Top 13 En İyi Samsung Galaxy S10 Plus İpuçları

Üçlü kamera kurulumu, muhteşem ekran ve çekici ultrasonik parmak izi tarayıcı ile Samsung Galaxy S10 / S10 Plus çığlık atıyor – gelecek burada. Samsung, önceki yinelemelerin aksine, One UI ve Galaxy S10'un genel tasarımına gelince çıtayı yükseltti.

Uzman kullanıcılar, telefonu çıkardıktan sonra ilk yapmaları gereken şeyi bilirler. Yani, yakın zamanda Samsung Galaxy S10 veya Galaxy S10 Plus cihazını satın aldıysanız, bundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu ve püf noktası var.

Uzun bir görev olacak gibi başlayalım.

1. Navigasyon Tipini Değiştirin

Varsayılan olarak, Samsung Galaxy S10 altındaki geleneksel navigasyon çubuğu ile geliyor. Ancak 2019 ve sağlam bir telefon çubuğu, telefonun dinamik görünümünü çalıyor. İyi haber, bu telefonun havalı görünen ve ekran alanından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan gezinme hareketleri sağlamasıdır.

Bu moda geçmek için, Ayarlar> Ekran> Gezinme çubuğu seçeneğine gidin ve Tam ekran gösterimi seçeneğini seçin.

Şu andan itibaren, Genel Bakış Seçimini yukarı çekmek için sol köşeden yukarı, geri gitmek için sağ alt köşeden yukarı kaydırın. Ana Sayfaya gitmek için ekranın ortasından yukarı kaydırın.

Cool Tip: The Galaxy S10 Plus comes with a universal search feature called Finder. From apps to search settings and files, it fetches information from almost everything.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1021{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/215329/Top-11-Samsung-Galaxy-M20-Tips-and-Tricks-2_4088b168a9187843e0097db4a6b6b593_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1549379549’);background-size:cover;background-position:center center}

#Samsung

Click here to see our Samsung articles page

2. O Delme Deliğini Gizle

Bu delikler beğeninize göre değil mi? Eğer evet ise, bu delikler için kolayca umutsuzluk etmeyin.

Tek dezavantajı, bazı ekran alanını feda etmeniz gerektiğidir. Ancak, yine de devam etmeye istekli iseniz, Görüntü Ayarları> Tam Ekran Uygulamaları'na gidin ve Ön kamerayı gizle anahtarına geçin.

Bu ilginç delikli kameralardan hoşlanıyorum. Tek dezavantajı, sağ üst köşeden aşağı kaydırarak bildirim penceresini aşağı çekmek eğilimindedir. Bu fotoğraf makinesinde bazı lekeler bırakır. Ne yazık ki, alışkanlığımı değiştirmek dışında pek bir şey yapamam.

Yalnızca Samsung, soldaki Ayarlar simgesini yerleştirdiyse. İç çekmek.

3. Genel Bakış Seçim Modunu Keşfedin

Android 9.0 Pie ve One UI sayesinde, Açılır Görünüm, Uygulama Bilgisi veya Bölünmüş Ekran gibi bazı kontrollere erişmek oldukça basit. Şimdi, ayarlara dalmak yerine, bu seçenekler Genel Bakış Seçimi bölümüne, yani Son Kullanılanlar menüsüne göre yapılır.

Onlara erişmek için Son Aramalar menüsünü açın ve uygulama simgesine dokunun. Çok uygun!

Cool Tip: You can also use Finder from the Overview section.

4. Edge Ayarlarını ve Ekranı Keşfedin

Kenar Panelleri belki de Samsung bayrak gemilerinin en iyi özelliklerinden biridir. Yapmanız gereken tek şey ekranın kenarından sağa kaydırmak ve UI size bir sürü ekran paneli sunacak. Bu panellerle, favori uygulamalarınıza ve kişilerinize hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Fakat Kenar Panelleri ile ilgili en iyi şey, onları tamamen kişiselleştirmenizdir. Örneğin, Uygulamalar panelini Kişiler panelinden önce istiyorsanız veya birkaç panel eklemek / kaldırmak istiyorsanız – bunların tümü mümkündür. Ayrıca, kenar paneli erişim tarafını sağdan sola doğru değiştirebilirsiniz.

Tüm bu ayarlar Ekran> Kenar Ekranı> Kenar panelleri altında mevcuttur.

Panelleri etkinleştirmek için üstteki boş daireye dokunarak ilgili panelleri seçin. Rengin veya tutamacın tarafını değiştirmek için, üç nokta menüsünde simgesine dokunun ve Kenar paneli tutamacını seçin.

