Verimliliğinizi Artırmak için En İyi 20 POCO Başlatıcısı İpuçları

Başlatıcı, Android telefonlarda önemli bir rol oynar. Telefonumuzu açtığımızda bizi selamlayan ilk uygulama. Ve şüphesiz, birçok kez kilidini açıyoruz. Öyleyse neden başlatıcı uygulamasını sonuna kadar kullanmıyorsunuz? POCO Launcher’ı uzun süredir kullanıyorum ve bu nedenle ipuçlarını ve püf noktalarını hepinize bırakmaya karar verdim.

Poco Launcher Tips Tricks Features Fi

POCO Launcher, Xiaomi’nin evinden geliyor. MIUI Launcher’a harika bir alternatif. Başlatıcı, renklere ve sekmelere göre uygulama kategorizasyonu, uygulama içi arama ve daha fazlası gibi bazı harika ve benzersiz özelliklerle doludur.

Onlar hakkında bilmek heyecanlı mısın? Genel kullanım deneyimini geliştirecek POCO Launcher özelliklerine göz atalım. Bundan önce, düzenli olarak yapmanız gerekebileceğinden başlatıcı ayarlarını nasıl açacağınızı anlatacağız.

POCO Launcher Ayarları Nasıl Açılır

Bunu yapmanın üç yolu vardır.

Yöntem 1: Uygulama Simgesini Kullanma

POCO Launcher, ana ekrana bir ayar simgesi ekler. Ayarları başlatmak için dokunun.

Poco Launcher Tips Tricks Features 7

Uygulama simgesini bulamıyorsanız başlatıcı ana ekranına uzun dokunun. Ardından Widget’lar’a gidin. POCO Launcher widget’ının altındaki POCO ayarlarına dokunun.

Poco Launcher Tips Tricks Features 30Poco Launcher Tips Tricks Features 31

Yöntem 2: Uygulama Çekmecesinden

Ana ekranda hızlıca kaydırarak uygulama çekmecesini POCO Launcher’da açın. Ardından sağ üst köşedeki üç çubuk simgesine dokunun. Ayarlara yönlendirileceksiniz.

Poco Launcher Tips Tricks Features 8

Yöntem 3: Tutam Hareketi

Ana ekranda, düzenleme moduna gitmek için sıkıştırma hareketini kullanın. En alttaki Ayarlar’a ve ardından Diğer’e dokunun.

Poco Launcher Tips Tricks Features 9Poco Launcher Tips Tricks Features 10

Şimdi POCO Launcher’ın ipuçlarına ve püf noktalarına bakalım.

1. Kategorilere Uygulama Ekleme

POCO Launcher, uygulama türüne bağlı olarak otomatik olarak doldurulan kategoriler özelliğiyle birlikte gelir. Örneğin, tüm sosyal ve iletişim uygulamalarınızı iletişim kategorisi altında bulabilirsiniz. Benzer şekilde, medya uygulamaları eğlence kategorisi altında gruplandırılacaktır.

Bazen, başlatıcı farklı bir kategoriye uygulama ekleyebilir veya uygulamayı farklı bir kategoriye taşımak isteyebilirsiniz. Bunun için manuel olarak kategorilere uygulama ekleyebilir veya kategorilerden uygulama kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için, düzenlemek istediğiniz uygulama kategorisini açın. Ardından, düzenleme moduna gitmek için boş bir alana uzun dokunun (uzun basın). Seçilen uygulamaları üstte bulacaksınız. Ardından eklenecek uygulamaları seçin ve kategoriden kaldırmak için seçimini kaldırın.

Poco Launcher Tips Tricks Features 3Poco Launcher Tips Tricks Features 4

2. Uygulama Kategorisini Yeniden Adlandırın

Varsayılan uygulama kategorisi adlarını beğenmediniz mi? Onları beğeninize göre değiştirin. Bunun için uygulama kategorisini yukarıda gösterildiği gibi düzenleyin. Yani, herhangi bir uygulama kategorisinde boş bir alana uzun dokunun. Ardından, üstteki kategori adına dokunun ve yeni adı girin.

Poco Launcher Tips Tricks Features 6

3. Kategorileri Hızlıca Değiştirin

Kategoriler arasında geçiş yapmak için sağa veya sola hızlıca kaydırırsanız, sonunda kategorilere ulaşmanın zaman aldığını fark etmiş olmalısınız. Yapabileceğiniz şey, kategori adlarını sağa veya sola kaydırmaktır. Bu şekilde kategorilere hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. İstediğiniz kategoriye ulaştığınızda, içindeki uygulamaları görüntülemek için üzerine dokunun.

Poco Launcher Tips Tricks Features 5

4. Uygulama Kategorisi Ekleme veya Kaldırma

Yalnızca bazı kategorileri kullanmak istiyorsanız, geri kalanlarını başlatıcıdan gizleyebilirsiniz. Bunun için Başlatıcı Ayarları’na ve ardından Uygulama kategorilerini yönet’e gidin. Gizle bölümünün altına sürüklemek için uygulama kategorisinin yanındaki üç çubuklu simgeyi kullanın.

