Top 13 Faydalı Google Duo İpuçları ve Püf Noktaları

Google Duo, Apple'ın FaceTime görüntülü arama servisini üstlenmek için 2016 yılında tanıtıldı. Google, Duo’yu Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir duruma getirmek için akıllıdır. Bu arada, FaceTime devam ediyor sadece Apple'ın ekosistemine özel.

Duo'nun kaydı WhatsApp'a oldukça benzer. Başlamak için telefon numaranızı girmeniz ve kişi listenizdeki herkesi arama yapmanız gerekir. Google Duo başlangıçta oldukça basit görünse de, bazı özellikler barındırıyor.

Duo deneyimini daha zahmetsiz bir iş yapmak için bu 13 faydalı ipucunu ve püf noktalarını kullanın.

Android'de Duo indirin

İOS'te Duo indirin

1. Duo Çağrı Geçmişini Görüntüleme

İkili uygulaması son zamanlarda iletişim kuran kişileri gösterir. Bununla birlikte, arama geçmişi, aramaların süresi ve süresi gibi birkaç temel ayrıntıyı taşımamaktadır.

Detaylı arama kaydını görüntülemek için, cihazınızda çevirici veya telefon uygulamasını açmanız gerekir. Bunun nedeni, Google'ın hem Android hem de iOS cihazlarında arama geçmişini telefonunuzun çevirici uygulamasına entegre etmesidir.

Note: If you don’t see Duo call log on your Android phone, go to device Settings > Apps > Duo > Permissions. Enable Phone from there.

2. Doğrudan Dialer'dan Aramalar Yapın

Duo uygulamasını açmadan, doğrudan çeviriciden arama yapma özgürlüğüne sahipsiniz. Bunu yapmak için, çevirici uygulamasını açın ve bir kişinin fotoğrafına dokunun. Ardından Duo görüntülü veya sesli aramaya dokunun.

3. Son Kişilerden Çıkar

Kişileri Duo'daki son bağlantı kurulan kutudan kaldırmak için, kişi adlarına uzun dokunun. Ardından Son kişilerden kaldır öğesine dokunun.

4. Arama Geçmişini İndirin

Duo arama geçmişinizi indirmek istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Bunun için hızlı bir seçenek olmadığından ayarlara biraz gireceksiniz.

Android cihazlarda, Duo uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Yardım ve geribildirim'i seçin.

Bir sonraki ekranda, üç nokta simgesine ve ardından Çağrı geçmişini dışa aktar öğesine dokunun. Arama geçmişinin bir yedeğini alabilir veya Paylaş menüsünden diğer uygulamaları kullanarak paylaşabilirsiniz.

Bu arada, iPhone ve iPad kullanıcılarının Duo uygulamasını açmaları ve ardından üç nokta simgesine ve ardından Ayarlar'a dokunmaları gerekir. Sonra Hakkında, şartlar ve gizlilik ve ardından Çağrı geçmişini dışa aktar öğesine dokunun.

Also on Guiding Tech
Skype vs Skype Lite: Which Is the Better Video Calling App for Android

Read More

5. Video Önizlemeyi Devre Dışı Bırak

İkili, Knock Knock adında ilginç ama biraz ürpertici bir özellik barındırıyor. Varsayılan olarak etkinleştirildiğinde, alıcı arayanlara çağrıyı cevaplamadan önce canlı videoyu görebilir – bu ürpertici kısımdır. Neyse ki, devre dışı bırakabilirsiniz.

Kapatmak için Duo uygulamasının ana ekranındaki üç nokta simgesine dokunun. Menüden Ayarlar'ı seçin. Burada Vuruşa dokunun Vuruşa dokunun ve sonraki ekranda devre dışı bırakın.

Note: If you disable Knock Knock, you will also lose the ability to see other callers preview video.

6. Resim İçinde Resim Modunu Kullanma

Android 8.0 Oreo ile, Google Android'de resim içinde resim (PIP) modunu başlattı. Bu özellik sayesinde, telefonunuzdaki diğer uygulamaları kullanırken Duo çağrılarınıza devam edebilirsiniz.

