Top 15 En İyi Mi Tarayıcı İpuçları

Tarayıcı olmadan bir telefon düşünün. Heh, yapamazsın. Neredeyse her şey için bir uygulamamız olmasına rağmen, yine de web'e erişmek için bir mobil tarayıcı tercih ediyoruz. Bugün, o kadar çok seçenekle şımartılıyoruz ki, bir tarayıcı bir özelliği yoksa, Play Store'da birçok seçenek mevcut.

Google Chrome ve Mi Tarayıcı – Xiaomi MIUI çalışan telefonların kullanıcıları, iki tarayıcı ile önceden yüklenmiş olarak geldikleri için şanslı. Mi Tarayıcı'yı Chrome üzerinden kullanmayı tercih ediyorsanız, şans yine sizin tarafınızda.

Bu yazıda, Mi Tarayıcıdan en iyi şekilde yararlanmak için 15 ipucu ve püf noktası paylaşacağız. Başlayalım.

1. Kaydırmayı Kenar Hareketinden Değiştirin

Mi Tarayıcıyı kullanırken, herhangi bir web sayfasına göz atarken ekranın sağ veya sol kenarından kaydırırken, sırasıyla sizi geri ve ileri götürür. Çok şık bir özellik ve insanlar bunu Chrome'da da istiyorlar. Bununla birlikte, bazı kişiler, yanlışlıkla yapılan kreplerin çabalarınızı mahvedebildiğinden hoşlanmaz. Özellikle form doldururken.

Neyse ki, Mi Browser bu hareketleri kişiselleştirmenize izin verir, böylece sekmeler arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu yüzden kenarlardan kaydırmak sizi farklı bir sekmeye götürür.

Bunu değiştirmek için alttaki üç çubuk simgesine ve ardından Ayarlar'a dokunun. Sonra bir kenardan kaydırın üzerine dokunun ve Sekmeleri değiştir'i seçin.

2. Doğrudan Sekmeleri Kapat

Sekmeleri kapatmak için sekme değiştirici ekranını açmak yerine doğrudan giriş ekranından kapatabilirsiniz. Bunun için, alt çubuktaki Sekme değiştirici simgesine dokunun ve basılı tutun. Bu bir silme simgesi ortaya çıkaracaktır. Şimdi parmağınızı bırakmadan, silme simgesine doğru kaydırın. Geçerli sekme hemen kapanacaktır.

3. Yeni Sekme Aç

Yeni bir sekme açmanın genel yolu, sekme değiştirici simgesine dokunmanız ve ardından yeni simgeye dokunmanız sıkıcı bir iştir. Hızlı bir şekilde yeni bir sekme açmak için Mi Tarayıcı'nın ana simgesine dokunup basılı tutabilirsiniz.

4. Aramayı Başlat

Bir şey aramak veya bir web sayfasını açmak zorunda kaldığınızda, önce adres çubuğuna dokunmanız, ardından harfleri alttaki klavyeden girmeniz gerekir. Büyük ekranlı telefonlar için arama çubuğuna ulaşmak rahat hissetmez ve genel işlem parmaklarınızı yukarıdan aşağıya hareket ettirmenizi gerektirir.

Klavyeyi, arama çubuğu seçili olarak doğrudan açacak olan üç çubuk simgesine dokunarak önlenebilecek her şey.

5. Hızla Kaydırma

Bir web sayfasında aceleyle kaydırdığınızda, ekranın sağ kenarında küçük bir simge göreceksiniz. Hızlıca kaydırmak için basılı tutun.

Also on Guiding Tech
MIUI vs Stock Android: Which is Better?

Read More

6. Ana Ekrandan Arama Motorunu Değiştirin

Mi Tarayıcı, Bing, Google ve Yahoo gibi arama motorlarını desteklemektedir. Ana ekrandan farklı bir arama motoruna anında geçmek için, arama çubuğundaki küre simgesine dokunun. Ardından, istediğiniz bir arama motorunu seçin.

7. Beslemeyi Kapat

Gaudy olmasının yanı sıra, Mi Browser'ın feed'i veya ana ekranı veriler üzerinde ağır. Kapatmanın doğrudan bir yolu olmasa da, başlangıç sayfasını özel bir sayfa olarak değiştirerek devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunu yapmak için, alttaki üç çubuk simgesine ve ardından Ayarlar'a dokunun. Sonra Gelişmiş'e ve ardından Başlangıç sayfasını ayarla'ya gidin. İstediğiniz web sayfasına gidin.

8. İndirme Konumunu Değiştirin

Mi Tarayıcı, indirme konumunu değiştirmenize izin vererek indirmelerinizi kolayca yönetmenize yardımcı olur.

Bunu yapmak için, üç çubuk simgesine dokunarak Mi Tarayıcı Ayarları'na gidin. Sonra Gelişmiş'e ve ardından İndirme konumuna dokunun. Burada indirme klasörünü değiştirin.

9. Sekme Değiştirici Düzenini Değiştir

Tarayıcılar sekmeleri değiştirmek için genellikle tek bir düzen sunar. Ancak Mi Browser, iki tür görünüm sunarak bir adım önde gidiyor: dikey ve yatay.

