TouchWiz Launcher ve Samsung Akıllı Telefonlarda Nasıl Devre Dışı Bırakılır

TouchWiz Launcher Samsung'un beyin olduğunu. Android işletim sistemine bir son vermek için Samsung tarafından geliştirilmiştir. Android'in son derece özelleştirilebilir olması sayesinde Samsung, kullanıcılarına işletim sistemini kişiselleştiren tek şirket değil. Şirketlere ürettikleri telefonlara kişisel bir dokunuş vermelerini sağlar. Bazılarımız bu arayüzlerden hoşlanırken, çoğu kullanıcı “vanilya Android” olarak adlandırılan şeyi kullanmayı tercih ediyor. Bu, kullanıcının Android sistemlerini TouchWiz Launcher gibi bir cilt yardımıyla değiştirilmesini istemiyor.

Burada, Samsung Akıllı Telefonlarda TouchWiz başlatıcısını nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz. TouchWiz'in kullanımını en aza indirmenizi sağlayacak temel yöntemlerle başlayacağız ve yavaş yavaş akıllı telefonlar hakkında bazı teknik bilgi gerektiren daha zor seçeneklere geçeceğiz.

 

TouchWiz nedir?

Samsung kullanıcıları, Samsung kullanıcı arayüzünü kişiselleştirmek için TouchWiz'i akıllı telefonlarında Android işletim sisteminin üstündeki müşteri arayüzü olarak kullanıyor. UI, Samsung kullanıcılarına en iyi müşteri deneyimini sağlamak için güncellenmeye devam ediyor. Arayüzden tamamen kurtulmak için, kullanıcılar telefonlarını rootlamak ve özel bir ROM'u flaş etmek zorundalar. Bu, Android cihazını kendi tercihlerine göre özelleştirebilmelerini sağlar.

Samsung Galaxy S5'iniz TouchWiz ile ilgili sorun yaşıyorsa, düzeltmeleri buradan okuyun.

Burada öğrenin: Samsung Galaxy S5'te 'ne yazık ki TouchWiz durdu' hatasını düzeltmek için

Samsung Smartphone'da TouchWiz'i devre dışı bırakma yöntemleri

 

Yöntem 1:

Telefonun sıfırlanması ve rahatsız edilen özelliklerin devre dışı bırakılması ilk yöntemdir. Bu yöntem, TouchWiz'i en basit biçimine getirmenize izin verir, böylece telefonunuzun kullanımıyla çok fazla etkileşime girmez. Bu yazılımı indirmenin en temel yöntemidir.

Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefondaki her veriyi silecektir, bu nedenle tüm önemli dosyaların ve belgelerin yedeklerini önceden almayı unutmayın.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Yedekleme ve sıfırlamaya bakın ve üzerine dokunun.
 • Bir sonraki ekranda, Kişisel veriler altında, Fabrika verilerine sıfırlama özelliğini bulacaksınız, üzerine dokunun.
 • İşleminizi onaylamak için 'Her şeyi sil' seçeneğine dokunun.

Artık telefon yeniden başlatılacak, ancak Samsung'un güncellemelerini kabul etmeyecek ve Samsung hesabına kaydolmayacaksınız. Bu, TouchWiz Launcher'ın rahatsız edici davranışından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Görüntü kaynağı – draalin.com

 

Samsung'un S Planner uygulaması, kullanıcıları sürekli olarak rahatsız etmeyi sürdürüyor. Bu yüzden önce Ana ekrandan simgeyi çöpe atın ve ardından Ayarlar> Uygulama> Uygulama yöneticisi> S Planlayıcı> Zorla Durdur'a gidip devre dışı bırakın. Ardından, verileri ve önbelleği devre dışı bırakın ve temizleyin.

Kullanmadığınız diğer Samsung uygulamalarını benzer şekilde devre dışı bırakabilirsiniz, ancak bu durum biraz rahatsız edici olabilir.

Bu kadar.

 

Yöntem 2:

İkinci yöntem, kullanıcıların Samsung'un TouchWiz Launcher'ından kurtulmak için bir üçüncü taraf başlatıcısı yükleyebildiği en kolay yoldur. Action Launcher, Nova Launcher, Apex Launcher, Aviate, vb. Gibi birçok seçenek mevcuttur. Ancak Google'ın yeni başlatıcısı, tamamen ücretsizdir ve android cihazınızla uğraşmayacak şekilde en iyisidir. Bu başlatıcısı Android jöle fasulye veya sonraki sürümde çalışan her android cihaz ile iyi gider. Yapmanız gereken sadece Google oyun mağazasına gidip oradan istediğiniz başlatıcıyı indirmektir.

