Uygulamaları Galaxy S8’deki Micro SD Karta Taşıyın

En yeni akıllı telefon modelleri, Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus, önceki Samsung cihazlarından iki kat daha fazla bellekle geliyor. Bu mobil cihazlar, kullanıcılarına 64 GB’a kadar dahili hafıza sunar. Bu kadar büyük bir bellek alanı ile, bir ton uygulama ve medya dosyasını pratikte kolaylıkla depolayabilirsiniz. Ancak, bir dolu hafıza kullanılabilirliğinden sonra bile, bazı kullanıcılar Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus cihazlarında mümkün olduğu kadar fazla yer kazanmak istiyor. Ağır uygulamaları ve oyunları, telefonlarındaki harici microSD karta taşımak istiyorlar.

Yakın zamanda kendiniz için bir Samsung Galaxy S8 veya S8 Plus akıllı telefon satın aldıysanız, bu alandaki kullanılabilirliği maksimum potansiyelinden kullanmak istersiniz. Bunu, çeşitli medya dosyalarının yanı sıra çok sayıda uygulamayı ve oyunu saklamak için akıllı telefonunuzda mümkün olduğunca fazla yer açarak yapabilirsiniz. Uygulamaları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ta SD karta taşımak istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Move apps to SD card

Ayrıca Bakınız: Galaxy S8’deki gezinme düğmesi sırasının değiştirilmesi

Galaxy S8’deki Uygulamaları SD Kartına Taşımak İçin İzlenecek Adımlar

Adım 1: Samsung Galaxy S8 Smartphone’unuzdaki Ayarları açın.

Adım 2: Ayarlar’a ilerleyin ve Uygulamalar simgesini açın.

Adım 3: Telefonunuzun SD kartına aktarmak istediğiniz uygulamaya ilerleyin ve onu seçin.

Adım 4: Şimdi, belirli bir uygulamanın içindeki Depolama seçeneğine dokunmalısınız.

Adım 5: “Depolama” üzerine tıkladığınızda, “Kullanılan Depolama” seçeneğini işaretlemeniz gerekir. Bu, belirli bir uygulamanın kullandığı telefon depolama alanı veya hafıza miktarının farkında olmanızı sağlar. Önemli bulursanız, aynı şeyi telefonunuzdaki SD karta taşıyabilirsiniz.

Adım 6: “Kullanılan Depolama” simgesinin altında “Değiştir” seçeneğine tıklamanız gerekir. Birkaç uygulamanın SD karta taşınmayı desteklemediğini unutmayın. Belirli bir uygulamaya karşılık gelen Değiştirme seçeneği yoksa, onu SD karta taşıyamazsınız.

Adım 7: SD kart seçeneğinin yanında bulunan radyo düğmesine tıklayın.

Adım 8: Bir sonraki ekrana ulaşırken, Taşı seçeneğine dokunup ardından uygulamaları taşıma işleminin tamamlanmasını bekleyebilirsiniz. Uygulamayı tekrar dahili depolamaya taşımak istiyorsanız, aynı adımı tekrar izlemeniz gerekir. Ayarlarda “dahili” seçenekleri seçmeniz gerekir.

Yukarıda da belirtildiği gibi, harici SD karta taşınamayan çeşitli uygulamalar ile karşılaşırsınız. Bu özellik akıllı telefonlarda iyi bir sebepten dolayı mevcut. Bazı uygulamalar, SD kartta bulunacaklarsa yüksek performanslarını koruyamayacaklarının farkındalar. Öte yandan, yalnızca telefonun dahili depolama alanında bulundukları zaman izin verilebilecek özel izinlere de ihtiyaçları olabilir.

Uygulamaları Galaxy S8 veya Galaxy S8 Plus’ta SD karta taşıyamıyorsanız, akıllı telefonun dahili belleğini boşaltmak için medya dosyaları veya oyunlar gibi diğer özellikleri harici belleğe taşımayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Kamerayı Galaxy S8’de nasıl hızlı başlatırsınız