Virüs enfeksiyonu uyarısı Samsung Galaxy S10e’de görünmeye devam ediyor

Bir virüs enfeksiyonu Samsung Galaxy S10e gibi güçlü bir akıllı telefonda ortaya çıktığında, bu uyarı şu şekilde sahte olacaktır; yardım ”virüsü kurtulmak. Ancak gerçek, uygulamanın kendisinin kötü amaçlı yazılım veya kötü amaçlı kodlarla birlikte gelmesidir. Bu modus operandi avına düşerseniz, telefonunuz her türlü kötü amaçlı yazılım ve virüs bulaşmasına neden olabilir ve asıl sorun başlıyor.

Bu yazıda virüs enfeksiyonu uyarısını gösteren Galaxy S10e’nize sorun gidermede yardımcı olacağım. Ondan kurtulmanıza yardımcı olacağım, böylece telefonunuz, verileriniz ve kişisel bilgileriniz tehlikeye atılmayacak. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan kaynaklanıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili bazı genel sorunlara değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Galaxy S10e’deki virüs bulaştırma uyarısından kurtulun

Öncelikle, telefonunuza ilk kez virüs bulaşması uyarısı alıyorsanız, bazı kabataslak web sitelerine göz atmış olabilirsiniz. Açılır pencerenin bir iletişim kutusu veya kullandığınız web tarayıcısının yalnızca başka bir penceresi olup olmadığını bulmaya çalışın. Sadece bir tarayıcı penceresi ise, endişelenmenize gerek yok. Sadece pencereyi kapatın ve web sitesini tekrar ziyaret etmeyin. Evet, bu sorunu çözmek bu kadar basit.

Ancak, bir uygulamayı kullanırken açılan bir iletişim kutusuysa, uygulamaya gömülüp tetiklemesi gerekir. Henüz bir şey yapmadıysanız, hala endişelenmenize gerek yok. Sadece iletişim kutusunu kapatın ve kullandığınız gölgeli uygulamayı kaldırın. Bununla birlikte, bağlantıyı ziyaret edip bazı dosyaları veya uygulamaları indirmeye kadar gittiyseniz, bazı uygulamalarınızın veya dosyalarınızın zaten virüslü bir olasılık var. Endişelenme, her zaman bu konuda yapabileceğin bir şeyler vardır. İşte yapmanız gerekenler:

İlk adım: Galaxy S10e’nuzu Güvenli Modda çalıştırın

Bu çok önemli bir adımdır ve sorun gidermeye bununla başlamanız gerekir. Tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakmak ve telefonunuzu kullanıma hazır bir yapılandırma ile çalıştırmak. Önceden yüklenmiş uygulamaların virüs bulaşmışsa bu modda görüneceğinden de virüs bulaşmışsa derhal size bilgi verecektir. Bununla birlikte, enfeksiyon üçüncü taraf bir uygulama ile sınırlıysa, uyarıyı bu modda göremezsiniz. Galaxy S10e’nizdeki tüm üçüncü parti uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Virüs enfeksiyonu uyarısı hala bu modda gözüküyorsa, daha önce firmware’de sorun gidermeniz gerekeceğinden üçüncü adıma atlayın. Ancak, bu modda açılmazsa, virüs veya kötü amaçlı kodun Uygulama Mağazasından veya başka bir yerden indirmiş olabileceğiniz uygulamada kalmaya devam ettiği anlamına gelir. Bu durumda, bir sonraki adıma geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10e şarj olmuyor: İşte nasıl düzeltileceği

İkinci adım: Şüpheli uygulamaları kaldırın

Virüs enfeksiyonu açılan penceresi güvenli modda görünmüyorsa, yapmanız gereken sonraki şey hangi uygulamanın onu tetikleyeceğini belirlemektir. Bu nedenle, standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Ardından, uyarı tekrar görünene kadar telefonunuzu kullanmaya devam edin, ancak hangisini tetiklediğini bilmek için kullandığınız uygulamalara dikkat edin. Zaten minde’da bir uygulamanız olduğunda, onu kaldırın ve işte böyle yapılır:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.

Bir uygulamayı kaldırmak aslında oldukça kolaydır ancak en zor kısım, uygulamalarınızdan hangisinin soruna yol açtığını belirlemektir. Sorunu çözmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir ya da bunlardan hangisinin suçlu olduğunu öğrenemeyebilirsiniz. Bu durumda, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

DA OKUYUN: Samsung Smart View Uygulamasını Kullanarak Galaxy S10e’de TV’ye Ayna Ekranı Nasıl Yapılır

Üçüncü adım: Dosyalarınızı yedekleyin ve ana sıfırlamayı yapın

Telefonunuz güvenli modda olsa bile virüs enfeksiyonu uyarısı hala görünüyorsa veya daha önce birkaç uygulamayı kaldırmış olsanız da, uyarının görünmeye devam etmesi için bu işlemi yapmanız gerekir.

Bu hem telefonunuzu hem de verilerinizi korumak için gerekli bir prosedürdür. Ancak, bunu yapmadan önce, önemli dosyalarınızı işlem sırasında silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Sıfırlama, tüm üçüncü taraf uygulamaları, kişisel dosyaları, kişilerinizi ve orijinal veya varsayılan yapılandırmanın parçası olmayan diğer verileri siler. Ayrıca, üçüncü taraf uygulamaların önceden yüklenmiş uygulamalarla olan tüm ilişkilerinin silineceği ve tüm kötü amaçlı kodların devre dışı bırakılacağı anlamına gelir.

Sıfırlamadan önce, Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırdığınızdan emin olun, böylece bundan sonra cihazınız kilitlenmez. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir) .Sil vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu aynı Google hesabı ile ayarlayın ve ilk indirmeniz gereken şey virüsten koruma yazılımıdır. Uygulamayı cihazınızda yükledikten sonra, dosyalarınızı, uygulamalarınızı ve diğer verilerinizi geri yükleyin. Şimdi, virüs enfeksiyonu uyarısından zaten kurtuldunuz ve cihazınız virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı daha iyi bir korumaya sahip.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10e rasgele yeniden başlatmaya devam ediyor Samsung Galaxy S10e Bildirim Panelini Kullanma Samsung Galaxy S10e Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir Samsung Galaxy S10e’de çökmesini sağlayan Facebook uygulamasını nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]