VivaVideo vs VideoShow: 2 Serin Android Video Düzenleme Apps Karşılaştırılması

Videolar resimlerin üzerinden çekilmiştir. Doğruyu biliyorum? Videoların resimlerle karşılaştırıldığında aklımızda çok daha büyük bir etki bıraktığını söylemek güvenli olacaktır. Ve yeni yaş düzenleme araçları ve geniş bant genişliği sayesinde, her Tom, Dick ve Harry video yapmak ve bunları sosyal medyada paylaşmakla ilgileniyor gibi görünüyor.

Son zamanlarda popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, uzun soluklu video içeriği için IGTV'yi başlattı. Kullanıcıların bir saat kadar sürebilen videolar yükleyebilmelerini sağlar.

Daha uzun videolar iyi düzenlemelerden yararlanabilir ve bu günlerde videoları doğrudan telefonunuzdan kolayca oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Google Play Store'da birçok video düzenleme uygulaması mevcut olsa da VivaVideo ve VideoShow en popüler olanlardır.

Bu yayında, bu iki uygulamaya derinlemesine daldık ve birbirleriyle nasıl karşılaştırdıklarını görüyoruz. Daha fazla uzatmadan başlayalım.

Uygulama Boyutu

Bu iki uygulamanın boyutunda büyük bir fark var. VideoShow uygulaması 20 ila 25MB arasında değişirken VivaVideo, 40-45 MB ağırlığında olan üst tarafta.

VivaVideo İndir

Video Gösterisini İndirin

Kullanıcı arayüzü

Her iki uygulamanın da kullanıcı arayüzü oldukça benzer. İlk ekranda, videoları ve fotoğrafları seçebileceksiniz ve daha sonra editör penceresine yönlendirileceksiniz. Düzenleme ekranı da aynı olsa da, her iki uygulama da farklı etiketler altında düzenleme seçeneklerini düzenler.

VivaVideo'da üç ana seçenek bulunur: Tema, Klip Düzenleme ve Efektler, VideoShow'da dört ana ayar elde edersiniz: Tema, Müzik, Düzen ve Ayarlar. Her bir araç, her iki uygulamada da basit ve anlaşılır kelimelerle açık bir şekilde etiketlenmiştir.

Açıkça görülebilen farklılıklardan biri, VivaVideo uygulamasında ana düzenleme ekranındaki klipleri veya fotoğrafları görebilmeniz ve bunları değiştirmek için onları sürükleyip sürüklemeniz gerektiğidir.

VideoShow durumunda, önce konumu değiştirmek için Düzenle simgesine ve ardından Klip Düzenle'ye dokunmanız gerekir. Bazıları için bu büyük bir fark yaratmayabilir ama elimdeki kliplere sahip olmayı seviyorum.

Temalar ve Efektler

Her iki uygulama da, her biri birçok ücretsiz tema sunan tema işlevselliğini destekler. Ancak, sadece VideoShow uygulaması videonun prologunu ve epilogunu özelleştirmenizi sağlar.

Ücretsiz temalar sizi ikna etmiyorsa, premium temalara geçin.

Ayrıca, bu uygulamalarda gök gürültüsü, kabarcık vb. Gibi efektler de ekleyebilirsiniz. Ancak, uygulamaların hiçbiri şu anda yüz filtrelerini desteklemiyor.

Also on Guiding Tech
6 Best Video Cutter Apps to Trim and Cut Videos on Android

Read More

Temel Düzenleme Özellikleri

Her iki uygulama da ücretsiz sürümde mükemmel düzenleme özelliklerine sahiptir. Başlangıç ​​olarak, videoyu tercihinize göre kırpabilir ve bölebilirsiniz. Bir klibi çoğaltabilir hatta tersine çevirebilirsiniz. Bu uygulamalar ayrıca videolarınızı döndürmenize ve hızı ayarlamanıza olanak tanır.

İlginç bir şekilde, VideoShow uygulaması, videolarınızı VivaVideo uygulamasında eksik olan bir özelliği yakınlaştırmanıza olanak tanır.

Altyazı

Yine, her iki uygulama da video kliplerinize metin eklemenizi sağlar. Altyazıların rengini, arka planını ve hizalamasını özelleştirebilirsiniz. Metin eklemeye gelince, VivaVideo ile karşılaştırıldığında VideoShow'un kullanıcı arayüzünü daha çok beğendim.

Ses ve müzik

Bir video sessizdir. Uygun müzik veya ses efekti, tüm videonun hissini değiştirebilir. Bu nedenle, bir video düzenleme uygulamasının şaşırtıcı ses ayarlarına sahip olması gerekir.