Bunu değiştirmek için, Mi Tarayıcı Ayarları> Gelişmiş> Çoklu pencere yönetimi seçeneğine gidin. Görünümü seçin.

10. Karanlık Modu Etkinleştir

Gözlerindeki ışıltıyı başlığın okuduğunu görebiliyorum. Karanlık mod, Mi Tarayıcı'da (ve Chrome'da da) hazır olsa da, seçeneğin yerleşimi nedeniyle bazıları bunu kaçırabilir. Karanlık modu etkinleştirmek için üç çubuk simgesine ve ardından karanlık mod simgesine dokunun (bir hilal aya benziyor).

Also on Guiding Tech

.camp-list-1153{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/213920/facebook-messenger-tips-tricks-hacks-fi2_dd94e471c2be12b7cefe6bf69fe20250_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1548339348’);background-size:cover;background-position:center center}

#Tips & Tricks

Click here to see our Tips & Tricks articles page

11. Program Okuma Modu

Mi Tarayıcı iki yerde okuma modunu etkinleştirme seçeneği sunar – arama çubuğu ve alt çubuk. Ancak, bu iki yer de okuma modunu manuel olarak etkinleştirmek için üzerlerine dokunmanızı gerektirir. Düzenli olarak çevrimiçi olarak çok fazla metin okursanız, zamanlama özelliğini kullanarak otomatik olarak etkinleştirmesi için ayarlayabilirsiniz.

Okuma modunu programlamak için, Mi Tarayıcı Ayarları> Okuma moduna gidin. Burada Zamanlama için geçişi açın ve tercihinize göre ayarlayın.

12. Bir Web Sitesi için QR Kodunu Oluşturma

Mi Browser'ı kullanarak, herhangi bir web sitesi için bir QR kodu oluşturabilirsiniz. Sayfa URL’sinin uzun veya hatırlanması zor olduğunda kullanışlıdır. Bu gibi durumlarda, sayfayı her zaman URL adresini yazarak açmak için QR kodunu kullanabilirsiniz.

Bir QR kodu oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Belirli bir web sitesini Mi Browser'da açın.

Adım 2: Adres çubuğuna dokunun. Bir QR kod seçeneği ortaya çıkaracaktır. Üzerine dokunun.

Adım 3 : QR kodunuz üretilecektir. Cihazınıza indirmek için Galeriye Kaydet seçeneğine dokunun.

13. tam besleme ortaya

Tarayıcı ana ekranında, genellikle yalnızca iki makale tarafından karşılanırsınız. Kriket, teknoloji, eğlence ve daha fazlası gibi pek çok kategoriye ev sahipliği yapan tüm beslemeyi açığa çıkarmak için ana ekranda yukarı kaydırın.

14. Feed Dilini Değiştir

Özet akışından ve içeriğinden tam anlamıyla faydalanmak için, dilini İngilizce'den favori dilinize değiştirebilirsiniz. Bunun için feed'in tüm kategorilerinden önce mevcut olan dil simgesine dokunun.

15. Tüm Sekmeleri Kapat

Genellikle, açık sekmeleri bir tarayıcıdan kapatmak için sekme değiştiriciyi kullanırız. Ancak, Mi Browser'da, üç çubuk menü simgesinin altındaki Tarayıcıdan çık seçeneğini kullanarak bir dokunuşla yapabilirsiniz. Vurulduğunda, tüm sekmeleri anında siler ve yeniden başlatmaya başlamanız gerekir.

Bonus İpucu: Ana Ekrana Web Sitesi Kısayolu Ekle

Sık erişilen siteleri, telefonunuzun ana ekranına kısayol olarak ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Mi Tarayıcı'da web sitesini açın ve alttaki üç çubuk simgesine dokunun. Ardından menüdeki Kısayol simgesine basın ve Giriş ekranını seçin.

Yeni oluşturulan kısayolu ana ekranınızda bulacaksınız. Dokunulduğunda, sayfa doğrudan Mi Tarayıcıda açılır.

Also on Guiding Tech
What Is Second Space in MIUI: A Definitive Guide

Read More

Her şey yolunda değil

Mi Browser Chrome'a faydalı bir alternatif olarak hizmet etse de, sizin için üzücü bir haber var. Mi Browser'ın geleceği kasvetli görünüyor. Xiaomi kısa süre önce tüm Android telefonlar için Mint Tarayıcı olarak bilinen Mi Browser'ın yeni bir versiyonunu piyasaya sürdü. Tarayıcı, reklam içermez ve yalnızca yaklaşık 11 MB ağırlığındaki oldukça küçük boyutludur. Görünüşe göre Xiaomi Mi Browser’ı geçecek ve Mint Browser ile değiştirecek.

Bu gerçekleşene kadar, telefonunuzda Mi Browser'ın keyfini çıkarın. Paylaşacak farklı bir öneriniz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Xiaomi telefonunuzda konuk modunu mu arıyorsunuz? İkinci boşlukla değiştirildiği için orada değil. İkisi arasındaki farkı okuyun.