phandroid.com

Başlatıcı yüklü olduğunda, ev düğmesine basın ve ev düğmesi için varsayılan seçeneği seçmenizi isteyen bir açılır pencere alırsınız. Başlatıcı simgesinin açılır pencerede göründüğünü fark edeceksiniz, bu yüzden varsayılan olarak bunu seçin ve 'Her zaman' üzerine dokunun, böylece aynı pencereyi tekrar tekrar açmayın. Yeni başlatıcıyı seçtiğinizde, Google Yeni Başlatıcı gibi, ekranınızın da Android'deki gibi daha temiz bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

Yöntem 3:

Materyal Tasarımı Tema yükleme TouchWiz başlatıcısı çok düşkün insanlar için başka etkili bir çözümdür. Temalar Samsung'un son modelleri için kullanılabilir. Bunun nedeni, Tema Mağazasının yalnızca son telefonlarda mevcut olmasıdır. Eski modellerde bu seçeneğe sahip değilsiniz, böylece eski modellerde TouchWiz'den kurtulmak için diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Temaları bulun ve üzerine dokunun

  www.howtogeek.com

 • Ekranda birkaç tema olacak. Aşağı kaydırın ve mağazadaki yeni temaları keşfetme seçeneğini bulacaksınız. Tema Mağazasına dokunun.
 • Modern ve Basit öğelerini bulana kadar aşağı kaydırın ve ardından hemen yanındaki “Daha Fazla” seçeneğine dokunun.

Bu, Modern ve Basit altındaki tüm temaları ortaya çıkaracaktır. Samer Zayer tarafından geliştirilen Materyal Tema'yı arıyorsunuz. Bu tema hisse senedi Android görünümü için çok basit ve kullanıcıların TouchWiz olmadan gerçek Android sürümü keyfini çıkarmanızı sağlar.

Bu temayı indirin ve indirme işlemi tamamlandığında Uygula'ya basın. Bu, telefonunuzun can sıkıcı TouchWiz kapanımlarını ortadan kaldıran yeni bir görünüm elde etmesine yardımcı olacaktır. Daha da iyi bir Android deneyimi elde etmek için Samsung bloatware'i devre dışı bırakarak bu çözümü eşleştirebilirsiniz.

Yöntem 4:

TouchWiz Launcher'ı devre dışı bırakmak için başka bir yöntem, cihazı köklendirmek ve yeni bir ROM yüklemek. Köklendirme, mevcut çeşitli seçeneklerden bir araç indirmeniz gerektiğinde gerçekten basittir.

 • SuperOneClick, önce PC'ye indirip yükleyebileceğiniz kullanışlı bir araçtır.
 • Ardından, geliştirici seçeneğine giderek telefondaki 'USB Hata Ayıklama' seçeneğini kullanın.
 • Samsung telefonu bir USB kablosu kullanarak PC'ye bağlayın.
 • Ardından, 'Root' düğmesine basarak köklenme yazılımını çalıştırın. Köklenecek cihazı seçmeniz istenecektir. Sadece cihazı seçin ve devam etmek için devam edin.
 • İşlem tamamlandığında, bilgisayarda bir bildirim olacaktır.

Görüntü kaynağı – dottech.org

 

 

Ardından, yeni bir ROM, Google-esque ROM yüklü olması gereken ikinci adım gelir. Bu, TWRP dosyasını ilk önce bilgisayarınıza indirmeniz ve ardından Google play edition .Zip dosyasını telefona indirmeniz gereken iki aşamalı bir süreçtir.

 • Güç, ev ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun ve ardından uyarı ekranını görmek için Sesi Yükselt düğmesine basın.
 • Ardından, telefonu bir USB kablosu kullanarak PC'ye bağlayın.
 • Cihazı köklemek için kullandığınız yazılımı açın. Oradan özel TWRP dosyasına göz atın ve telefona yükleyin.
 • Şimdi telefonumda Telefonumdan 'Klasör' adlı bir klasör oluşturun, sonra Klasörüm'e gidin ve telefonun simgesini tıklayın.
 • İndirilen 4.3 Google Play Edition .zip dosyası, oluşturulan 'ROM' klasörüne sürüklenmeli ve bırakılmalıdır.
 • Telefonu şimdi PC'nizden ayırın ve kapattıktan sonra kurtarma modunda önyükleyin.
 • Son olarak,> ROM klasörünü yükleyip Google Play Edition .zip dosyasına tıklayarak Google Play Edition'ı telefona yükleyin.

 

Ayrıca şunları da okuyabilirsiniz: Android Uygulamaları Nasıl Yüklemez?