Poco Launcher Tips Tricks Features 12Poco Launcher Tips Tricks Features 11

Daha fazla kategori istiyorsanız, yeni bir kategori oluşturmak için Ekran’ın yanındaki ekle simgesini kullanın. Bir ad yazın ve buna uygulamalar ekleyin.

Poco Launcher Tips Tricks Features 13

5. Uygulama Kategorilerini Sıfırla

Bazen kategorilerle oynarken onları geliştirmek yerine bir karmaşa yaratırız. Bunun olduğunu düşünüyorsanız uygulama kategorilerini varsayılan değerlerine sıfırlayabilirsiniz. Bunun için POCO Launcher ayarlarında Uygulama kategorilerini yönet altında Sıfırla’ya dokunun.

Poco Launcher Tips Tricks Features 14

6. Uygulama Kategorilerini Devre Dışı Bırakma

Uygulama çekmecesinin uygulama kategorilerine göre dağınık göründüğünü veya başka bir nedenden dolayı beğenmediğinizi düşünüyorsanız, bunları tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için Uygulama kategorilerini yönet altında Uygulamaları kategorilere ayır’ın yanındaki geçişi kapatın.

Poco Launcher Tips Tricks Features 15

7. Uygulama Çekmecesinde Hızlıca Kaydırma

Uygulama çekmecesinde hızlıca kaydırmak için sağ kenardaki kaydırma çubuğunu kullanın. Kaydırma çubuğunu kullandığınızda telefon titreyecektir. Bu davranışı kapatmak için başlatıcı Ayarları> Uygulama Çekmecesi’ne gidin. Kaydırma sırasında Titreşim’in yanındaki düğmeyi kapatın.

Poco Launcher Tips Tricks Features 16Poco Launcher Tips Tricks Features 17

8. Kaydırma çubuğu yerine Alfabe Göster

Varsayılan olarak, uygulama çekmecesinde dikey bir kaydırma çubuğu gösterilir. Alfabe ile değiştirebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, o harfle başlayan uygulamaları görüntülemek için alfabeye dokunabilirsiniz.

Kaydırma çubuğunu harflerle değiştirmek için başlatıcı Ayarları> Uygulama Çekmecesi’ne gidin. Kaydırma çubuğuna dokunun ve AZ’yi seçin.

Poco Launcher Tips Tricks Features 18

9. Uygulamaları Renge Göre Kategorilere Ayırma

Uygulamaları kategoriler halinde düzenlemenin yanı sıra, bu başlatıcı uygulamaları renklere göre düzenlemenizi sağlar. Aynı renge sahip uygulama simgeleri birlikte gruplandırılacaktır. Etkinleştirdikten sonra, uygulama çekmecesinin altında renkli noktalar görürsünüz. Uygulamalarını görüntülemek için renge dokunun.

Poco Launcher Tips Tricks Features 21Poco Launcher Tips Tricks Features 22

Bu özelliği etkinleştirmek için başlatıcı Ayarları> Uygulama Çekmecesi’ne gidin. Grup simgelerini renge göre aç / kapat.

Poco Launcher Tips Tricks Features 19

10. Gelişmiş Aramayı Kullan

Uygulama çekmecesinde bulunan arama çubuğu, yüklü uygulamaları ve kişileri bulmak için kullanılır. Ancak çevrimiçi olarak bir şeyler aramak için de kullanabilirsiniz. Sonuçların uygulama açısından gösterilmesi için Google aramasından farklıdır. Ve sadece telefonunuza yüklenmiş uygulamalar için değil, diğer uygulamalar için de.

Poco Launcher Tips Tricks Features 23Poco Launcher Tips Tricks Features 24

Örneğin, Guiding Tech’i aradım ve gördüğünüz gibi çeşitli sosyal profillerini ve hatta YouTube videolarını gösterdim. Instagram, Pinterest ve Twitter’ın telefonuma yüklenmediğini unutmayın.

Bu özelliği etkinleştirmek için başlatıcı Ayarları’na gidin. Uygulama içi arama için açma / kapatma özelliğini açın.

Poco Launcher Tips Tricks Features 25

11. Ana Ekranda Klasör Oluşturma

POCO Launcher, uygulama çekmecesinde uygun klasörlerin oluşturulmasını desteklemez. Ancak bunları ana ekranda oluşturabilirsiniz. Bunun için bir uygulama simgesini basılı tutun ve diğerinin üzerine sürükleyin. Bir klasör oluşturulacaktır. Ardından diğer uygulamaları klasörün üzerine sürükleyin. Bir klasörü yeniden adlandırmak için klasörü açın ve klasör adına dokunun.

