Towelroot ile Nexus 5 Nasıl Köklenir

Şimdi Nexus 5'inizi köklendirmek hiç olmadığı kadar kolay bir iş. Önceki köklendirme yöntemi, telefonunuzu PC'nize bağlamanız ve bazı komutları kullanmanız gerekti, ancak şimdi telefonunuzdaki bir uygulamayı indirmek kadar kolay.

Bunun için, iOS’un hapse attığı ünlü bir hacker olan George Hotz’a şükran duymalıyız. Towelroot ile köklenme işini kolaylaştırdı. Artık herhangi bir PC, ADB komutu veya özel köklendirme programına ihtiyacınız yoktur, yapmanız gereken tek şey adım adım kılavuz ve Root Nexus 5 ile iki dakika içinde Towelroot ile takip etmenizdir.

Root Nexus 5 Towelroot ile birlikte

Ayrıca bkz. Nexus 6'yı şarj etme veya yavaş şarj etme sorunu nasıl çözülür?

Towelroot ile Kök Nexus 5 Adımları

1. Adım: Bilinmeyen kaynakları etkinleştirin

Play Store'da Towelroot uygulamasını bulamayacağınız için, telefonunuzda yan yüklemenin etkinleştirilmiş olması gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar> Güvenlik> Bilinmeyen Kaynaklar> Tamam'ın yanındaki onay kutusunu işaretleyin.

Adım 2: Towelroot'u indirin

Towelroot uygulaması, towelroot.com adresinde mevcuttur. Dolayısıyla, Nexus 5'inizde bir web tarayıcısını açın ve başlamak için bu web sitesine gidin. Web sitesinde, bir Lambda sembolü göreceksiniz, indirme işlemine başlamak için buna dokunun. Herhangi bir uyarı mesajı çıkarsa Tamam'a basın. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra yükleme işlemini başlatmak için bildirime dokunun. Bir sonraki ekranda Yükle'ye basın ve yükleme bittiğinde Aç'a basın.

3. Adım: Nexus 5'inizi kök

Towelroot uygulamasında tek bir düğme var, bunu ra1n yapın. Sadece düğmeye dokunun ve sihir başlayacaktır. Düğmeye dokunduktan sonra, uygulama gerekli kök dosyaları kopyalamak için en fazla 10-15 saniye sürecek ve telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Yedeklendiğinizde telefon yeniden başlatılacaktır. Telefonun köklenmesi bir dakikadan az sürecektir.

4. Adım: Kök doğrulayın

Telefonunuz, Towelroot uygulamasıyla otomatik yeniden başlatmanın ardından geri döndüğünde, Play Store'da bulunan Root Checker'ı alarak köprünün mükemmel şekilde yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, Kök Denetleyicisi'ni açın ve sonuçları gözlemlemek için Kök Doğrulama'ya dokunun.

Ancak sorun, Root Checker kök izinleri istemez, çünkü Towelroot bir kök yönetim uygulaması yüklemez, bu nedenle bazı malware uygulamaları, root izinleri alırsa Nexus 5 iç bileşenlerine zarar verebileceğinden bazı güvenlik riskleri olabilir. Ancak bu açığı durdurmak için bazı yollar endişelenecek bir şey yok.

Adım 5: Kök yönetimi uygulaması yükleme

Günümüzün önde gelen kök yönetim uygulamalarından biri Chainfire'ın SuperSU. Neredeyse tüm kök uygulamalar ve android son sürümleri ile uyumludur. Bu nedenle, mal ware uygulamaları hakkında SuperSU ile verilerinize erişmek için akıllıca izin alma konusunda endişelenmenize gerek yok. Uygulama Play Store'da kullanılabilir, Nexus cihazınıza indirip yükleyin.

6. Adım: SuperSU ikili dosyalarını güncelleyin

SuperSU'yu ilk kez başlattığınızda, SuperSU ikili dosyalarını güncellemenizi isteyecektir. Devam'a dokunun, ardından yükleme yöntemi olarak Normal'i seçin.

İşlem tamamlandıktan sonra, kurulumun başarılı olduğunu bildiren bir mesaj görüntülenir. Telefonunuzu yeniden başlatın ve artık mal ware uygulamalarını uzak tutacak mükemmel bir kök yönetimi uygulamasına sahip.

Yüklemiş olduğunuz ve geliştiricisini tanıdığınız bir kök uygulamasıyla, ilk çalıştırmada Hibe, ancak çok fazla bilmediğiniz bir kök uygulaması için Deny'ye basın. Ardından telefonunuzun bileşenlerine veya bölümlerine erişemez.

Bunlar Root Nexus 5'in Towelroot ile yapılması gereken basit adımlar.