Uygulamaları çökmeye veya kapanmaya devam eden Samsung Galaxy J3’ünüz nasıl düzeltilir

#Samsung Galaxy J3’e (# GalaxyJ3) sahip olan okuyucularımızdan çok sayıda uygulamayla ilgili sorun alıyoruz ve bu sorunların çoğu çarpışmalarla veya zorla kapanmalarla bağlantılı. Uygulama kilitlenme sorunlarının en yaygın şekli, özellikle düşen uygulamanın adını belirten bir hata mesajı ile karakterize edilir. Bununla birlikte, uygulamanın sadece bildirimler veya uyarı mesajları bırakmadan kapandığı durumlar da vardır.

Uygulamaya bağlı sorunların giderilmesi, ürün yazılımı sorunlarının giderilmesinden daha kolaydır, ancak bunları düzeltmek için daha büyük bir şansa sahip olmak için kontroller yapmanız gerekir. Bu yazıda, Galaxy J3 ile çöker uygulama sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Bu telefona sahipseniz ve şu anda ilgili bir sorunla karşı karşıyaysanız, size yardımcı olabileceği için bu yazıyı okumaya devam edin. Ancak, sorunun çözüleceğini gerçekten garanti edemediğimizi lütfen unutmayın, çünkü bazı konular bir teknisyenin müdahalesine ihtiyaç duyabilir.

Ancak, her şeyden önce, J3’ünüzle ilgili başka sorunlarınız varsa, bu telefonla ilgili sorunların çoğunu ele aldık, çünkü en sık karşılaşılan sorunlara yönelik sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri ve / veya sorun giderme kılavuzlarını kullanın. Sizin için çalışmazsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın. Bize sadece ihtiyacımız olan bilgileri verin, sıfırlamayı yapacağız.

Galaxy J3’ünüzün uygulama ile ilgili sorunları ile ilgili sorun giderme

Uygulamalar diğer uygulamaların çökmesine veya kapanmasına neden olabilir, ancak buradaki en zor kısım, özellikle uyarmadan kapandığında hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bilmektir. Bununla birlikte, sorun bir hata ile karakterize edilirse, hata mesajında açıkça belirtildiği gibi bir sorunu olan uygulamayı belirlemek daha kolaydır. Bununla birlikte, bir uygulama problemi bir uygulama problemidir, bu nedenle nereden başlayacağımıza daha fazla bakmamıza gerek yoktur. Söylendiği gibi, işte size bu olduğunda yapmanızı önerdiğim şey:

1. Adım: Telefonunuzu hemen güvenli modda açın

Bu sorunu çözmez ancak neyin neden olduğu konusunda size fikir verir. Tüm üçüncü taraf uygulamalar güvenli moddayken geçici olarak devre dışı bırakılır, böylece soruna üçüncü taraf veya önceden yüklenmiş bir uygulamanın neden olduğu derhal yalıtılabilir. Üçüncü taraflardan kaynaklanıyorsa, sorun tanıma modundayken sorun oluşmayabilir, bu nedenle sorun gidermeye bu konuda başlamanız zorunludur:

    Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve onaylamak için GÜÇ KAPALI’ya dokunun. Onaylamak için güç tuşunu ekranın arkasından cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Açma / kapatma tuşunu basılı tutun, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutmaya devam edin. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenir.

Telefonun bu modda düzgün çalıştığını farz edersek, yapmanız gereken tek şey soruna neden olan uygulamayı bulmaktır, bu nedenle bir hata ortaya çıktığında, böyle bir uygulamadan sonra kolayca gitmek mümkündür. Örneğin, telefon normal moddayken WhatsApp çökmeye devam ederse, önbelleğini ve verilerini silmeyi deneyin:

    Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar.Tap Uygulamaları.Tap Uygulama yöneticisi öğesine dokunun. WhatsApp.Tap Depolama.Tap.Tap verisine dokunun.

Önbelleği ve verileri temizledikten sonra, telefonunuzu normal şekilde açmayı deneyin ve söz konusu uygulamayı açın. Hala çöküyorsa, üçüncü taraf bir uygulamadan kaldırmanız ve Play Store’dan yeni bir kopya indirmeniz ve yüklemeniz yeterli olacaktır.

Adım 2: Sistem önbelleklerini silin, böylece yenileri oluşturulacak

Uygulama ve sistem önbellekleri bozulursa ve Android bunları kullanmaya devam ederse, bazı uygulamaların ve hizmetlerin çakışmalar nedeniyle çökmesini bekleyebilirsiniz. Bu nedenle, bu noktada yapılacak en iyi şey bu bozuk önbellekleri silmek ancak bireysel önbelleğe erişimimiz olmadığından, kaydedildikleri dizinin tamamını silmemiz gerekir. Bu yüzden telefonu Kurtarma Modunda başlatmak ve önbellek bölümünü oradan silmek gerekiyor.

Bu yordamı yaptığınızda yalnızca önbellek silinir ve dosya ve verilerinizden hiçbirine dokunulmaz. Güvenlidir, böylece önemli dosyalarınızı yedeklemeniz gerekmez. Eski önbellekler silindiğinde, yenileri derhal oluşturulacaktır. İşte böyle yapılır:

    Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve ardından onaylamak için GÜÇ KAPALI’ya dokunun. Ses Açma tuşunu ve Ana tuşa basın ve basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, sadece Güç tuşunu bırakın Android logosu görüntülenir, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için güç tuşu. ‘Evet’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonun bu kez başlatılması biraz daha uzun sürebilir, ancak bekleyin.

Adım 3: Telefonu, çalışan bir yapılandırmaya geri getirmek için ana sıfırlamayı daha iyi yapmalısınız.

Önbellek bölümünün silinmesi başarısız olursa, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Cihazın hafızasını tazeleyecek ve kusursuz çalıştığı duruma geri getirecektir. Ancak, işlem sırasında hepsi silineceği için dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeniz gerekir. Yedekleme tamamlandıktan sonra, şu adımları izleyin:

    Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve ardından onaylamak için GÜÇ KAPALI’ya dokunun. Sesi Aç düğmesini basılı tutun ve ardından Giriş tuşunu basılı tutun. Her ikisini de tutarken, Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda Android logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Android kurtarma ekranının görünmesi bir dakika sürebilir. Android kurtarma ekranında, seçenekleri vurgulamak için Ses Seviyesi tuşunu kullanın, bu durumda, ‘verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayın. Vurgulananı seçmek için Güç tuşuna basın seçeneği. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneği vurgulanana kadar Ses Seviyesi Aşağı tuşuna basın. Sıfırlama işlemini onaylamak için Güç tuşuna basın. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ seçeneğini seçmek için Güç tuşuna basın. Telefon normalden biraz daha uzun süre yeniden başlar ve sıfırlama işlemi tamamlanır.

Telefonunuzu sıfırdan baştan kurmak zorunda kalacaksınız, bu sefer yeni gibi ancak uygulama ile ilgili konular söz konusu olduğunda, bu nihai çözüm.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.