Vivo V15 Pro Nasıl Açılmıyor Sorununu Çözme

#Vivo # V15Pro, bu yıl piyasaya sürülen ve uygun fiyatlı bir pakette üst düzey özellikler sunmayı amaçlayan premium bir Android akıllı telefon modelidir. Bu telefonun benzersiz bir özelliği, motorlu açılır 32MP selfie kamerasıdır. Bu cihazın 6.39 inç Super AMOLED ekranı var, kaputun altında 8GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 675 işlemci var. Bu sağlam performans gösteren bir cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Vivo V15 Pro’nun açılmayacağını ele alacağız.

Vivo V15 Pro veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı istiyoruz.

Vivo V15 Pro Açılmıyor Nasıl Onarılır

Bir akıllı telefonda oluşabilecek en önemli sorunlardan biri, açılmadığı zamandır. Bu birkaç faktörden kaynaklanabilir, ancak hepsi bir donanım veya yazılım sorununa kaynar. Bu hasarlı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyorsa, bunu düzeltmenin tek yolu telefonu bir servis merkezine götürmek ve tamir ettirmektir. Bununla birlikte, sorun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek bunun giderilebilir.

Telefonu şarj etme

Telefonun pilinin tamamen biteceği ve bu soruna neden olacağı birkaç durum olmuştur. Bu faktör, aşağıda listelenen adımları izleyerek önce ortadan kaldıracağımız faktördür.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasında sıkışmış kir ve kalıntıların temizlendiğinden emin olun. Duvar şarj cihazını kullanarak telefonu tam olarak şarj edin. Telefonun şarj olmaması durumunda farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj cihazını kullanarak şarj işleminin başarısız olması durumunda telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi de denemelisiniz.

Pil tamamen şarj olduktan sonra telefonu açmayı deneyin. Hala açılmazsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanan sorunun olasılığını ortadan kaldırmak için telefon yazılımını yenilemeyi deneyin. Bu, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir. Cihaz kapanana kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini yaklaşık 8 saniye basılı tutun, sonra bırakın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Sesi Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre birlikte basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Recovery” seçeneğini seçin. Gezinmek için Sesi Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Açma / Kapama tuşunu kullanın. Önbelleği sil seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi tuşuna ve ardından seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Vivo V15 Pro açılmıyorsa sorun devam ederse, gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Sesi Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre birlikte basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Recovery” seçeneğini seçin. Gezinmek için Sesi Kısma düğmesini ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi tuşuna basın ve girmek için güç düğmesine basın. Ses seviyesi tuşları tekrar YES (EVET) seçeneğine gidip açma / kapatma tuşuyla düğmesine basarak, çok sayıda NO ve YES (EVET) içeren bir ekran görünecektir.

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.