Uygulamaların Google Play'de otomatik olarak güncellenmesini nasıl durdurabilirsiniz?

Telefonunuzu Google Play'in delirdiğini ve uygulamanın ardından uygulamanın otomatik olarak güncellendiğini görmek için telefonunuzu açtıysanız, veri desteğinizin havaya uçuklaştığını gördüğünüzde midenizin sıkıldığını hissedebilirsiniz. Neyse ki çözmek kolaydır. Google Play'in yalnızca ne zaman ve nasıl başlayacağını güncellemek üzere uygulamaların otomatik olarak güncellenmesini nasıl durduracağınızı size göstereceğiz.

  • Google Play çalışmadığında ne yapılması gerekir?
  • En yaygın Play Store hataları açıklandı

Genel bir kural olarak, Google Play'den yüklediğiniz uygulamalar, tabletinizde veya akıllı telefonunuzdaki performanslarını artırmak için güncellemeleri otomatik olarak indirir (otomatik güncelleme uygulamaları olarak adlandırılır). Genel olarak, bu iyi bir şey, ancak telefonunuzu yavaşlatabilir, mobil verilerinizi tüketebilir ve cihazınızla başka şeyler yapmanıza engel olabilir. Elle güncellenen uygulamalar daha pratik olabilir.

Generally speaking, you should keep your apps updated, but do so on your terms. / © ANDROIDPIT

  • Google Play'in dışında uygulamalar nasıl kurulabilir?
  • Google Play Store'da ücretli bir uygulama nasıl satın alınır?

Google Play'de otomatik güncelleme uygulamaları nasıl devre dışı bırakılır?

1. Google Play Store uygulamasını açın ve gezinme çekmecesine dokunun. Sonra Ayarlar'ı seçin.

2. Play Store ayarlarında, Uygulamaları otomatik güncelle öğesine dokunun.

3. Üç seçenek göreceksiniz (bu da her zaman değiştirilebilir): Uygulamaları otomatik olarak güncelleme, Uygulamaları otomatik güncelleme, istediğiniz zaman. Veri ücretleri uygulanabilir ve yalnızca uygulamaları Wi-Fi üzerinden otomatik olarak güncelleyin .

You’ll just need to select ‘Do not auto-update’.’ / © ANDROIDPIT

4. İlkini seçin. Bunun anlamı, gelecekte tüm uygulamaları manuel olarak güncellemeniz gerektiğidir. Uygulamanın otomatik olarak güncellenmesini ancak yalnızca veri bağlantınız tarafından yapılmasını istemiyorsanız Uygulamaları yalnızca Kablosuz üzerinden otomatik olarak güncelleyin seçeneğini belirleyin.

Opinion by Kris CarlonUpdating my apps manually is the best way to manage updatesWhat do you think?5050106 participants

Google Play Store'da uygulamaları manuel olarak nasıl güncelleyebilirim?

1. Play Store'da uygulamaları otomatik olarak güncellememesini söylerseniz, elle bunu yapmanız gerekir. Bir uygulamayı manuel olarak güncellemek için Google Play'deki Uygulamalarım'a gitmeniz gerekir; bu nedenle, gezinme çekmecesini açın ve ana Apps ve oyun kategorisinin altından seçin.

Check ‘My apps’ for available updates and install them one at a time or all at once. / © ANDROIDPIT

2. Uygulamalarınıza, cihazınızda o anda yüklü olanlara ve şimdiye kadar indirdiğiniz her uygulamanın ana listesine ilişkin bir sekme görünümü görüntülenir. Yüklü listesinde, uygulamaların kategorilere ayrıldığını göreceksiniz: Güncellemeler , Son güncellenen ve Güncel.

3. Güncellemeleri içeren uygulamalar üstte listelenmiştir. Üst tarafta Tümünü Güncelle düğmesini kullanarak bunları birer birer veya hepsini yüklemeyi seçebilirsiniz.

Uygulama güncellemelerinizi yönetmek için başka hileleriniz var mı? Yorumlarınızda en iyi ipuçlarınızı paylaşın.