Uygulamaları Düzenlemek için Uygulama Çekmecesinde Klasörleri Olan 5 Ücretsiz Android Başlatıcı

Android başlatıcıları hakkında konuştuğumuzda, çoğunlukla ana ekran için sunulan simge boyutu, şekil, hareketler ve klasörler gibi özelliklere odaklanıyoruz. Ancak, başlatıcılar uygulama çekmecesini de destekler ve çoğumuz da özelleştirmeyi ve düzenlemeyi severiz. Uygulama çekmecesindeki uygulamaları düzenlemenin yollarından biri klasörleri kullanmaktır.

Folders In App Drawer Fi

Klasörlere uygulama eklemek, uygulamaları düzenlemeyi ve bulmayı kolaylaştırır. Aradığınız uygulamayı bulmak için tüm uygulamalar arasında gezinmek zorunda değilsiniz. Elbette, arama özelliğini de kullanabilirsiniz, ancak bazen kullanılmayan uygulamalar uygulama çekmecesindeki uygulama yığınında kaybolur. Klasörler kurtarmaya gelir.

Ne yazık ki, çok az sayıda başlatıcı uygulama çekmecesindeki klasörleri destekliyor. Ama endişelenme. Sizin için uygulama çekmecesinde klasörleri olan 5 başlatıcıyı seçtik. Hepsi bu özelliği ücretsiz olarak sunuyor.

1. Microsoft Başlatıcı

Uygulama çekmecesinde klasör oluşturmanıza izin veren süper havalı başlatıcılardan biri Microsoft Launcher. Klasörler, diğer uygulama simgelerinin üzerine ayrı ayrı yerleştirilir.

Folders In App Drawer 8

Microsoft Launcher’da klasör oluşturmak için uygulama çekmecesini açın. Ardından, bir klasöre eklemek istediğiniz uygulama simgesine uzun dokunun. Menüden Birden Çok Seç’e basın. Kullanılabilir değilse, üç nokta simgesine dokunun ve ardından Birden Çok Seç’i seçin. Tüm simgeler üzerinde bir onay işareti simgesi görünecektir. Bir klasöre eklemek istediğiniz uygulama simgelerine dokunun. Onay işareti simgesi mavi renge döner. Ardından, bir klasör oluşturmak için üstteki yeni klasör simgesine basın.

Folders In App Drawer 1Folders In App Drawer 2

Uygulama çekmecesindeki mevcut bir klasöre bir uygulama eklemek istiyorsanız, klasörü açın ve üç noktalı simgeye basın. Uygulama seç’i seçin.

İpucu:You can sort apps in the folder using the Sort option present under the three-dot icon.Folders In App Drawer 3Folders In App Drawer 4

Ardından uygulamaları seçin ve Uygula’ya basın.

Folders In App Drawer 5

Klasör oluşturmanın yanı sıra, uygulama çok sayıda özelleştirme özelliği sunar. Klasör ve simge şekillerini ve boyutunu değiştirebilir, uygulamaları gizleyebilir, Microsoft özet akışını görüntüleyebilir ve platformu özelleştirebilirsiniz. Uygulama birkaç hareketi destekler ve karanlık modun hayranıysanız, uygulama da bunu sunar. Bu uygulamada bildirim rozetleri etkinleştirebilirsiniz. Uygulama çekmecesi söz konusu olduğunda, ekran düzenini değiştirebilir, satır ve sütun boyutunu özelleştirebilir ve son uygulamaları görüntüleyebilirsiniz. Microsoft Launcher’ı nasıl özelleştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Folders In App Drawer 6Folders In App Drawer 7

2. Bahçe Sandalyesi Başlatıcı

Bu başlatıcı steroidler üzerinde bir Pixel başlatıcısı gibidir. Pixel Launcher’ın tüm özelliklerini bir dizi ek özellik ile elde edersiniz. Bunlardan biri uygulama çekmecesinde klasör oluşturma yeteneğidir. Varsayılan olarak devre dışı bırakılmış olan başlatıcı, klasörleri ve sekmeleri kullanarak uygulama çekmecesindeki uygulamaları düzenlemenin iki yolunu sunar.

Folders In App Drawer 17Folders In App Drawer 18

İlk olarak her ikisini de başlatıcı ayarlarında etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için başlatıcı ayarları> Uygulama çekmecesi> Kategori’ye gidin. Uygulamaları kategorilere ayır için geçişi etkinleştirin. Ardından kuruluş stilini seçin. Klasörler ve sekmeler oluşturmak ve özelleştirmek için Sınıflandırma ekranındaki Oluştur düğmesini kullanın.

Folders In App Drawer 19

Sekmeler durumunda, başlatıcı akıllı kategorizasyon sunar. Sekme kategorisini seçmeniz gerekir ve başlatıcı otomatik olarak kategoriye uygulamalar ekler. Manuel seçim ile de gidebilirsiniz.

