Uygulamalar kilitleniyorsa Galaxy Note5'inizi nasıl giderebilirsiniz [sorun giderme kılavuzu]

Pek çok # GalaxyNote5 sahiplerinin karşılaştığı bir diğer yaygın sorun, hiç bir sebepten ötürü çökmekte olan uygulamalar hakkındadır. Bu sorunu yaşayan şanssız kullanıcılardan iseniz, bu sorun giderme yardımcı olabilir.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Göndermeden sonra Galaxy Note5 telefon numarası iki ağda varsa ne yapılmalı?
 • Sorun # 2: Galaxy Note5 SMS göndermeyecek: Mesaj merkezi numarasını nasıl değiştireceğiniz
 • Sorun # 3: Uygulamalar kilitleniyorsa Galaxy Note5'iniz nasıl düzeltilir?
  • Galaxy Note5'inizde uygulamanın kilitlenmeye devam etmesi durumunda ne yapmalısınız?
   • 1. Çözüm: Pili ve Android'i yeniden kalibre edin
   • 2. Çözüm: Kötü üçüncü taraf uygulamaları kontrol edin
   • Çözüm 3: Fabrika ayarlarına sıfırlama
   • Çözüm # 4: Telefona gönder
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Göndermeden sonra Galaxy Note5 telefon numarası iki ağda varsa ne yapılmalı?

  Bu destansı olay için kendinizi uyarın. Önce Total Wireless ile bir telefon ve belirli bir servis planı satın aldım. Ben 2 ay vardı ve sonra yükseltmeye gittim, bu yüzden kendi telefonumu Straight Talk'a getirme seçeneğini seçtim ve onunla Sim setini aldım. Tüm istediğim, Total Wireless’ın Straight Talk’a bir kardeş şirketi olmasına rağmen, sadece Kablosuz Konuşmam’ın Cep Telefonu’ndan Straight Talk’a geçmesiydi. Öyleyse neden bugün 10'un bugün gerçekleştiğini ve numaranın başarılı bir şekilde taşındığını, ancak iki farklı telefon için iki farklı telefon için aynı telefon numarasına sahip olduğumu söyleyin. Telefon, hangi numaraları kabul edeceğini ve bir telefondan diğerine ne tür numaralar alabileceğimi seçiyor. Kendimi bir telefondan diğerine bile arayabilirim, bu nasıl mümkün olur. Sayısız sayısız saygısız müşteri hizmetleri temsilcisiyle konuştum, hatta yöneticiler saatte bir buçuk saat boyunca telefondaydılar ve takıldılar. Saygısızca bir tiksinti irritated ne yapacağını bilemez Tüketici.

  Çözüm: Toplam Kablosuz ve Düz Konuşma, bir anlamda kardeş şirketler olarak düşünülebilir, ancak bunların her birinin sistemleri birbirinden ayrıdır. Total Wireless'ın kendi ağ altyapısı, desteği ve diğer her şey vardır. Aynı şey Düz Konuşma için de geçerlidir. Eğer Straight Talk'a, Total Wireless numaranızı, önce Total Wireless ile devre dışı bırakmadan ağına bağlamak için basit bir şekilde sorduysanız, durumunuz şu an için budur. Başka bir deyişle, Straight Talk'a belirli bir numarayı kullanmak istediğinizi söylemek, bu sayıyı Total Wireless 'sisteminden otomatik olarak devre dışı bırakmaz. Toplam Kablosuz hesabınız veya numaranız hala aktif olmalı ve Total Wireless'ın devre dışı bırakılması için bir neden olmadığından etkin durumda kalır. Yapmanız gereken şey basit: Toplam Kablosuz ile konuşun ve hesabınızı devre dışı bırakmalarına izin verin. Hemen veya birkaç gün yürürlüğe girebilir, bu yüzden onlara bilgi verdiğinizden emin olun, böylece bileceksiniz.

  Sorun # 2: Galaxy Note5 SMS göndermeyecek: Mesaj merkezi numarasını nasıl değiştireceğiniz

  Verizon'dan Tüketici Hücresine geçtim ve metin mesajları gönderip alabiliyorum. Mayıs gönderilerinizde, kişiye muhtemelen mesaj merkezi numarası ve “çeviriciye git ve * # * # 4636 # * # * girmesini söyledin. Her şey yolunda giderse, telefonunuzda gizli bir menü ayarına getirilmelisiniz. ”Tümü _not_ iyi gitti; Servis mesajında ​​olmayan bir numara alıyorum. Denemek için başka bir yol var mı?