Siz varken, Edge aydınlatmasını da ayarlayın. Galaxy S10 Plus, bol miktarda ışık efekti sunar.

Çok renkli efektlerden keskin kenarlara kadar, Edge aydınlatma stiline dokunduktan sonra birçok seçenek elde edersiniz.

5. Ekran Modundan Geçiş Yap

Galaxy S10 Plus'ın Dynamic AMOLED ekranı şu anda en iyi ekranlardan biri. Ancak, ben bunu ayarlarken, ekranın belli bir zingten yoksun olduğunu hissettim. S10'un Doğal olarak ayarlanan bir ekran modu ile geldiği ve ekrana düz bir görünüm kazandırdığı anlaşılıyor.

Telefon ekranlarında vurgulanan renkleri tercih etmeyi tercih eden biriyseniz, en iyi bahis Vivid moduna geçmek olacaktır.

Ayarları değiştirmek için, Ekran Ayarları> Ekran modu seçeneğine gidin ve Canlı seçeneğini seçin. Ayrıca, mavimsi tonu seviyorsanız kaydırıcıyı sola doğru hareket ettirebilirsiniz.

6. Her Zaman Ekranda Yapılandır

Tekrarlamama izin ver – Dinamik AMOLED paneli muhteşem. Bu nedenle, Her Zaman Açık Ekranda (AOD) açılması yalnızca mantıklıdır. Bu temiz özellik yalnızca hava durumu bilgilerini, bildirimleri, zamanı ve pil yüzdesini görüntülemekle kalmaz, aynı zamanda telefonunuza süper şık bir görünüm kazandırır. Eklemek için, şık saat yüzlerinin üstünde görünmesini seçebilirsiniz.

AOD'yi etkinleştirmek için Ekranı Kilitle ayarlarına gidin ve düğmeyi açın. Daha da özelleştirmek için, karta dokunun ve Ekran modu'nu seçin. Şimdi Her zaman göster'i seçin.

Ardından, Kilit Ekranı ayarları sayfasına geri dönün ve Saat stiline dokunun. Çeşitli seçenekleri görmek için Her Zaman Ekranda seçeneğini seçin. Sadece bir tane seçip Bitti düğmesine basın. Telefonunu kilitle ve sihrin canlandığına tanık ol.

Did You Know: You can also change the color of the Clock Faces.

Also on Guiding Tech
Samsung Galaxy S9: How to Set Animated GIFs on the Always on Display Screen

Read More

7. Parmak İzi Simgesini Etkinleştir

Ekrandaki ultrasonik parmak izi tarayıcısı, Galaxy S10 Plus'ın en havalı özelliklerinden biri olmalıdır. Hızlı ve doğru (çoğu zaman).

Bununla birlikte, ekran içi parmak izi tarayıcılarındaki sorun, özellikle ekran kapalıyken kaçırmanın kolay olmasıdır. Bu gibi durumlarda, en iyi seçenek Parmak İzi tarayıcı simgesini etkinleştirmektir. S10 Plus, ekran kapalı bile olsa, telefona dokunduğunuzda simgeyi görünür kılar.

Açmak için Biyometri ve Güvenlik> Parmak İzleri bölümüne gidin ve 'Ekran kapalıyken simgeyi göster' anahtarına geçin.

Konumunu ezberledikten sonra açabilirsiniz. Telefonunuzun kilidini açmak için ekrana bir kez dokunun ve baş parmağınızı ekrana doğru bastırın.

8. Batarya Tasarruf için Gece Moduna geçin

Samsung telefonları uzun bir batarya ömrü sağladığı bilinmiyor. Varsayılan uygulamaların ekranı ve net beyaz arayüzü, meyve suyunu korumayı zorlaştırdı. Neyse ki, bu yıl Samsung nihayet Gece modu ve Karanlık modu tanıttı.

AMOLED ekranlarda arayüz, ekrana siyah renk göstermek için alt pikselleri kapatmasını söyler. Bu batarya suyundan tasarruf sağlar.

Bunu etkinleştirmek için Ekran ayarları'na gidin ve Gece modu anahtarına geçin. Şimdi, Ayarlar sayfalarıyla birlikte tüm yerel uygulamalar siyaha boyanacak. Merhaba karanlık.