Folders In App Drawer 20

Lawnchair Launcher, Nova Launcher için de iyi bir yedek gibi görünüyor. Ve tüm özellikler bu app ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu uygulamada simge boyutunu, şeklini, renklerini özelleştirebilir, bir yedek oluşturabilir ve kenetlemeyi değiştirebilirsiniz. Başlatıcı, çok az başlatıcıda kullanılabilen bir özellik olan Google özet akışını bile sunuyor.

Folders In App Drawer 21

3. Poco Başlatıcısı

Xiaomi’nin evinden Poco Launcher geliyor. Uygulama çekmecesinde klasörler oluşturmanıza izin vermese de, uygulamaları çeşitli akıllı sekmelerde (iletişim, eğlence, alışveriş vb.) Düzenlemenize izin verir. Yani, uygulamalar türlerine göre otomatik olarak gruplandırılacaktır.

Folders In App Drawer 9Folders In App Drawer 10

İsterseniz, sekmelere uygulama ekleyebilir ve sekmelerden uygulama kaldırabilirsiniz. Bunun için gruptaki bir alanı tutun. Uygulama simgelerini gösterecektir. Eklemek veya kaldırmak istediğiniz simgeleri seçin. Ardından üst taraftaki onay simgesine basın.

Folders In App Drawer 11Folders In App Drawer 12

Akıllı sekmeler varsayılan olarak etkindir. Sıralarını değiştirmek, daha fazla sekme eklemek veya uygulama kategorilerini silmek isterseniz, bunu ayarlardan yapabilirsiniz. Bunun için uygulama çekmecesini açın ve üç çubuk simgesine basın. Ardından Uygulama kategorilerini yönet’e gidin.

Folders In App Drawer 13Folders In App Drawer 14

Poco Launcher ayrıca uygulamaları renklerine göre düzenlemenizi sağlar. Uygulama çekmecesi ayarlarında ‘Simgeleri renge göre gruplandır’ seçeneğini etkinleştirin. Diğer başlatıcı özelliği, simge özelleştirme, temalar ve bildirim rozetleri (noktalar ve sayı) içerir. Nova Launcher’dan nasıl farklı olduğunu bilin.

Folders In App Drawer 15Folders In App Drawer 16

4. Eylem Başlatıcı

Yüklemeden pişman olmayacağınız bir başka şaşırtıcı başlatıcı, Action Launcher. Diğer uygulamaların aksine, uygulama çekmecesinden ve ayarlardan klasör oluşturmanıza olanak tanır. Doğrudan uygulama çekmecesinden klasör oluşturmak için uygulama çekmecesinin en altına gidin. Burada Yeni klasör seçeneğini bulacaksınız. Yeni klasörler oluşturmak için üzerine dokunun.

Folders In App Drawer 22Folders In App Drawer 23

Oluşturulduktan sonra klasörü açın ve içeriğini düzenlemek için üç noktalı simgeye dokunun. Hatta klasör rengini özelleştirebilir ve içindeki uygulamaları sıralayabilirsiniz.

Ayarlardan klasör eklemek için başlatıcı ayarları> Uygulama çekmeceleri> Klasörler’e gidin. Burada diğer klasör ayarlarını da özelleştirebilirsiniz.

Folders In App Drawer 24Folders In App Drawer 25

Pixel Launcher’ın yerini alacak şekilde tasarlanan Action Launcher, bu uygulamada her zamanki özelleştirme özelliklerini, hareketleri, hızlı çubuğu ve hızlı çekmeceyi bir araya getiriyor. Nova Launcher’a alternatif olarak da kullanabilirsiniz.

5. Armut Başlatıcısı

Uygulama çekmecesindeki klasörler de dahil olmak üzere çeşitli özelleştirmeleri paketleyen küçük boyutlu bir başlatıcıdır. Klasörler uygulama simgelerinden önce bulunur.

Folders In App Drawer 28

Klasör eklemek için başlatıcı ayarları> Uygulama Çekmecesi> Klasörler’e gidin. Bir klasör oluşturmak için üst taraftaki artı simgesine dokunun. Bir isim ver. Ardından klasör adına dokunun ve buna uygulamalar ekleyin. Değişiklikleri kaydetmek için Kaydet düğmesini kullanın.

Folders In App Drawer 26Folders In App Drawer 27

Ayrıca, başlatıcısının tüm yönlerini özelleştirebilirsiniz. Izgara boyutu, simge rengi ve boyutu, dock, metin ve daha fazlası olsun. Bu başlatıcıyı kullanarak Google özet akışı bile ekleyebilirsiniz.

Uygulamalarınızı Düzenleyin

Mevcut başlatıcıyı beğendiyseniz ve yalnızca uygulama çekmecesindeki klasörler uğruna değiştirmek istemiyorsanız, Akıllı Çekmece uygulamasını yüklemelisiniz. Tüm başlatıcılarla çalışır ve uygulamalarınızı otomatik olarak sekmelere ayırır. Kolayca erişebilmeniz için uygulama simgesini uygun bir konumda tutmanız gerekir.

Sıradaki: Uygulama çekmecesinden bıktınız mı? Uygulama çekmecesi sunmayan bu başlatıcılara göz atın ve bir tane başlatmak için bu ek dokunuşu atlamanıza yardımcı olun.