Verilerinizi mi kaybettiniz? İşte nasıl kurtarılabileceğini

Hepimiz yaptık: Yanlışlıkla fotoğrafları, videoları veya dosyaları yanlışlıkla sildim. Ancak, iyiliğe elveda demeden önce, verilerinizi kurtarmanın ve değerli dosyalarınızı geri almanın yolları vardır. Bu makalede, bunu nasıl yapabileceğiniz konusunda size rehberlik edeceğiz.

    Android’deki kayıp metin mesajlarını kurtarma Android’deki kayıp fotoğrafları kaydetme

Panik yapmayın! Kayıp verilerinizi nasıl kurtaracağınız

Yine de zaman her zaman esastır: Cihazınıza başka bir şey kaydetmeyin veya cihazı kapatmayın. Öncelikle, kaybolan verilerinizin orada olup olmadığını görmek için yedeklerinizi (Google tarafından otomatik olarak yapılanlar gibi) kontrol edin. Eğer değilse, o zaman işe gitme zamanı ve hızlı. İnternet bağlantınızı kapatın, böylece kaybolan verilerinizi kurtarma şansınız olmadan otomatik güncellemeler gerçekleşmez.

Bir PC programı kullanın

Bir microSD kartta depolanan silinmiş dosyaları kurtarmak için en iyi bahis, bir PC programıdır. Onları çevrimiçi olarak nezaketle vardır ve her biri ile başarınız değişebilir. Recuva’yı denemenizi öneririz. Birçok kullanıcı, onunla birlikte dosyaları başarıyla kurtardığını bildirdi ve testimiz için de sildiğimiz beş fotoğrafı çekebildik. Yazılımın kullanımı kolaydır ve 19,95 ABD doları için hem ücretsiz hem de nispeten düşük maliyetli bir sürüm profesyonel sürümü sunar. Denememiz için ücretsiz sürümü kullandık.

recuvascreen

Öncelikle, microSD kartınızdaki fişi bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza bağlayın. Bunu yapmak için bir microSD – SD adaptöre ihtiyacınız olabilir. Sonra, Recuva’yı açın. Program oldukça açıklayıcı olan bir sihirbaz arayüzüne sahip. Öncelikle, bir istem size ne tür bir dosyayı kurtarmaya çalıştığınızı soracaktır – resimler, videolar, metin dosyaları vb. Ardından, programın kayıp verileri nerede arayacağı sorulacak. Sadece microSD’nizi seçin ve işlemi başlatın. Program dosyalarınızı bulduğunda veya bulduğunda, önce PC’nizde kullanılıp kullanılamayacağını kontrol edin, çünkü bunlar bozulabilir.

Bununla birlikte, Recuva’nın Android akıllı telefonları çıkarılabilir sürücüler olarak algılayamadığını not etmeliyiz. Bu nedenle, cihazınızın dahili belleğinden silinen dosyaları geri yüklemek, bu yazılımı kullanması muhtemel değildir. Bununla birlikte, telefonunuz köklü ise, hala umut var. Bu durumda, yalnızca bir yığın depolama etkinleştirici uygulaması yükleyebilirsiniz. Etkinleştirdikten sonra, Recuva telefonunuzu tespit edip tarayabilir.

Yedekle

Akıllı telefonunuzda neyin yanlış gidebileceğini asla bilemezsiniz; bu nedenle, veri kaybetmek istemiyorsanız yedekleme çok önemlidir. Sonuçta, önleme en iyi tedavi yöntemidir. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı yedeklemek için en basit yöntem, varsa, bunların her ikisini de PC’nizde ve harici bir sabit diskte kopyalamaktır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan ve dosya aktarımına izin verdikten sonra, genellikle akıllı telefonunuzun DCIM klasöründe medya bulabilirsiniz.

Her şeyin nasıl yedekleneceğine dair daha gelişmiş ipuçları ve püf noktaları için, herhangi bir şeyi yedeklemek için rehberimize göz atın:

    Android’de bir şey nasıl yedeklenir

Kayıp dosyalarınızı geri almayı başardınız mı? Aşağıdaki yorumlarda sizin için neyin işe yaradığını bize bildirin.