Uyumsuz veya bölge sınırlı uygulamaları Android’de nasıl yükleyebilirim?

Harika bir oyun indirmek ya da harika bir yeni yayın hizmeti indirmek istiyorsanız, ancak uygulamanın cihazınızla uyumlu olmadığını veya ülkenizde bulunmadığını keşfetmek istiyorsanız, pes etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu makalede, VPN kullanarak veya bir APK dosyası indirerek çalışmasını sağlamak için iki yol göstereceğiz.

Bir bölüme atla

    Bölge kilitli uygulamalara erişmek için bir VPN kullanma Uygulamayı indirme ve yükleme APK

feragat

VPN ve APK’lerin çok etkili olmasına rağmen, tüm sorunlarınızın cevabı olmadıklarını not etmek önemlidir. Bazı uygulamaların cihazınızla uyumlu olmadığını göreceksiniz – ne yaparsanız yapın, asla çalışmaz. Ayrıca, saygın olmayan kaynaklardan geliyorsa APK’leri indirmek tehlikeli olabilir ve bir VPN kullanmak bölgenizdeki kurallara aykırı olabilir. Bu yüzden dikkatli devam edin.

VPN

Aranızdaki İnternet meraklısı, muhtemelen konumunuzu maskelemek ve Play Mağazasını kandırmak için bir VPN kullanmayı düşünüyor. Ve gerçekten, bu kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

Orada kullanabileceğiniz birkaç VPN uygulaması var, ofiste çoğumuzun kendi favorilerimiz var. Seçtiğim VPN TunnelBear, ve bölge kilitli uygulamalara erişmek için aşağıdaki kılavuzda nasıl kullanılacağını göstereceğim:

TunnelBear

Çin’e yakın bir zamanda seyahate çıkan bir meslektaş orada bir VPN kullandı ve bana önerdi. TunnelBear uygulaması bu amaç için harikaydı, ancak uyumsuz uygulamaları atlamak için de kullanılabileceğini anladım. İşte nasıl:

AndroidPIT Nexus 6P tunnel bear vpn

1. TunnelBear’ı Play Store’dan indirin.


TünelBear VPN

2. Uygulamayı başlatın ve bir hesap oluşturun.

3. TunnelBear’ı ve dünya haritasını açmanın anahtarını göreceksiniz. Dünyanın herhangi bir yerinde bir tünele dokunup, ayının o tarafa tünel yapmasını bekleyin.

AndroidPIT TunnelBear VPN

4. Bir bağlantı isteği alırsanız, kabul edin.

5. Ayı yeni VPN konumunuza tünellendikten sonra, peşinde olduğunuz uygulamayı yakalayabilirsiniz.

Diyelim ki uygulamayı yüklemek mümkün olmayan Almanya’da Hulu’yu istedim. TunnelBear’a ABD’de olduğumu söyleyebilirim ve Hulu’yı indirebilirim. Uygulamaları doğrudan Google Play Store’da arayarak bulamıyor olabilirsiniz, ancak Chrome’da uygulama adını ve “oyun mağazasını” arayarak uygulama bağlantısını açmalısınız. Artık bu bağlantıya tıklayıp uygulamayı indirip yükleyebileceksiniz.

Bölge kısıtlamalı uygulamalardaki içeriğe erişmek için VPN’i çalışır durumda tutmanız gerekebileceğini ve tüm uygulamaların bölgelerinin dışında çalışmayacağını unutmayın. Uygulama, ülkenizde hala mevcut olmadığını söylüyorsa, Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Mağazası’ndaki Google Play Store önbelleğini temizleyin ve tekrar deneyin.

AndroidPIT install hulu region restriction

APK

İyi ve kötü haberler var: Akıllı telefonunuza uyumlu olmayan bir uygulama yüklemek çok basittir, ancak yalnızca ücretsiz başlıklarla çalışır.

Tek yapmanız gereken APK uygulamasını APK Downloader aracılığıyla indirmek ve uygulamanın URL’sini Google Play Store’dan kopyalamak. Akıllı telefonunuzda hile, Google Play Store’daki Paylaş düğmesini seçip Gmail’i açarak URL’yi almaktır. Özetlemek:

1. Uygulamanın URL’sini kopyalayın.

2. URL’yi APK Downloader sitesine yapıştırın.

androidpit FR apk downloader

3. APK dosyasını indirin.

İşte Google Play Store’dan bir APK dosyasını nasıl indireceğinize dair kılavuzun tamamı. APK Downloader sitesi çalışmazsa, istediğiniz zaman APK Mirror üzerinden istediğiniz APK dosyasını almaya çalışabilirsiniz.

Google Play Store’u indirmeleri için kandırdığınız için tüm uygulamalar cihazınızla düzgün şekilde çalışmayacak. Ekran çözünürlüğündeki veya en boy oranındaki farktan dolayı garip şeyler olabilir veya uygulama hiç çalışmayabilir.

Bu yöntemleri kullanarak hangi uygulamaları indirdiniz? Paylaşacak başka ipucunuz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Apps
Tips & Tricks

Facebook Twitter