VivaVideo uygulamasında kendi ses dosyanızı ekleyebilir veya bu uygulamanın çevrimiçi kitaplığından indirebilirsiniz. Ses efektleri eklemek istediğinizde, uygulama bunlardan bir demet sağlar. Kendi sesinizi yerel kaydedici ile de kaydedebilirsiniz. Ayrıca, ses eklemek istemiyorsanız, videoyu sessize alabilirsiniz.

Her iki uygulama da videolara sesli mesaj eklemenizi sağlar.

Her iki uygulamada da, fade / fade out efektini etkinleştirme veya devre dışı bırakma yeteneği elde ederken, VideoShow uygulaması sessiz özelliğini desteklemez.

Bunun dışında VideoShow uygulaması aynı ses ve müzik özelliklerini sunuyor, ancak VivaVideo uygulamasında bu seçeneklerin düzenlenmesi daha kullanıcı dostu. Öncelikle hepsi bir yerde mevcut olduğu için.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1195{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/WordPress-Import/2017/08/182515/jacob-morch-270688_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1518418826’);background-size:cover;background-position:center center}

#video editing

Click here to see our video editing articles page

En Boy Oranı ve Arka Plan

Her sosyal platformun videolar için farklı bir boyutu vardır. Bazıları 1: 1 en boy oranını desteklerken, YouTube gibi diğerleri 16: 9 oranına sahiptir. Neyse ki, bu uygulamaların ikisi de videolarınızın belirli bir boyuta sığdırmak için en boy oranını değiştirmenize izin veriyor. VideoShow uygulaması, arka plan olarak eklemek için beş farklı boyut ve çoklu renk sunar. Renk yerine bir bulanıklık efekti de ekleyebilirsiniz.

VivaVideo uygulamasında, özellik Canvas adıyla gider ve yedi farklı en boy oranı sağlar. Arka planın bulanıklık efektini özelleştiremediğiniz VideoShow uygulamasının aksine, VivaVideo uygulaması bu özelliği desteklemektedir.

Çıkartmalar, GIF'ler ve Doodles

Videolarınızı geliştirmek için bunları çıkartmaları ile kaplayabilirsiniz. Çıkartmalar, normal çıkartmalardan galerinizdeki fotoğraflara değişir. Videonuza bir GIF bile ekleyebilirsiniz. Ve evet, her çıkartmanın süresini sürgüsünü kullanarak isteğinize göre özelleştirebilirsiniz.

Ancak, yalnızca VideoShow uygulamasında, kalem boyutunu ve rengini değiştirebilme özelliğiyle videolarınızda doodle yapabilirsiniz.

Fiyat

Hiçbir şey iyi gelir. Evet, ücretsiz sürümlerdeki özelliklerin çoğunu alırsınız, ancak belirli sınırlamalar vardır. Örneğin, VivaVideo uygulamasında, ücretsiz sürümde sadece 5 dakikalık bir video oluşturabilirsiniz. Benzer şekilde, HD kalitesinde videolar dışa aktaramaz veya arka planı özelleştiremezsiniz.

VideoShow uygulamasında da ücretsiz sürümdeki tüm serin efektleri kullanamazsınız. Ayrıca HD ve 4K kaliteli videolar ücretsiz VideoShow uygulamasında mevcut değildir.

Ne düşündüğünü biliyoruz. Filigranlar. Sağ? Ne yazık ki, her iki uygulama da videolarınıza filigran ekliyor. Onları çıkarmak için biraz para harcamanız gerekecek. Harcanan parayla, bu uygulamalardaki rahatsız edici reklamlardan da kurtulacaksınız.

İlginç bir şekilde, VideoShow uygulamasında, tüm premium paketi satın almanız gerekmez. Beğendiğiniz özelliklerden seçebilirsiniz. Örneğin, filigranı kaldırmak isterseniz, bunun için ödeme yapabilirsiniz.

Also on Guiding Tech
7 Cool Android Apps To Make Videos With Pictures and Music

Read More

Kim kazanır?

Bunların her ikisi de. Hayır, gerçekten.

Her iki uygulama da ilginç ve benzersiz video düzenleme özellikleri sunar. Bazı küçük özellikler bir uygulamada eksik olsa da, aynı uygulamada ekstra güzellikler tarafından telafi edilir. Tercihlerinize bağlıdır ve umarım bu makalede bahsettiğimiz noktaları okuduktan sonra hangi uygulamanın size daha iyi uyacağını anlayabilirsiniz.

Mutlu düzenleme!