Poco Launcher Tips Tricks Features 26Poco Launcher Tips Tricks Features 27

12. Klasörlere Birden Çok Uygulama Ekleme

Bir klasöre uygulamaları tek tek eklemek yerine bunları birlikte ekleyebilirsiniz. Bunun için ana ekranda boş bir alan tutun. Uygulama simgelerinin üzerinde gri bir nokta bulunur. Seçmek ve bir gruba eklemek istediğiniz uygulamaların üzerine dokunun. Ardından üstteki Grup’a dokunun. Bu bir klasör oluşturur.

Poco Launcher Tips Tricks Features 28Poco Launcher Tips Tricks Features 29

13. Bir Simgeyi Ana Ekrandan Kaldırma

Bir uygulama simgesini ana ekrandan kaldırmak için basılı tutun ve Kaldır düğmesine doğru yukarı doğru sürükleyin.

Poco Launcher Tips Tricks Features 35

14. Birden Çok Simgeyi Kaldır

Birden çok öğeyi gruplamaya benzer şekilde, bunları ana ekrandan kaldırabilirsiniz. Bunun için ana ekranda boş bir alan tutun. Ardından, kaldırmak istediğiniz uygulamaları seçin. Seçildikten sonra, üst taraftaki Kaldır üzerine dokunun.

Poco Launcher Tips Tricks Features 36

15. Bildirim Rozeti Türünü Değiştirin

Sayısal bildirim rozetleri hayranıyım. Bir uygulamadaki bildirim sayısını tanımlamayı kolaylaştırırlar. Neyse ki, bu başlatıcı hem nokta hem de sayısal rozetleri destekler. Aralarında geçiş yapmak için POCO Başlatıcı Ayarları> Bildirim rozetleri’ne gidin. Sayı’yı seçin.

Poco Launcher Tips Tricks Features 37

16. Uygulama Kısayollarını Kullanma

Android Nougat 7.1 uygulama kısayollarını tanıttı. Neyse ki, POCO Launcher onları destekliyor. Bunları kullanmak için uygulama çekmecesinde veya ana ekranda bir uygulama simgesine uzun dokunun. Bir sürü yararlı seçenek ortaya çıkacak.

Poco Launcher Tips Tricks Features 34

17. Uygulamaları Gizle

Çok az sayıda başlatıcı, uygulamaları gizlemenize izin verir ve özelliği sağlasalar bile, premium varyantlarla sınırlıdır. Ancak POCO Launcher, özelliği ücretsiz olarak sunacak kadar zarif. Bir uygulamayı gizledikten sonra, hem ana ekrandan hem de uygulama çekmecesinden kaybolur.

Uygulamaları gizlemek için önce uygulama çekmecesini açın. Ardından, uygulamaları gizle ekranını başlatmak için iki kez sağa kaydırın. Bu ekranda, gizli uygulamaları hem gizleyebilir hem de görüntüleyebilirsiniz.

Poco Launcher Tips Tricks Features

Gizlediğiniz uygulamalar tarafından karşılanacaksınız. Daha fazla uygulamayı gizlemek için üst taraftaki düzenle simgesine hafifçe vurun. Ardından gizlemek istediğiniz uygulamaları ekleyin.

Poco Launcher Tips Tricks Features 2

18. Yeni Ekran Ekle

Ana ekrana yeni bir ekran eklemek için, herhangi bir uygulamayı tutun ve sağ kenara doğru bir sonraki sayfaya sürükleyin. Yeni bir sayfa veya ekran eklenecek.

19. Geçiş Etkisini Değiştirin

Ekranlar arasında hareket ederken efekti değiştirmek için, ana ekranda boş bir alana uzun dokunun veya sıkıştırma hareketini kullanın. Ayarlar ve ardından Geçiş efektleri üzerine dokunun. İstediğiniz geçiş modunu seçin.

Poco Launcher Tips Tricks Features 38Poco Launcher Tips Tricks Features 39

20. Karanlık Modu etkinleştir

Karanlık modlu fırlatıcıları seviyorsanız, POCO Launcher yerel bir karanlık modla geldiğinden hayal kırıklığına uğratmaz. Etkinleştirmek için başlatıcı Ayarları> Arka Planlar’a gidin. Koyu’yu seçin.

Poco Launcher Tips Tricks Features 32Poco Launcher Tips Tricks Features 33

Eski Gerçekten Altın mı?

POCO Launcher, fırlatma dünyasına yeni bir giriştir. Ancak yukarıda gördüğünüz gibi, özellik açısından zengindir ve hiç hayal kırıklığına uğratmaz. Aslında Nova Launcher’a da iyi bir rekabet veriyor. Bu fırlatıcı hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: POCO Launcher, Google Feed’i desteklemiyor. Ancak bu özelliği sunan başka fırlatıcılar da var. Aşağıdaki bağlantılı makaleyi okuyarak bu başlatıcı hakkında daha fazla bilgi edinin.