Twitter Samsung Galaxy A30’da durmaya devam ediyor. İşte düzeltme.

Android için Twitter, kullanıcılar tarafından bildirilen sorunları gidermek için düzenli olarak güncellenmektedir. Söylemeye gerek yok, her zaman düzgün çalışmasını bekleyebilirsiniz, ancak Samsung Galaxy A30’un bazı sahipleri, uygulamayı her açtıklarında ortaya çıkan bildirilen ‘Twitter durmaya devam ediyor’ hatasını şikayet ediyor gibi görünüyor. Hatanın anlamı, uygulamanın bir nedenle çalışmayı durdurmasıdır.

Bu yazıda, ‘Twitter durmaya devam ediyor’ hatasını göstermeye devam eden Samsung Galaxy A30’unuzda sorun gidermede size rehberlik edeceğim. Tüm olasılıkları araştırmaya çalışacağız ve sonra bu hatanın nedenini ve düzeltmek için ne yapılması gerektiğini belirleyene kadar bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Böyle bir sorunu olan sahiplerden biriyseniz, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Şimdi, her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce soruna zaten çözümler sunduğumuz için sorun giderme sayfamıza düştüğünüzden emin olun. Oranlar, şu anda sahip olduğunuz soruna zaten bir çözüm sağlamış olabiliriz, bu yüzden o sayfada kendinize benzeyen sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Galaxy A30’da ‘Twitter durmaya devam ediyor’ hatasıyla sorun giderme

Twitter abonelik tabanlı bir uygulamadır ve yaygın bir sorun varsa, geliştirici veya arkasındaki şirket bunu çözecek kişi olmalıdır ve yapabileceğiniz tek şey beklemek. Ancak, yalnızca telefonunuzda sorun varsa, sorunu gidermeniz gerekir. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Önce telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu basit bir zorla yeniden başlatma ile giderilebilecek geçici bir sorun olabilir. Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A30 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra uygulamayı açın ve ‘Twitter durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görün. Varsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30 yavaş çalışmaya başladı. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Twitter’ın önbelleğini ve verilerini temizleyin

Uygulama ile ilgili küçük sorunlar için önbelleği ve verileri temizlemek bunları düzeltmek için yeterlidir. Yaptığı şey, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına sıfırlamaktır. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız dosyalarınızın ve oynatma listelerinizin hiçbiri silinmez. Ancak, sorun çözüldükten sonra hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekecektir. Şimdi, işte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Twitter’ı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bundan sonra ‘Twitter durmaya devam ediyor’ hatası görünmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Twitter’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

İncelememiz gereken bir diğer olasılık da sorunun bir uyumluluk sorunundan kaynaklanıyor olabileceğidir. Güncellemeler düzenli olarak reddedilirken ve telefonunuz bunları otomatik olarak indirecek şekilde ayarlanmış olsa da, bellenim ve diğer uygulamalarla olan tüm ilişkilerini kaldırmak için Twitter’ı telefonunuzdan kaldırmak daha iyidir. Bundan sonra, en son sürümü kullandığınızdan emin olmak için uygulamayı yeniden yüklemeyi deneyin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Twitter’ı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın. Ana ekrandan uygulama çekmecesini yukarı çekin. Google Play Store’u bulup dokunun. Arama alanına, ‘twitter’ yazın ve aramaya basın. Twitter’a ve ardından Yükle’ye dokunun. Kurulum tamamlandıktan sonra Aç öğesine dokunun.

Bundan sonra bile ‘Twitter durmaya devam ediyor’ mesajı açılırsa, ürün yazılımı sorunlarını giderme zamanı gelmiştir. Uygulama kilitlenmeleri yalnızca bir ürün yazılımı sorununun sonucu olabilir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30’u “Mesajlar durmaya devam ediyor” hatası ile nasıl düzeltilir?

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Ana sıfırlama, bu sorun da dahil olmak üzere uygulama ile ilgili tüm sorunları çözebilir. Bununla birlikte, telefonunuzu gerçekten sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğinden bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A30 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım telefonunuzu ‘Twitter durmaya devam eder’ hatasıyla düzeltmenize yardımcı olabildik. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.