Uygulamaları Google Play Store’un dışından nasıl yükleyebilirim?

Google Play Store, uygulamaları cihazınıza indirmenin en basit ve en güvenli yoludur. Ancak, bazen Android için Fortnite’deki gibi, diğer kaynaklardan uygulamalar yüklemek için nedenler vardır. Veya Google Play’de veya yerel sürümünüzde bulunamayan uygulamaları arıyor olabilirsiniz. Sebep ne olursa olsun, APK’yı bulabilirseniz, yükleme yoluyla yükleyebilirsiniz. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

    APK dosyası nedir ve nasıl kullanırım? İndir tehlikeli görünüyor? Bu virüsten koruma ve güvenlik uygulamalarından birini kullanın

Atlamak:

    Aygıtınızı yan yükleme için ayarlama Riskler nelerdir? Bir APK nasıl indirilir ve yüklenir?

Cihazınızı ayarlama

Bu ayarı tam olarak Android telefonunuzda bulabileceğiniz yerlerde biraz değişiklik olsa da, genellikle Güvenlik ve Gizlilik ya da Uygulama menülerine gömülür. Bu Android Oreo’da en yaygın yoldur:

    Ayarlara git. Güvenlik ve gizlilik seçeneğini bulun ve üzerine dokunun. Aşağı kaydırın ve ‘bilinmeyen uygulamalardan yükle’yi arayın. Eğer orada değilse, ‘more’ altında deneyin. Size bir uygulama listesi sunulmalıdır. Tarayıcınızı bulun – örneğin Chrome. Üzerine dokunun ve ardından ‘Bu kaynaktan izin ver’ seçeneğini seçin.

Çoğu HTC telefonda (ve diğer bazı cihazlarda) bunun yerine şu adımları izleyin:

    Ayarlar bölümüne gidin. Uygulamalar’a gidin ve ardından yapılandırma ayarlarını seçin. Aşağı kaydır. Gelişmiş seçenekler veya özel uygulama erişimi bulun ve dokunun. ‘Bilinmeyen uygulamaları yükle’ seçeneğini bulabileceğiniz özel uygulama erişim menüsünün en altına gidin. Tarayıcınızı bulun (ör. Chrome), ona dokunun ve ‘Bu kaynaktan izin ver’ seçeneğini seçin.

1.special app access

Bu seçenekleri ayarlarda bulmakta hala zorlanıyorsanız, arama seçeneğini kullanabilir ve ‘bilinmeyen’ yazarak zaman kazanabilirsiniz.

‘Bu kaynaktan izin ver’ seçeneğini işaretleyerek, şimdi tarayıcınızdan indirilen APK dosyalarını yükleyebilmeniz gerekir. Tercih ettiğiniz APK’yi yüklemeyi tamamladıktan sonra, her zaman ayarlar menüsüne geri dönebilir ve buna izin verilmez. Bazı cihazlarda veya Android’in eski sürümlerinde bilinmeyen kaynaklardan dosya yüklenmesine izin vermek için ek güvenlik uyarıları veya uyarıları olabileceğini unutmayın.

Sideloading’in riskleri nelerdir?

Android’de bilinmeyen kaynaklardan APK yüklemenin varsayılan olarak devre dışı bırakılmasının bir nedeni vardır: Web’den rastgele APK indirmeleri ve bunları telefonunuza yüklemeleri güvensizdir. Bu, uygulamalarınızın nereden geldiğini bildiğiniz (ve güvendiğiniz) sürece, Google Play’in dışından nasıl yükleneceğinize dair bir rehber sunmakla çelişkili görünebilir.

Anti-virüsün etkinliği uzun süredir tartışılmaktadır, ancak bir Android cihazda faydalı olduklarını düşünüyorsanız, uygulamalarını yüklemeden önce tarama yaparlar ve başka bir potansiyel savunma hattı sağlarlar.

