Uygulamalarınızı Güncel Tutmanız İçin 5 Sebep

Uygulamalar olmadan, akıllı telefonlar kullanmak çok bağımlılık ve eğlenceli olmazdı. Tüm büyük uygulama mağazaları çok çeşitli uygulamalarla birlikte gelir. Ne kuracağınızı seçebilirsiniz ve iPhone’lar, Android ve Windows telefonlar için harika seçenekler var.

Geliştiriciler, uygulamaları inanılmaz bir deneyime sahip olacak şekilde geliştirmek için 7/24 çalışıyor. Uygulamanın en son sürümünü edinmek için güncellemeniz gerekir. Ancak güncellemeler neden bu kadar önemli? Uygulamalarınızı güncel tutmanız için çeşitli nedenler var ve hepsini listeleyeceğiz.

Ayrıca bakınız: Chromebook Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Uygulamalarınızı güncel tutmanın nedenleri

Güncelleme, zamanınızın veya çabanızın çok fazla olmasını gerektirmez. Bu basit bir işlemdir. Cihazınızda uygulama mağazasını açın ve güncelleme düğmesini bulun.

Her şey oldukça basit olsa da, birçok kullanıcı buna fazla dikkat etmiyor. Güncellemeler olmadan, sahip olduğunuz uygulamalar olabildiğince sorunsuz çalışmayacaktır ve tüm cihazınız durgunlaşabilir. Ayrıca, uygulama kilitlenmesi veya telefonun rasgele yeniden başlatılması gibi bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.

Uygulama güncellemelerinin önemini anlamak çok önemlidir. Daha fazla uzatmadan, neden her zaman en son sürümleri almanızın nedenlerini görelim.

reasons to keep your apps up to date

 

Güncellemeler güvenliği artırır

Muhtemelen en önemli sebeple başlayalım. Uygulama güncellemeleri, kişisel bilgilerinizi koruyan cihazınızın güvenliğini artırır. Cihazınızdaki bazı uygulamalar güncel değilse, bilgisayar korsanları eski tasarımlarını kullanabilir.

Sonuç olarak, telefonunuzu hackleyebilir ve kişisel bilgilerinizi çalabilir. Ama sadece bu değil. Ayrıca, sizin adınıza sahte mesajlar gönderebilir, e-postalarınıza ve belgelerinize erişebilir veya ödeme hesaplarınızı kullanabilirler.

Bunu nasıl önleyebilirsiniz? Bu oldukça basittir. Sadece uygulamaları güncelleyin ve en son sürümleri edinin. Cihazınızda, artık kullanmayacağınız birçok uygulamanız olması durumunda, bunları kaldırmak en iyisi olacaktır.

 

Hata düzeltmeleri

Sık sık olan, birçok kullanıcının bir uygulamayla aynı sorunu bildirdiğidir. Örneğin, menü düğmesine tıkladığınızda uygulama kilitleniyor. Bu sorun uygulama geliştiricilere bildirildiğinde, bir çözüm bulurlar ve bir uygulama güncellemesi sunarlar. Genellikle güncellemenin hata düzeltmeleri getirdiğine işaret ederler.

Uygulamayı güncellediğiniz an, sorunun gittiğini ve her şeyin yolunda çalıştığını fark edeceksiniz. Peki, en sevdiğiniz uygulamalardan biriyle ilgili bir hata fark ettiyseniz, kendinize en son sürüme sahip olduğunuzu sorun. App store’a gidin ve güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Varsa, kolayca alın ve sorundan kolayca kurtulun.

 

Sorunlardan kaçının

Çoğu zaman, üçüncü taraf uygulaması telefonunuzda bazı sorunlara neden olabilir. Android kullanıcısıysanız ve bazı sorunlar fark ettiyseniz, çözümlerden biri cihazınızı güvenli modda başlatmaktır. Güvenli modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakılır, böylece uygulamalardan birinin soruna neden olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Telefonunuz güvenli modda iyi çalışıyorsa, uygulamaları birer birer kaldırmanız gerekir, aksi halde fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Her iki işlem de zaman alabilir. Uygulamanın soruna neden olmasının iki ana nedeni vardır. İlk olarak, kötü kodlanmış olabilir. İkincisi, sorunlara neden olan eski bir tasarıma sahip olabilir. Bu nedenle, tüm bu sıkıntıyı önlemek için uygulamalarınızı güncel tutun.

 

Daha iyi performans

Eski uygulamalar durgun. Çok yavaş koşuyorlar ve bunun gerçekten can sıkıcı olduğu konusunda hemfikiriz. Buna ek olarak, cihazınızın tamamını etkileyebilir ve yavaşlatabilirler. Cihazınızın yavaş çalıştığını veya normalden daha yavaş çalıştığını fark ederseniz, şimdi bazı uygulamaların güncellenmesi gerekip gerekmediğini görmek için iyi bir zaman

Telefonunuzda çok fazla uygulamanız olması durumunda, yalnızca kullandıklarınızı saklayın. Gerisini kaldırın. Bunlar sadece telefonunuzdaki alanı kullanacak ve yavaşlatacaktır. Ardından, günlük olarak kullandıklarınızı güncelleyin. Telefonun performansındaki farkı anında fark edeceksiniz.

 

Yeni özellikler

Son fakat en az değil, güncellemeler yeni özellikler getiriyor. Başlangıçta Instagram’ı hatırlıyor musun? Filtreleri var, birkaç ayar seçeneği var ve bununla ilgiliydi. Yıllar geçtikçe uygulama güncellemeleri ile pek çok heyecan verici yeni özellikler getirdi. Şimdi Instagram hikayeleri, yer imleri, daha fazla filtre, tek bir gönderide aynı anda birden fazla fotoğraf paylaşma yeteneği vb.

Bu, oyunlar da dahil olmak üzere diğer birçok popüler uygulamada geçerlidir. Daha fazla seviye, daha fazla seçenek, vb. Özellikler açısından, gelişmiş güvenlik de bekleyebilirsiniz. Örneğin, Instagram’da şimdi 2FA’yı etkinleştirebilirsiniz. Snapchat’i seviyorsanız, giriş doğrulamasını etkinleştirerek hesabınızın güvenliğini artırabilirsiniz.

Ayrıca, bir uygulama tasarımı değişiyor ve çoğu şimdi modern ve minimalist bir görünüme sahip. Yani, bu bölümde de yeni şeyler bekleyebilirsiniz.

 

Artık uygulamalarınızı güncel tutmak için 5 neden listelediğimiz gibi büyük bir resme sahipsiniz. Hangi akıllı telefona sahip olursanız olun, daha fazla performans, güvenlik ve yeni özellikler için uygulama mağazasına gidin ve uygulamaları güncelleyin.