Virüs bulaşmış Galaxy S9 Plus nasıl çözülür (açılan pencereler ve uygulamaların çökmesini gösterir)

Android cihazlarda virüs bulaşmasının birçok belirtisi var. Bugünün bölümünde, virüs bulaşmış Galaxy S9 Plus'ın tipik bir örneğini sunuyoruz. Önerimizi izleyerek bu sorunla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Uzatılmış bir Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir (virüs ya da kötü amaçlı yazılımın bulaştığı)

Telefon kapattığım ayarları açmaya devam ediyor. Bazı ayarların sadece cihaz yöneticisinin açabileceğini söylediği. Yönetici ayarlarını bile bulamıyorum. Bir şeyi açmaya çalıştığımda iki kez yapmam gerekiyor. Bir şeyi kaydettiğimde, iki cihaza kaydederken neredeyse iki kez yapmam gerekiyor. Facebook Yahoo hesabım devraldı. Benim wifi çok bağlantısını keser ve kız arkadaşım yanımda haklıdır ve onun fonksiyonları iyi. Bir uygulamaya tıkladığımda bazen farklı bir uygulama açılıyor. Gerçekten başka birinin telefonuma erişebileceğini hissediyorum. Evet, ayrıca banka hesabım için sahte suçlamalar da yaptım. Bu yüzden kartımın riske girdiğini biliyorum. Fabrikayı 3 kez sıfırladım. Master sıfırlama hakkında daha yeni öğrendim, böylece deneyeceğim. Bazen gmail'imi açmaya çalışırım ve yarı yarıya yükler sonra durur yarı yarıya yükler ve bunu 30 kez yapar ama asla tam olarak yüklenmez. Herhangi bir öneriniz memnuniyetle karşılanacaktır! Ah bir şey daha var. Fabrika ayarlarına döndükten sonra California’daki bazı Hintli ahbaplardan bir telefon aldım. Cevap vermedim, fakat telefonumun her tarafı tamamen dağılmış gibiydi. Yardımınız için teşekkürler Abe

Çözüm : Galaxy S9 Plus cihazınız tehlikeye girmiş olabilir. Telefonunuzun savunmasını kapatan bir uygulama veya kötü amaçlı yazılım yüklediniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama, yüklediğiniz kötü amaçlı yazılımları veya uygulamaları kaldırabilir, ancak daha sonra aynı uygulamaları yeniden yükledikten sonra sorun dönebilir. Sorunların etkili bir şekilde geri dönmesini engellemek için yapabileceğiniz şey, telefonu temizledikten sonra kötü uygulamayı veya uygulamaları eklemediğinizden emin olmaktır.

1. Çözüm: Kötü uygulamayı tanımlayın

Android cihazlarını etkileyen çoğu zararlı yazılım veya virüs uygulamalar tarafından yayılır. Telefonunuzun muhtemelen yukarıda belirtilen tüm sorunlara neden olan bir kötü amaçlı yazılımdan etkilendiğine inanıyoruz. Bazı kötü uygulamalar okunaklı ve zararsız görünmek için tasarlanmıştır. Çoğu durumda, gerçek işlevler sağladığı görünen hizmetler bile sunabilirler. Bazıları oyun biçimini alabilir.

Geliştiricilerin kötü uygulamalar yapmasının birçok nedeni olabilir. Günümüzde çoğu kötü amaçlı yazılım veya virüs, öncelikle yalnızca enkaz etmek için tasarlanmamıştır. Birçoğu hesapları, şifreleri, kredi kartı detaylarını çalmak veya göz atma alışkanlıklarını çalmak için inşa edilmiştir. Bu tür bilgiler daha sonra üçüncü taraflara satılır veya geliştirici tarafından parasal kazançlar için kullanılır. Bazı durumlarda, kötü uygulamaları tespit etmek zor olabilir çünkü faaliyetlerini ince bir şekilde yapıyorlar, ancak diğerleri sistemin çökmesine, gecikmesine veya rasgele yeniden başlatılmasına neden olabilir. Bazı kötü uygulamalar bir sistemi ele geçirebilir ve reklamları veya açılır pencereleri göstermeye zorlayabilir. Bu pop-up'lar geliştirici için reklam ücreti oluşturabilir.

Söylemeye gerek yok, telefonunuza gerçekten kötü amaçlı bir yazılım veya virüs bulaşmış olup olmadığını bilmeniz için bir ihtiyaç var. Bunların birçoğu tehlikeye atılmış bir uygulamadan kaynaklandığından, şu anki ana göreviniz bu durumda olup olmadığını bulmak. Bunu yapmanın en kolay yolu, cihazı güvenli moda yeniden başlatmaktır. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacak ve çalıştırılmasına izin verilmeyecek. Bu nedenle, kötü bir uygulama sorununun tüm belirtileri güvenli modda yoksa, bu, uygulamalarınızdan birinin arkalarında olduğu anlamına gelir.

Henüz güvenli moda yeniden başlatmadıysanız, aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Telefonunuz güvenli modda başlatıldığında, belirtilerin veya sorunların olup olmadığını görmek için telefonun bir süre çalışmasına izin verin. Olmazlarsa, bu kötü bir uygulama hakkındaki şüphemizin doğru olduğu anlamına gelir.

Güvenli mod, üçüncü taraf uygulamaları (indirdiğiniz ve orijinal yazılımın bir parçası olmayan uygulamalar) engelleyebilse de, uygulamaların hangisinin asıl nedeni olduğunu belirlemez. Uygulamayı tanımak ve sistemden kaldırmak için daha fazla sorun gidermeniz gerekecektir.

Hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli moda getirmeli ve aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et. Sorun devam ederse, 3. Adıma geçin.
 3. Uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayın. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz. Şu anda, ONE uygulamasını silmek istiyorsunuz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. Sorunlar dönerse, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Sorun uygulamasını tanımlayana kadar aynı adım döngüsünü yapmaya devam edin. Aygıtı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra yeniden takmadığınızdan emin olun.

2. Çözüm: Tüm yazılımı varsayılanlara döndürün (Master sıfırlama yoluyla)

Sorunu çözmenin bir başka yaklaşımı telefonu temizleyerek ve ardından bir sorun uygulamasını hiç yüklemediğinizden emin olmaktır. Bu, hangi uygulamanın geri ekleneceğine dikkat edilmesi gerektiği anlamına gelir. Uygulamalarınızı iyi bir şekilde taramazsanız, ana sıfırlama işleminden sonra sorunlar büyük olasılıkla geri dönecektir. Yalnızca uygulamalardan hangisinin soruna neden olduğu hakkında bir fikriniz varsa bu çözümü kullanın.

Başvuru için, S9 Plus'ınızı nasıl sıfırlayacağınıza ilişkin adımlar şunlardır:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy'un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Google+ sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Uzatılmış bir Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir (virüs ya da kötü amaçlı yazılımın bulaştığı)
   • 1. Çözüm: Kötü uygulamayı tanımlayın
   • 2. Çözüm: Tüm yazılımı varsayılanlara döndürün (Master sıfırlama yoluyla)
  • Bizimle meşgul