9. Uyarlanabilir Güç Tasarrufunu Yapılandırma

Batarya tasarruf özelliklerinden bir diğeri de Adaptive Power Saving modudur. Bu Android 9.0 Pasta merkezli özelliği, uygulama kullanım düzenlerinizi izlemek ve öğrenmek için makine öğrenmesini kullanır ve bu sırada en az kullanılan uygulamaları düşük güç durumuna getirir.

Açmak için, ayarlardan Device Care seçeneğine gidin, Güç modu üzerine dokunun ve en son seçeneği etkinleştirin.

Oldukça doğal olarak, bu devam eden bir süreçtir ve sonuçları bir gecede göremezsiniz.

Note: This may prevent some apps from sending you notifications in particular cases.

10. Bildirim Hatırlatmalarını Ayarlama

Bildirimlerden bahsetmişken, yeni telefonunuzun size eksik bildirimler için hatırlatıcı gönderebileceğini, bunun da belirli uygulamalar için hatırlatıcı gönderebileceğini biliyor muydunuz? Şaka yapmıyorum.

Ayarları Ayarlar uygulamasında Bildirim Hatırlatıcı'yı arayarak bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, zaman aralığını seçmek için Her hatırlat seçeneğini belirlemektir. Ardından, Seçilen uygulamalar üzerine dokunun ve istediğiniz uygulamalar için geçişi etkinleştirin.

Also on Guiding Tech
How to Disable Android Notifications When Playing Music

Read More

11. Video Geliştiriciyi Etkinleştir

Bir başka harika özellik de Video Geliştirme modu. Adından da anlaşılacağı gibi, telefonunuzda izlediğiniz videolara zengin ve canlı bir görünüm kazandırır. İyi haber şu ki, Netflix'i veya YouTube'u her açtığınızda açmanız gerekmez. Bir video oynatımı algıladığında otomatik olarak devreye girer.

Bunun için ayarlar Gelişmiş Ayarlar altında bulunur. Yerini belirledikten sonra, anahtarı etkinleştirmeniz yeterlidir.

Video geliştirici tamamen yeni bir özellik değil. Samsung Galaxy S7 ile ilk kez sahneye çıktı.

12. Bixby Rutinlerini Kullanın

Bixby Rutinler, dijital asistanın davranışınızı öğrendiği ve daha fazla zaman kazanmanın yollarını önerdiği Galaxy S10 Plus'ta yeni bir özellik. Bu, sistem ayarlarını değiştirmek veya belirli gereksinimleri karşıladığında uygulamaları başlatmak gibi bir şey olabilir.

Ayrıca, birkaç rutin ekleyebilirsiniz. Rutinleri kullanarak, telefonunuzu belirli bir şekilde davranması için programlayabilirsiniz. Bunlar bir dizi IFTTT benzeri talimattır. Bu nedenle, telefonunuzun varsayılan olarak sessiz moda geçmesini ve saat 22: 00'ye geldiğinde okuma moduna geçmesini istiyorsanız, bu ayardan yararlanılabilir.

Bu şık özelliği keşfetmek için Gelişmiş ayarlara gidin ve Bixby Rutinleri üzerine dokunun.

13. Dijital Refahı Etkinleştir

Son olarak, Galaxy S10 Plus bir Dijital Refah modülünü bir araya getiriyor. Cep telefonları bugünlerde hiç olmadığı kadar önemli olsa da, onlara bağlanmak kolaydır. Dijital Refah modülü bu sorunu çözmeye çalışır.

Cep telefonu kullanımınızı izler ve izler ve size ekran zamanı, telefonunuzun kilidini açma sayınız ve bildirimler gibi telefon alışkanlıklarınızın görsel bir sunumunu sağlar.

Ayrıca, belirli uygulamalar için zamanlayıcıları Gösterge Tablosu seçeneğiyle de ayarlayabilirsiniz. Uygulamayı seçin ve Zamanlayıcı yok seçeneğine dokunun ve size uygun olanı seçin.

İzlemeye aldığım ilk uygulama Instagram oldu. Ya sen?

Yetkili Kullanıcı Ol

Phew, bu oldukça uzun bir listeydi. İlk olarak bu özelliklerden hangisini kurdunuz? Ayrıca, Galaxy S10 Plus için kapsamlı kamera ipuçları ve püf noktaları listesi için bu boşluğa dikkat edin.

Sıradaki: Galaxy Note 9 ve Galaxy S10 benzer ses özelliklerini paylaşıyor. Galaxy S10 / S10 Plus cihazınızdaki ipuçlarını keşfetmek ve ses deneyimini geliştirmek için aşağıdaki yazıyı keşfedin.