  Çözüm: Gizli servis menüsüne erişim orijinal olarak Samsung tarafından sadece kalifiye teknisyenler tarafından tasarlanmıştır. Ortalama kullanıcıların sistemi karıştırmasından kaçınmak için, taşıyıcılar, onları taşıyıcı markalı Samsung telefonlarındaki servis menüsüne erişmelerini engelleyebilir. Telefonunuzun numara çeviricide * # * # 4636 # * # * yazmanız hiçbir şey vermezse, operatörünüz bu hizmet menüsü erişimini devre dışı bırakmış olmalıdır. Mesaj Merkezi Numarasını (MCN) değiştirmek için şu adımları deneyin:

  1. Samsung Mesajları uygulamasını açın.
  2. Sağ üstteki Diğer ayarlar'a (üç nokta simgesi) dokunun.
  3. Ayarları şeç.
  4. Diğer ayarlar'a dokunun.
  5. Metin mesajları öğesine dokunun.
  6. Düzenlemek için Mesaj merkezi'ni seçin.
  7. Değişikliği onaylamak için Ayarla'ya dokunun.
  8. Telefonu yeniden başlat.

  Sorun # 3: Uygulamalar kilitleniyorsa Galaxy Note5'iniz nasıl düzeltilir?

  Cihazımdaki tüm uygulama biçimleri, belirli bir süre sonra kendilerini kapatıyor. Tüm sosyal medya uygulamalarım bildirimleri zorlamayı bırakıyor. Pil tasarrufu için bir uygulamayı kapatacak herhangi bir diğer özelliği de doze özelliğini kapattım. Ya da yüklü bir antivirüs veya koç temizleyici yok. Uygulamalar ekranı kapatırsam ve ekran açıkken bile kapanırsa, iki uygulama arasında geçiş yaparsam, bir önceki güç hemen ya da bir süre sonra kapanır.

  Çözüm: Not5'teki uygulamaların bunu yapmasının birkaç nedeni olabilir. Ortak nedenlerden bazıları şunlardır:

  • kötü üçüncü taraf uygulaması
  • bilinmeyen yazılım hatası
  • bozuk batarya
  • Donanım arızası

  Galaxy Note5'inizde uygulamanın kilitlenmeye devam etmesi durumunda ne yapmalısınız?

  Yukarıdaki olası nedenlere dayanarak, bu, konuyu sonuna kadar düzeltmek için yapabileceğiniz şeyler şunlardır:

  1. Çözüm: Pili ve Android'i yeniden kalibre edin

  İlk önce bataryayı ve işletim sistemini yeniden kalibre etmeyi denemenizi öneririz. Android bazen bir süre sonra gerçek pil düzeylerini izleyebilir, bu da erken yeniden başlatmalara neden olabilir. İşletim sisteminin doğru pil değerlerini algıladığından emin olmak için, yeniden kalibre etmek için şu adımları izleyin:

  1. Aküyü tamamen boşaltın . Bu, cihazınızı kendi kendine kapana ve pil seviyesi% 0 olana kadar kullanmanız anlamına gelir.
  2. Telefonu% 100'e ulaşıncaya kadar şarj edin . Cihazınız için orijinal şarj ekipmanlarını kullandığınızdan emin olun ve tamamen şarj edin. Cihazınızı en az iki saat daha fişten çekmeyin ve şarj ederken de kullanmayın.
  3. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin .
  4. Cihazı yeniden başlat .
  5. Telefonunuzu tekrar tamamen güç bitene kadar kullanın .
  6. 1-5 arası adımları tekrarlayın .

  2. Çözüm: Kötü üçüncü taraf uygulamaları kontrol edin

  Pil ve işletim sistemini yeniden kalibre ettikten sonra hiçbir şey işe yaramıyorsa, yapılacak sonraki sorun giderme, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının buna neden olma olasılığını kontrol etmektir. Bunu yapmak için, Not5'inizi güvenli modda yeniden başlatmanız gerekir. Teknisyenler tarafından Android ile karışan kötü bir üçüncü parti uygulaması olup olmadığını görmek için kullanılan bağımsız bir yazılım ortamıdır. Güvenli mod, yalnızca üçüncü taraf uygulamalarını engeller; bu nedenle, işletim sistemiyle (önceden yüklenmiş uygulamalar) birlikte gelen uygulamaların çalışması beklenir. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Cihazı kapat.
  2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
  8. Güvenli moddayken telefonu gözlemleyin ve uygulamaların çökmesine devam edip etmediğini kontrol edin.

  Önceden yüklenmiş uygulamalar çalışıyorsa, indirdiğiniz uygulamalardan birinin soruna neden olması mümkündür. Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. Not5'iniz hala sorunluysa, 1-4 arası adımları tekrarlayın.

  Çözüm 3: Fabrika ayarlarına sıfırlama

  Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı denediniz mi? Bu, özellikle tüm uygulamalarda sorun yaşadığınız için, bu durumda gerekli bir sorun giderme adımıdır. Olası bir Android sorununu düşünüyoruz. Bu nedenle, cihazın fabrika ayarlarına sıfırlanması yardımcı olabilir.

  Note5'inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  4. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.
  10. Telefonun herhangi bir uygulama eklemeden 24 saat çalışmasına izin verin.

  Çözüm # 4: Telefona gönder

  Yukarıdaki tüm adımları uyguladıktan sonra hiçbir şey işe yaramazsa, donanımda bir sorun olması gerekir. Pil sorunu veya anakart arızasından kaynaklanabilir. Sorununuzu çözmek için Samsung'un donanımı kontrol etmesine izin vermelisiniz.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.