Bilinmeyen tüm uygulamaların kurulumunu varsayılan olarak açık bırakarak, kötü amaçlı yazılım bulaşmış veya kötü amaçlı uygulamaların arka planda sessizce başka zararlı yazılımları sessizce indirmesi için kapıyı açarsınız. Varsayılan olarak izin vermemeniz ve yalnızca duruma göre izin vermeniz durumunda, bunun çok daha küçük bir riski vardır.

APK indirme ve yükleme

Şimdiye kadar, APK’nızı indirdiğiniz yerin anahtar olduğunu biliyorsunuz. PlayStore’un dışından WhatsApp’ı indirmek ve kurmak gibi basit bir örneğe bakalım.

Bu durumda, WhatsApp masaüstünde ziyaret edip sonra dosyayı telefonunuza aktarabileceğiniz veya telefon tarayıcınızı ziyaret ederek (masaüstü sitesini tarayıcı ayarlarınızdan istemek için) istediğinizi doğrudan indirebileceğiniz kendi doğrudan indirme sayfasını sunar. Cihazınız

Bir kere indirildikten sonra, İndirmelerinizi uygulama çekmecesinde kontrol edebilir ve indirilen APK dosyasını seçebilirsiniz. Buna tıklamak kurulum işlemini başlatır ve gerekirse uygulama izinlerinin devam etmesine izin vermenizi ister.

Fortnite’ı Android akıllı telefonuna kurmak istiyorsan, rehberimizi buradan takip edebilirsin.

Tarafından görüşNicholas MontegriffoSideloading uygulamaları kolaydırWhat do you think?5050217 katılımcı

Bir APK’yı PC’den Yükleme

Herhangi bir sebepten dolayı bir APK’yı doğrudan Android’e indirmekte sorun yaşıyorsanız, dosyayı PC’nize de indirebilir, ardından telefonunuzu kablo ile PC’ye bağlayabilir (Dosyaları Aktar seçeneğini seçin) ve APK’yı telefonunuza kopyalayabilirsiniz. Bu APK erişmek için özel bir dosya gezgini uygulaması gerektirir. Ayrıca bilinmeyen kaynaklardan yükleme yapabilmek için Dosya Gezgini’ne izin vermeniz gerekir.

    Uygulamanızı önerilen Android dosya yöneticilerimizden seçin

Ancak birçok uygulama doğrudan bunları yapan şirketten indirilemez. Bu durumda, APKMirror gibi daha güvenilir uygulama havuzlarından birini kontrol etmek isteyeceksiniz. Oradan, Google Play’deki uygulamalarla aynı dijital imzaları kullanan el ile incelenmiş uygulamaları indirebilirsiniz.

Bir APK nereden alınır?

Google Play Store’da veya APKmirror’da aradığınızı bulamazsanız, orada bazı alternatif uygulama havuzları vardır. Bu makalenin en önemlilerine bir göz attık.

messengerlite

Ne için sideloading kullanabilirsiniz

Sabırsız birçok Android kullanıcısı ilk önce Pokémon Go ve Niantic’in oyunu farklı ülkelere dalgalar halinde salıverme seçeneği sayesinde sideloading’i keşfetti. Bununla birlikte, Epic Games’in Google Play’i atlayıp Fortnite’ı web sitelerinde doğrudan oyunculara sunma kararının, diğer geliştiricilerin de takip edebileceği düşünülüyor. Google’ın mağazalarındaki uygulamalardan / oyunlardan aldığı% 30’luk kazanç, oldukça önemli.

Gelecekte yan yana yükleme gerektiren daha fazla uygulama beklemeniz gerektiğini düşünüyoruz. Aranızdaki retro oyuncular için, sideloading ayrıca Nintendo ve Sony’nin Google Play’den tasfiye ettiği en iyi emülatörleri keşfetme kaynağıdır.

Google Play Store’un dışından uygulamalar yüklemeye çalıştınız mı? Aşağıdaki yorumlarda nasıl geçtiğini bize bildirin!