Twitter, Galaxy A10’da açılır açılmaz kapanırsa ne yapmalı?

Twitter gibi popüler bir uygulama açılır açılmaz kapanır, her zaman uygulama ile ilgili bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Ancak, sorunun bellenimde olması ve uygulama çökmelerinin sonuçlarından veya etkilerinden sadece biri olması da mümkündür. Ama sorun şu ki, çökmeye devam eden bir üçüncü taraf uygulamasıysa, sorun oldukça küçük olabilir ve hemen düzeltebilirsiniz.

Böylece, bu yazıda, Samsung Galaxy A10’unuzu Twitter ile açtığınızda derhal kapanacak olan sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Bu konuya karşı en etkili çözümleri sizinle paylaşacağım. Dolayısıyla, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda Twitter ile sorun yaşıyorsanız, yararlı bulabileceğiniz için bu geçmişi okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu yönündedir. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Twitter açıldığında hemen kapanırsa yapmanız gerekenler

Çoğu zaman, bu uygulama ile sadece küçük bir sorundur ve bunun için bazı karmaşık sorun giderme prosedürleri yapmanız gerekmeyebilir. İşte çökmeye devam eden Twitter’ı düzeltmek için önerdiğim şeyler…

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Bu sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey Zorla yeniden başlatmadır. Telefonunuzun belleğini yenilemeniz ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yüklemeniz yeterlidir. Bu prosedür temel olarak simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir ve özellikle uygulama ile ilgili olan küçük sorunları giderir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra sorunun çözülüp çözülmediğini görmeyi deneyin. Twitter bunu yaptıktan sonra bile hemen kapanırsa, bir sonraki çözümü deneyin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A10’da kilitlenen popüler sosyal medya uygulamaları nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Twitter uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Şimdi bu prosedür uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına sıfırlayacaktır. Bu yalnızca uygulamayla ilgili bir sorunsa, uygulamanın önbelleğini ve veri dosyalarını sileceği ve yeni bir setle değiştireceği için bu prosedür düzeltmek için yeterli olabilir. İşte böyle yapılır:

    Twitter simgesinin bulunduğu ekrana gidin. Seçenekler görünene kadar Twitter simgesine uzun dokunun. Uygulama bilgisi’ne dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Şimdi, Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun.

Uygulama sıfırlama işlemi tamamlandığında, sorunun devam edip etmediğini görmeye çalışın. Yine de, Twitter açılır açılmaz kapanırsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Twitter’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

Çoğu zaman, bu sorun zorla yeniden başlatma veya uygulamayı sıfırlayarak düzeltilebilir. Ancak, sorun devam ederse bu yordamı uygulamanız gerekir. Ürün yazılımı ve diğer uygulamalarla olan tüm ilişkilerini kaldırmak için uygulamayı kaldırmanız gerekir. Ve en son sürümü kullandığınızdan emin olmak için yeniden yüklemeniz gerekir. Bunları şu şekilde yapabilirsiniz:

    Twitter simgesinin bulunduğu ekrana gidin. Seçenekler görünene kadar Twitter simgesine uzun dokunun. Kaldır’a ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Ana ekrana dönün ve Play Store’u başlatın. Twitter’ı arayın ve kuruluma başlamak için Yükle’ye dokunun. Yükleme tamamlandığında, uygulamayı başlatmak için Aç’a dokunun.

Twitter bu işlemi yaptıktan sonra bile hemen kapanır, ardından sıfırlama gerekir. Ancak geçmişte üçüncü taraf başvuruları ile ilgili olarak karşılaştığımız benzer vakaların çoğu ya ikinci ya da bu prosedürle düzeltildi.

Dördüncü çözüm: Master Telefonunuzu sıfırlayın

Önceki tüm prosedürleri yaptıktan ve Twitter başlatıldıktan sonra hala kapanır, yapmanız gereken bir sonraki şey sıfırlamadır. Bu kesinlikle herhangi bir bellenim ve uygulama sorununu çözecektir, ancak bazı önemli dosya ve verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, sıfırlamadan önce önemli dosyalarınızın bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, kilitlenmemeniz için sıfırlamadan önce Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmayı unutmayın. Hazır olduğunuzda, Galaxy A10’unuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A10 logosu gösterildiğinde, tuşları bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu basit sorun giderme kılavuzu, Galaxy A10’unuzu kendi başınıza kapanmaya devam eden Twitter uygulamasıyla düzeltmenize yardımcı olmuştur. Galaxy A10’unuzdaki diğer sosyal medya uygulamalarıyla ilgili sorun yaşıyorsanız, bu yayını okuyun.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.