Twitter düzeltmek nasıl Galaxy S10 çökmesini tutar | Twitter ile ilgili sorunları giderme hatası durdurdu

Twitter uygulamasıyla ilgili sorunlarla karşılaşan bazı Galaxy S10 kullanıcıları hakkında bazı raporlarımız var. Eğer Twitter’ın talihsiz kullanıcılarından biriyseniz, sorun çözülmeye devam ediyor, düzeltmek için yapmanız gerekenleri öğrenin. Bu sorunun nerede olduğunu bulmak için yapmanız gereken çözümlerin bir listesidir. Twitter nadiren azalır, ancak sürekli küçük hatalardan etkilenir. Çoğu zaman bu hatalar kolayca giderilir ya da kendi başlarına gider. Sorunu çözmek için neler yapabileceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için mümkün olduğunca ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Twitter düzeltmek nasıl Galaxy S10 çökmesini tutar | Twitter ile ilgili sorunları giderme hatası durdurdu

Twitter Galaxy S10’unuzda çökmeye devam ediyorsa ve sorununuzu nasıl başlatacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki önerilerimizi izleyin.

Twitter # 1’i kilitlemeye devam ediyor: Zorla Twitter’dan ayrıldı

Bir sistem uzun süre çalışmaya devam ederse, bazı hatalar gelişebilir. Uygulamayı bırakmaya zorlamaya çalışın ve bunun yardımcı olup olmayacağını görün. Bunu yapmanın iki yolu var.

Yöntem 1: Son Uygulamalar tuşunu kullanarak bir uygulamayı kapatın

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı gösterildiğinde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysanız, burada olmalı. Sonra kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatın

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu da uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini silmek gibi başka bir sorun gidermeyi planlıyorsanız bu yöntemi kullanmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps’a dokunun.Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme öğesine dokunun.

Twitter # 2 çökmesini önlüyor: Twitter güncellemesini yükle

Bilinen hatalar genellikle birçok kullanıcı tarafından kısa bir süre içinde bildirilir ve bu da uygulama geliştiricisinin bir düzeltme aramasını isteyebilir. Sorununuzun nedeni bilinen bir hatadan kaynaklanıyorsa, bunun yardımcı olup olmadığını görmek için uygulamayı şu anda güncellediğinizden emin olun. Birçok insan bunu bilmez, ancak güncellemeler yayıncıların ve geliştiricilerin uygulamalarındaki sorunları gidermek için kullandıkları ana yöntemdir. Twitter’ınızı şu anda güncel tutmak, en yeni sürümünü kullanmaya devam etmeniz durumunda size yardımcı olabilir.

Uygulama güncellemelerini kontrol etmek için:

  Play Store uygulamasını açın. Daha fazla ayar simgesine dokunun (sol üstte) .Uygularım ve oyunlar seçeneğine dokunun.

Twitter # 3 ile ilgili çökmeye devam ediyor: Güncellemeyi kaldır

Güncellemelerin ters etkisi bazen düzeltmek yerine sorunlara neden olabilir. Uygulamadaki veya Android’deki yeni kod değişiklikleri bazen öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir. Yaptığınız son şey Twitter için bir güncelleme yüklemekse, yardımcı olup olmadığını görmek için o güncellemeyi silmeyi düşünün.

Bir uygulama güncellemesini kaldırmak için:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları.Tap Depolama.Tap sağ üstteki Diğer ayarlar simgesine dokunun. Güncellemeleri kaldırın.

Güncelleştirmeleri kaldırmak için Depolama altında bir seçenek yoksa, sadece bu öneriyi atlayın.

Twitter # 4 ile kilitlemeye devam ediyor:

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulandı.

Twitter # 5’i düzeltir: Twitter’ın önbelleğini temizle

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamayı gidermenin doğrudan yollarından biridir. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrana gidin. Apps simgesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açın. Apps’ı seçin. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi). ve uygun uygulamaya dokunun.Tap Depolama.Tap Önbelleğini Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Twitter # 6 ile çarpmaya devam ediyor: Uygulamayı sıfırla

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemektir. Önceki prosedürden farklı olarak, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için, bunu yapmak ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun.

  Ana ekrana gidin. Apps simgesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açın. Apps’ı seçin. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi). ve uygun uygulamaya dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Twitter # 7 çökmesini önlüyor: Twitter’ı Yeniden Yükle

Sorunlu bir uygulamayı silmek ve yeniden yüklemek, bazen sorunları çözmenin etkili bir yolu olabilir. Henüz denemediyseniz, Twitter uygulamasını silip yeniden yüklediğinizden emin olun. Mümkünse, Twitter’ı güncellememeye çalışın ve ne olacağını görün.

Bir güncelleme yükledikten sonra Twitter çökmeye devam ediyorsa, güncellemesini de silmek iyi bir fikirdir. İşte nasıl:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını Açın. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Tümünü Seç seçeneğinin (sol üstte) olduğundan emin olun. Gerekirse, Açılır simgeye (sol üst) dokunun, ardından All.Locate öğesini seçin ve ardından uygun uygulamayı seçin. Sistem uygulamaları görünmüyorsa, Menü simgesine (sağ üst) dokunun, ardından Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Bir uygulamayı silmek için Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Tamam’a dokunun. Uygulama güncellemelerini kaldırmak için (Bu seçenek yalnızca bir güncelleme yapıldığında kullanılabilir yüklü.) Güncellemeleri Kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Twitter # 8’i kilitlemeye devam ediyor: Ağ ayarlarını sıfırla

Telefonunuzun ağ yapılandırmasındaki bir hata da soruna neden olabilir. Ağ ayarlarını en iyi durumda tutmak için sıfırlama ağ ayarlarını sorun giderme listenize eklediğinizden emin olun. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Twitter # 9 çökmesini önlüyor: Kötü uygulamaları kontrol et

Twitter uygulamanız önceden yüklenmiş olarak gelirse, bu, İşletim Sistemi ile gelen uygulamalardan biri olduğu anlamına gelirse, onu etkileyen herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. Diğer uygulamalar bazen Android ve diğer uygulamalarla etkileşime girebilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatın. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Twitter # 10’u düzelterek duruyor: Uygulama tercihlerini sıfırla

Hataya neden olarak yanlışlıkla devre dışı bırakılmış bir varsayılan uygulama olması durumunda, uygulama tercihlerini sıfırladığınızdan emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç nokta simgesi). Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu başlatın ve sorunu kontrol edin.

Twitter # 11’i çökertmeye devam ediyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Twitter hala bu noktada çökmeye devam ederse, telefonun fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin silinmesinin size yardımcı olup olmayacağını görmeye çalışmalısınız. S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Twitter # 12 çökertmeye devam ediyor: Hata raporu gönder

Twitter’a bildirdiğiniz sorunu bildirmek, bir sorunu çözmenin daha faydalı ve daha az tatmin edici yollarından biridir. Sorun için acil bir çözüm bulunmadığının garantisi yok, ancak Twitter’ın ürünlerinin bir sorun yaşadığını söylemesine yardımcı olması gerekiyor. Yönetebiliyorsanız, Yardım Merkezi altındaki Twitter ayarları menüsüne girmeyi deneyin ve mesaj göndermek için Bize Ulaşın bağlantısını kullanın. Denediğiniz tüm sorun giderme adımlarından bahsettiğinizden emin olun.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.