sırasında başparmağınızı ekranın üst kısmına getirmek için artık mücadele etmek zorunda değilsiniz.

Bu harika özelliği etkinleştirmek için, Gelişmiş Ayarlar'a gidin ve Parmak sensörü hareketleri için düğmeye geçin.

6. Sizin İçin En İyi Sesi Bulun

Neredeyse tüm telefonlarda, telefon üreticileri fabrika ayarlı bir profil sunar. Öyleyse, size dengeli bir parça olarak görünebilecek şeyler bana aynı görünmeyebilir. Bu nedenle, bu sesi yalnızca bizim isteğimize göre uyarlamak mantıklı geliyor.

Neyse ki, Galaxy M20, Adapt Sound adında bir kişiselleştirme paketi topluyor. Bu mod, işitme kapasitenizi test etmek için bir dizi bip sesi çıkararak dinleme tercihlerinize göre düşük ve yüksek tonları siler.

Tek yapmanız gereken, bip sesini duyup duymamanız konusunda Evet veya Hayır olarak cevaplamaktır. İşin geri kalanı, sizin için en iyi ses profilini belirlemek için sistem tarafından gerçekleştirilir.

Ayarlamak için, Ayarlar> Sesler ve Titreşimler> Ses Kalitesi ve Etkileri> Sesi Uyarla seçeneğine gidin. Ön ayarlı bir profil seçebilir veya kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

Bu özellik genellikle ses çıkışını zevkinize ve tercihlerinize uyacak şekilde özelleştirmede yardımcı olur.

7. Kilit Ekranını Özelleştir

Biliyorum, Galaxy M20, Her Zaman Ekranda (AOD) özelliğini sunmuyor. Bu özellik için ekran kilitleme özelleştirme seçeneklerini kilitleyebilir. Saat stilinden başlayarak, bildirimlerinizin görünmesini istediğiniz şekilde, her şey yapılabilir.

Saat stilini seçmek için, kilit ekranı ayarlarına gidin ve Saat stili üzerine dokunun. Sizi en çok büyüleyen birini seçin ve Tamam'a dokunun. Renk sekmesinden saatin rengini de seçebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, kilit ekranındaki Facewidget'leri tercihinize göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Ekranı Kilitle ayarlarında Facewidgets üzerine dokunun, ihtiyacınız olan seçenekleri etkinleştirin ve ardından yeniden sırala üzerine dokunun. Parmaklarınızı ok işaretlerinde tutarak sürükleyin.

Ayrıca, bildirim içeriğini kilit ekranı ayarlarının bildirim kartından görüntülemeyi de seçebilirsiniz.

8. Kilit Ekranı Hikayelerini Gizle

Pil suyunun tüketilmesi ve mobil veriler dışında, Ekran Kilitleme Hikayeleri çok rahatsız edicidir. Varsayılan kilit ekranı duvar kağıdını görememeniz gerçeğinden bahsetmiyorum bile.

Benim gibi, bu varsayılan ayardan rahatsız olan biriyseniz, şansınız yaver gitmez. Galaxy M20'deki Kilit Ekranı ayarları kolayca çıkarılabilir.

Lock Screen Stories can also be quite distracting.

Kilit ekranında küçük i simgesine, dişli şeklindeki simgesine hafifçe vurun ve düğmeyi kapatın. Alternatif olarak, kapatmak için Ayarlar> Ekranı Kilitle> Ekran Hikayelerini Kilitle bölümüne gidebilirsiniz.

Tamamen kapatmak istemiyorsanız, Kategorileri takip et öğesine dokunarak ne tür bir içeriğin görünmesini istediğinizi özelleştirebilirsiniz.

Also on Guiding Tech
7 Cool Wallpapers Apps for Android Wallpaper Fans

Read More

9. App Drawer'dan Oyunları Gizle

Samsung'un oyun başlatıcısı mobil oyun geliştirmek için bir yol var. Ancak bununla birlikte yüklü oyunları uygulama çekmecesinden de gizleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Evet, doğru okudun. Tek yapmanız gereken Oyun Başlatıcısı ayarları sayfasını açmak ve ilk seçeneği etkinleştirmek.

Ayrıca, gündelik oyun seansları sırasında pil suyunu korumak istiyorsanız, Oyun performansı üzerine dokunun ve kaydırıcıyı sola doğru sürükleyin.

10. Pop-Up Görünümünü Etkinleştir

Pop-up View, Samsung telefonlarına Windows'u geri yükleme işleminin Windows kullanıcıları için yaptığı şeydir. Bu şık küçük özellik, uygulama pencerelerini beğeninize göre yeniden boyutlandırmanızı sağlar. Zekice diyorum.

Bazı garip sebeplerden dolayı, bu seçenek genellikle kapalıdır. Etkinleştirmek için, Gelişmiş özellikler> Çoklu pencere seçeneğine gidin ve Açılır pencere görünümü eylemi için düğmeye geçin.

Etkinleştirmek için, ekranın sağ üst köşesinden çapraz olarak kaydırın. Yeniden boyutlandırılan bir pencere görünce, onu hareket ettirebilirsiniz.

Cool Tip: If you prefer using navigation buttons, you can enable the Use Recents button option. This one lets you jump to the Split Screen mode when you long-tap on the Recents key.

11. Otomatik Yeniden Başlatma

Zamanlanmış bir yeniden başlatma, telefonun performansını artırmak için uzun bir yol kat ediyor. Bu aktivite yalnızca telefonun RAM'ını düzenli olarak temizlememekle kalmaz, aynı zamanda uygulamalarla ilgili genel sorunları gidermeye de yardımcı olur. Galaxy M20 ile haftalık olarak yeniden başlatmayı planlayabilirsiniz, böylece bu görevler otomatik olarak halledilir.

Bunu yapmak için, Genel yönetim> Sıfırla> Otomatik yeniden başlat seçeneğine gidin. Açtıktan sonra, saati girme ve günü seçme seçeneğini göreceksiniz.

Kontrolü Geri Al

Eski Samsung telefonlarının aksine, neyse ki Galaxy M20 normal yazılımları paketlemiyor. Ve iyi haber şu ki Daily Hunt ve Samsung Internet, Samsung E-posta ve diğer birkaç uygulama da kaldırabilirsiniz.

Sıradaki: Samsung Mesajlarından Android Mesajlarına mı geçmelisiniz? Neyi kaçırdığınızı bilmek için bu karşılaştırmayı okuyun.