USB hata ayıklaması nedir ve nasıl etkinleştiririm?

Android’in USB hata ayıklama özelliği korkutucu gelebilir ama göründüğü kadar karmaşık değil. USB hata ayıklama, Android akıllı telefonun bir bilgisayara veya bilgisayardan bilgi aktarmasına izin vermenin basit bir yoludur. Cihazınızı rootlamanıza, ADB komutları vermenize, tuğlalı bir telefonu düzeltmenize ve daha pek çok şeye izin vermenize izin verdiğinden Android hakkındaki en havalı şeylerden biridir. Bu yazıda tam olarak ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını açıklayacağız.

    WikiPIT: Android hakkında bilmek istediğiniz her şey Android için en iyi özel ROM’lar

USB hata ayıklaması nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, USB hata ayıklama USB üzerinden hata bulma eylemi ile ilgilidir. Geleneksel olarak, Android uygulama geliştiricileri bu işlemi, bilgisayardaki Android Studio geliştirme kitini kullanarak yazılımı test etmek ve sorunları bulmak için kullanır. Günümüzde, özel kurtarma yükleme, bir cihazı köklendirme, yeni bir ROM yükleme ve daha fazlası gibi görevlerde yardımcı olmak için hem geliştiriciler hem de Android kullanıcıları tarafından kullanılmaktadır.

    Akıllı telefonunuzu köklemeli misiniz?

AndroidPIT smartphone usb pc in March

USB hata ayıklamasını nasıl etkinleştiririm?

USB hata ayıklamasını etkinleştirmek için önce Android’de ‘Geliştirici seçenekleri’ menüsünü etkinleştirmelisiniz (henüz yapmadıysanız). İşte tüm adımlar:

    Cihazınızın Ayarlar menüsünü açın Aşağı doğru Telefon hakkında aşağıya doğru kaydırın “Geliştirici seçenekleri etkinleştirildi” yazan bir mesaj görene kadar Yaklaşık 7 kez Oluştur üzerine dokunun Geri düğmesine dokunun ve ayarlar sayfasının altında Geliştirici seçenekleri menüsünün görüntülendiğini göreceksiniz. üzerinde ve USB hata ayıklama görene kadar aşağı kaydırın; etkinleştirmek için OK tuşuna basın

nexus 6 activate android debugging

Android 2.3 veya daha önceki bir sürümü çalıştıran bir cihazınız varsa, izleyeceğiniz adımlar:

    Ayarları Açma Uygulamalar üzerine dokunun (bazen Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi de denir) Geliştirici seçeneklerini bulana kadar aşağı kaydırın Buna dokunun ve USB hata ayıklamayı etkinleştirin

Artık hepiniz hazırsınız, USB hata ayıklama etkinleştirildi. Artık Android cihazınıza özel ROM’lar yükleyebilecek, hatta ekranı kırdıysanız akıllı telefonunuzu uzaktan bile kullanabileceksiniz.

USB hata ayıklama hakkında başka sorunuz var mı? Yorumlarda bize bildirin.