Bir Duo görüntülü arama sırasında Giriş düğmesine dokunun. Video araması, bağlantıyı kesmek yerine ekranda küçük bir kutuda görünecektir. Cihazınız PIP özelliğini desteklemiyorsa, Duo uygulamasını kullanırken sadece Ana Ekran düğmesine bastığınızda ses duyacaksınız.

Note: This feature only works on devices running Android 8.0 Oreo and above.

7. Sesli ve Görüntülü Mesajları Gönder

Duo'da bulunan bir başka harika özellik de sesli ve görüntülü mesaj gönderme yeteneği. Birini aramadan önce veya sonra mesaj bırakabilirsiniz.

Arama yapmadan bir mesaj göndermek için, Duo'nun ana ekranında aşağı doğru kaydırın. Ardından kayıt düğmesine dokunun ve alıcıyı seçin. Mesajları 30 saniyeye kadar kaydedebilirsiniz.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1153{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/211835/Chrome-for-iOS-Save-Images-Featured_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1546009561’);background-size:cover;background-position:center center}

#Tips & Tricks

Click here to see our Tips & Tricks articles page

8. Sessiz Aramalar

Çevremizdeki kaçınılmaz bir ses veya saçma sapan konuşmalar video görüşmelerimizi yarıda kestiğinde çoğumuz garip bir durumdaydı. Aramayı bitirmek yerine, bir süre için sesinizi sessize alabilirsiniz.

Böyle bir durum ortaya çıktığında, görüşme yaparken sessiz simgesine dokunun. Hem video hem de sesli aramalar için çalışır.

9. Kameraları Değiştir

Varsayılan olarak, ön kamera görüntülü aramalar için etkindir. Herhangi bir noktada, arka kameraya geçmek istiyorsanız, görüşme sırasında kamera simgesine dokunun.

10. Videonuzu Tam Ekranda İzleyin

Bir Duo araması yaptığınızda, diğer kullanıcının videosu tüm ekranı küçük bir pencerede yani diğer bir pencerede görülebilir olarak doldurur. Ekranda kendi videonuzu doldurmak için video kutunuza dokunun. Geri dönmek için küçük kutuya dokunun.

11. Resim Pencerenizi Taşıyın

Bir Duo görüşmesinde yüzünüz küçük bir pencerede görünür – sol alt köşede yuvarlak veya dikdörtgen. Pencereyi sürükleyerek diğer köşelere taşıyabilirsiniz.

12. İkili Aramaları Devre Dışı Bırak

Kayıt yaptırmamış olsanız bile, Duo görüşmelerini nasıl aldığınızı merak ediyorsunuz? Google’ın Uygulama Önizleme Mesajlaşma özelliği nedeniyle oluyor.

Android cihazınızda telefon Ayarları> Google> Uygulama önizleme mesajlarına giderek devre dışı bırakabilirsiniz. Google Duo’yu burada devre dışı bırakın.

13. Blok Duo İletişim

Birisi sizi Duo'da rahatsız ediyorsa, aramalarını engelleyebilirsiniz. Duo'da engelleme, Duo dışındaki kişi ile iletişiminizi etkilemeyecektir. Diğer uygulamalar aracılığıyla sizi hala mesajlandırabilir ve arayabilirler.

Bir kişiyi engellemek için Duo'daki kişi adına dokunun ve basılı tutun. Menüden Blok numarası seçeneğini seçin.

Also on Guiding Tech
Skype vs Discord: In-Depth Comparison

Read More

Duo ile yapın

Görüntülü görüşme söz konusu olduğunda, Google Duo, WhatsApp, Skype, FaceTime, Facebook Messenger ve diğerlerinin beğenisiyle rekabet eder. Çoğu Android telefona önceden yüklenmiş olarak gelir ve iOS de çalışır. Ayrıca, kayıtsız sayılarla çalışmak için ekstra bir ayrıcalıktan yararlanır. İkincisi tartışılabilir olsa da, diğer kişinin aynı uygulamayı kullanıp kullanmadığından endişe duymamak ya da eksikliğini aşmamak gibi.

Duo hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Bu değerli anıları kaydetmek için Facebook ve WhatsApp videolarını kaydetmek ister misiniz? İşte bunu yapmanın iki yolu.